Яків Черватюк пішов у відставку

 • Подобається0Не подобається
 • 15 Грудня 2014, 09:00

Звіти і вибори – завжди важлива подія у житті профспілок. Тим більше нелегко звітувати тепер, через події, які відбуваються у державі. Останні роки ще й супроводжувалися відвертим наступом держави на профспілки.

З цих слів розпочав свій виступ на VII звітно-виборній конференції районної профспілкової організації працівників АПК, яка відбулася нещодавно, заступник голови обласного комітету профспілки працівників АПК Є.С. Шпачук.

Але і голова райкому профспілки працівників АПК Я.О. Черватюк, у діяльності якого це вже була сьома така конференція, висловлювався, звітуючи, не менш відверто. Після того, як прозвучав гімн профспілок і присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих під час подій на Сході нашої держави, Яків Олексійович заявив, що реформи привели до злиденного стану значну частину населення, і що головною причиною цього є несправедливий розподіл результатів праці між бізнесом і працюючими.

Зазвичай його виступи завжди були різкими, через що іноді не всім подобалися. Міг би не сподобатися декому і цей, на конференції, бо кому з керівників приємно чути, що штучне заниження оплати праці створило український феномен – «працюючий бідний». А він пропонував ще й провести консультативну зустріч представників профспілок для обговорення питань розвитку економіки, шляхів подолання бідності, безробіття, приведення основних соціальних гарантій до рівня європейських країн у контексті імплементації угоди про асоціацію з ЄС.

У виступі наводився також приклад, що для того, щоб заробити мінімальну пенсію, мінімальна заробітна плата тепер, протягом повного страхового стажу, повинна становити 3093 гривні. От і постає питання, як жити далі.

А ефективним інструментом захисту прав та інтересів трудящих, наголошував він, є об’єднання їх у професійні спілки.

Критиці було піддано і декого з керівників профспілкових організацій на місцях.

Йшлося і про недоліки у питаннях охорони праці тощо.

У свій час за критичні виступи щодо посадових осіб підприємств АПК та бездіяльність владних структур, що призвело до розвалу АПК, Якова Олексійовича, як члена колегії при райдержадміністрації, навіть виводили із членів колегії, не довівши це до його відома. І про це йшлося у звіті.

Однак звітуючий і сам визнавав, що результати роботи райкому профспілки працівників АПК могли б бути вагомішими, і далі наводився цілий перелік прикладів, де саме могли недопрацьовувати і чому.

Не менш змістовним, з глибоким аналізом, був також звіт голови ревізкомісії І.В. Лазько.

Здавалося б, за нинішніх умов кого завгодно можна було б, тим більше на звітновиборній конференції, розкритикувати і знайшлося б за що. Однак її делегати, які взяли участь в обговоренні звітів, зваживши всі «за» і «проти», всі, як один, пропонували визнати роботу райкому профспілки працівників АПК задовільною. Позитивну оцінку їй дав і особисто Є.С. Шпачук, підкріпивши це цілим переліком конкретних прикладів, що саме робилося і чого було досягнуто за звітний період.

Про це ж засвідчує схвалення досвіду роботи Бершадської профспілкової організації, президії райкому профспілки працівників АПК – таким був ще один із його аргументів.

Та що вже там казати! Незважаючи на те, що на порядок денний конференції було винесено, крім звітів, ще цілу низку питань – про склад районного комітету профспілки, обирали членів обласного комітету і ревізкомісії, делегатів на обласну звітно-виборну конференцію тощо, районна конференція пройшла чітко і злагоджено, без зауважень до її організації.

Щодо Якова Олексійовича особисто, то було наголошено, що за всю профспілкову діяльність його вже було відзначено всіма нагородами, які є у профспілках. Але поряд з усім було також сказано: є ще над чим працювати. За проект постанови, як і за все інше, передбачене регламентом подібних зібрань, голосували одноголосно.

Та справжнім кульмінаційним моментом стало те, що коли вже конференція наближалася до завершення, Я.О. Черватюк несподівано почав дякувати всім за співпрацю і пояснив, що реформи, оптимізація дійшли вже і до профспілок. Оскільки у райкомі профспілки через нестачу коштів скорочується одна посада, він прийняв рішення про звільнення. Головою ж райкому профспілки працівників АПК із дотриманням усіх норм і вимог було обрано Людмилу Яківну Карабіну. Нею одразу ж було вирішено ряд організаційних питань.

Перший заступник голови райдержадміністрації В.Е. Ольшевський, який також взяв участь у роботі конференції, висловив подяку Якову Олексійовичу за ту роботу, яку він проводив, за його позицію, яка передалася багатьом спілчанам і не тільки їм.

Людмилі Яківні побажання були, щоб все, що робитиметься нею, теж було на користь району. Причому, ставитися до цього доведеться серйозно, бо у наш час навіть громадські об’єднання відіграють важливу роль.

На прохання учасників конференції Я.О. Черватюк обіцяв і надалі не поривати зв’язків із профспілками, давши згоду працювати консультантом районної профспілкової організації на громадських засадах.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
1 фото   
<b>ВЕЛИКА КИРІЇВКА</b><br />
3 фото   
<b>Черговий мітинг підприємців</b><br />Учасники Весняного маршу протесту «Вперед», який відбувся 19 травня 2011 року у м.&nbsp;Києві, &nbsp;дали владі...
3 фото   
<b>Лейтенант міліції вишиває ікони</b><br />В Бершадському райвідділі працює інспектором з міграційного контролю сектору у справах громадянства, імміграції та...
2 фото   
<b>Г. О. Погончик:"Про наш край знають і в Америці"</b><br />Директор Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Григорій Погончик добре відомий і в районі та області,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Красносілка
Швагер Мордко Борухович (1906) 1906 р., єврей, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.12.41.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Яків Черватюк пішов у відставку - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення