Про звернення, яких могло б не бути

 • Подобається0Не подобається
 • 22 Грудня 2014, 09:00

На прийом до голови райдержадміністрації Анатолія Головні, який він проводив у минулий четвер за участю голови районної ради Миколи Грабчака і керівників відповідних відділів і служб, з’явилися тільки четверо громадян. Їхні звернення були абсолютно різні, але відстежувалася тенденція, ніби щось їх об’єднувало. Варто було комусь своєчасно вникнути у їхню суть, вчасно відреагувати на них, і тоді їх взагалі могло б не бути.

Наприклад, жителька Бершаді Тетяна Сокова прийшла зі скаргою навіть не на те, що на їхній вулиці давно пора капітально відремонтувати хоча б ділянку теплотраси, як на той бедлам, який уже роками після кожного її прориву залишають після себе на проїжджій частині ремонтники. Та і взагалі у райцентрі чомусь не прийнято доводити такі ремонти до логічного завершення. Коли щось десь копають, латають, то після того, як загорнуть, у кращому випадку залишають на цьому місці гілля – як попередження про те, щоб ніхто не в’їхав. Чи, може, організовувати спеціальну ремонтну бригаду, яка б «латала» залишені кимось у поспіху огріхи аж до повного відновлення проїжджої частини?

Напевно, вона вже зверталася щодо вирішення проблеми не до одного з керівників, якщо дійшла аж до голови райдерж адміністрації. Бо кому сподобалося б, якби якраз навпроти їхнього обійстя таке коїлося роками, а з-під землі виступала гаряча вода.

Звернення взято на контроль, і комунальники мали в найближчі дні не тільки підрівняти дорогу навпроти її двору, а і вивчити питання, як цю теплотрасу капітально відремонтувати.

А от пенсіонер Володимир Загородний прийшов, щоб відверто зауважити владі на нерівноцінний підхід до відзначення свят у районі – як от днів Збройних Сил і самоврядування. Хоч, напевно, і він здогадувався, що якби не війна на Сході нашої держави і не безгрошів’я, відзначали б обидва масштабніше. Але навіть для відправки допомоги в зону АТО ледве вдається щось назбирати – навели йому приклад. Тим більше День Збройних Сил чимало хто із ветеранів продовжує, як і колись, святкувати у лютому.

Тільки тоді, мабуть, воно стане справжнім святом для всіх у грудні, як пройде крізь свідомість всього народу – таким було ще одне йому пояснення.

Звинувачувати когось, що не відзначають так, як це хотілося б йому особисто, легше всього. Але, напевно, варто при цьому враховувати й інші моменти. Хоч на Сході України війна, це ще не означає, що взагалі вже не треба нічого робити, не вітати людей із тією чи іншою подією.

А от його звернення щодо безконтрольної торгівлі спиртними напоями, зокрема, їхніми сурогатами, підтримала б більшість населення. Особисто він звинувачував за бездіяльність у боротьбі з цим злом працівників міліції, податкової інспекції. Рано чи пізно настане пора, коли народ уже не захоче миритися з цим. Певна боротьба ведеться, але, мабуть, недостатньо. І однією з причин того, про що можуть не всі знати, є рамки повноважень, у яких змушена тепер діяти влада на місцях. Не все, можливо, нині водночас осилити і їй.

Претензії у пенсіонера були (і, здається, небезпідставні) і щодо порушень при передачі водних об’єктів в оренду.

Якщо дивитися на цю проблему спрощено, то і тут автор мав рацію. Звідкіля він міг знати, що не так просто це вирішується. Все, що від нас залежить, на місцях робиться, і останнім часом навіть є певні позитивні зміни, але представники громади вимагають уже, на що мають повне право, більш рішучих дій.

Наступних два звернення– Івана Боровського і Тетяни Чорненької – теж були з розряду тих, які (у першому випадку Флоринська сільська рада, а у другому – Бирлівська) давно могли б вирішити, і ніхто б не звертався у райдержадміністрацію. Але оскільки цього не сталося, одна справа вже в суді, рекомендовано звернутися в суд також Т.А. Чорненькій.

Таким чином, із усіх звернень громадян до влади цього дня можна зробити простий узагальнюючий висновок: навести порядок скрізь і в усьому ми змогли б навіть у нинішніх непростих умовах, якби кожну роботу, за яку бралися, доводили до її логічного завершення, щоб надалі не було за що дорікнути.

Кожне із цих звернень повинно стати уроком для багатьох. Люди вже не хочуть миритися з недоліками ні у великому, ні у малому. І зовсім не обов’язково їх виправляти аж після втручання райдерж - адміністрації чи районної ради, треба робити це, причому обдумано, заздалегідь.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
11 фото   
<b>Зустріч з Анатолієм МАТВІЄНКОМ</b><br />3 травня в громадській приймальні Бершадського району було проведено прийом громадян з особистих питань народним...
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
6 фото   
<b>Децентралізація влади - об'єднання громад: перші кроки</b><br />У контексті прийнятих змін до Бюджетного та Податкового кодексів України та набрання чинності законів щодо...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Теофілівка
Сторожук Євстратій Якимович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 20.06.44.

З історії Бершаді
Славною традицією став зв'язок з трудівниками соціалістичних ланів - вже багато років шефствує комбінат над колгоспом «Перемога» села Поташні. Серед інших бершадських підприємств, що нещодавно утворились, - райоб'єднання «Сільгосптехніки», якому на честь 50-річчя Комуністичної партії України було присвоєно звання колективу комуністичної праці. Самовіддана праця здруженого колективу об'єднання... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Про звернення, яких могло б не бути - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення