У конструктивному руслі

 • Подобається0Не подобається
 • 21 Лютого 2015, 09:00

проходило у вівторок пленарне засідання 37 сесії районної ради 6 скликання.

На початку присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Небесної сотні, загиблих захисників на Сході країни, а також цивільних осіб. Учасники зібрання переглянули документальну стрічку Руслана Храновського «Герої не вмирають», присвячену нашим землякам – Юрію Коваленку та В’ячеславу Дремлюху, які загинули, захищаючи незалежність і територіальну цілісність держави.

У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Лободовський, його заступники, міський, сільські голови, керівники та представники служб, установ, громадських організацій, політичних партій, ЗМІ.

Голова районної ради Микола Грабчак, який вів засідання, проінформував присутніх про діяльність у міжсесійний період. Потім голова постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, гласності, зміцнення законності й правопорядку та взаємодії з органами місцевого самоврядування Леонід Бучек прозвітував про виконання доручення 35 сесії райради щодо розгляду звернення жителя Бершаді Віктора Коваленка, інваліда війни 2 групи, батька загиблого учасника АТО підполковника Юрія Коваленка. Комісія провела певну роботу, направлено листи до Генеральної прокуратури України та до Міністерства внутрішніх справ України.

Після цього депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

Про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Бершадського району на 2014 рік звітував начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації Валентин Русначенко. Він детально проаналізував показники в різних галузях господарського комплексу, у соціально-культурній сфері.

Промисловими підприємствами району торік реалізовано товарної продукції на суму 951 млн. грн., що на 20% більше в порівнянні з 2013 роком.

У цілому по району по всіх категоріях господарств у порівнянні з 2013 роком забезпечено приріст виробництва валової продукції в порівняних цінах 2010 року на 3% та вироблено її в розмірі 922,4 млн. грн. (в т.ч. в рослинництві – 608,3 млн. грн. і в тваринництві – 314,1 млн. грн.). Валовий збір зернових по всіх категоріях господарств у вазі після доробки становить 295 тис. тонн, при середній урожайності 57 цнт/га (на рівні 2013 року).

Важливу роль у розвитку АПК відіграє галузь тваринництва. За рахунок збільшення продуктивності вироблено 12,1 тис. тонн м’яса та 10,6 тис. тонн молока, що в стогектарному обчисленні становить відповідно 203 та 178 цнт. Від 1 корови надоєно по 5300 кг молока, що на 359 кг більше 2013 року.

Середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі складають: ВРХ – 525 грамів, свиней – 395 грамів.

Проведено стовідсоткові розрахунки за оренду земельних і майнових паїв.

Торік введено в експлуатацію 25 будинків загальною площею 4118 м2. Продовжувалися роботи по газифікації.

Введено в експлуатацію підвідний газопровід (1 черга) до Березівки, Серединки протяжністю 8,6 км, вартістю 3,2 млн. грн.

За січень-вересень 2014 року підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування району освоєно 729,2 млн. грн. капітальних інвестицій.

Наповнення бюджету було і залишається одним із важливих питань сталого функціонування і розвитку всього району. В 2014 році до бюджету району надійшло власних і закріплених доходів у сумі 45,5 млн. грн., що становить 104,6% до плану. Понад план залучено 2 млн. грн. Порівняно з 2013 роком власні і закріплені доходи місцевих бюджетів збільшились на 3,1 млн. грн.

Проводиться постійна робота по забезпеченню виконання бюджетів базового рівня. Так, із 29 місцевих бюджетів плани по власних і закріплених доходах виконали всі ради.

З метою врегулювання ситуації з фінансовим забезпеченням місцевих бюджетів розроблено та затверджено комплекс заходів щодо економного і раціонального використання бюджетних коштів, конкретизовано заходи та визначено обсяги очікуваних результатів від їх реалізації.

Результатом реалізації вказаних заходів стала економія бюджетних коштів у сумі 1,7 млн. грн., що на 26% більше від очікуваної.

Доповідач детально інформував про впровадження енергозберігаючих технологій, про роботу з благоустрою населених пунктів, про розвиток малого підприємництва.

За оперативними даними, розмір середньомісячної заробітної плати в районі за січень-грудень минулого року становив 2450,1 грн., що на 5,3% більше в порівнянні з відповідним періодом 2013 року (2326 грн.) та в 2 рази перевищив законодавчо встановлений рівень мінімальної зарплати. Розмір середньомісячної заробітної плати в сільському господарстві склав 2188 грн.

Значна увага в доповіді відведена соціальному захисту громадян. Було констатовано: державні допомоги виплачено в повному обсязі, заборгованості відсутні.

Ситуація на районному ринку праці в 2014 році характеризується збільшенням кількості громадян, що звернулись за сприянням у праце - влаштуванні. Загальна чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в районній службі зайнятості за звітний рік, збільшилась на 38 осіб проти 2013 року і становила 2750 осіб. Кількість вакансій у звітному періоді зменшилась порівняно з відповідним періодом 2013 року з 19 до 7. (На одне робоче місце – 132 безробітних). У 2014 році за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 1086 незайнятих громадян (2013 рік – 1074), рівень працевлаштування становить 39,5% (2013 рік – 39,6%).

Валентин Русначенко також проаналізував ситуацію на споживчому ринку, розповів про реалізацію пріоритетів розвитку в гуманітарній сфері, вагомі здобутки дітей та освітян у різноманітних олімпіадах, змаганнях та конкурсах, про діяльність у сфері культури та туризму, зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, про заходи по стабілізації та покращенню стану фізкультурно-спортивної та масовооздоровчої роботи. На особливому рахунку – робота з дітьми, дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, та тими, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Детальна інформація була надана і з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, а також щодо підтримки мобілізованих осіб.

Незважаючи на важку суспільно-політичну та економічну ситуацію в державі, в цілому економічні показники в районі на належному рівні. Це – результат співпраці з місцевими органами влади, депутатами всіх рівнів, підприємствами, установами й організаціями району, громадськими формуваннями. Разом із цим, існує ряд проблем.

Звіт депутати взяли до відома.

На сесії затверджено програму розвитку малого та середнього підприємництва району на 2015-2016 роки. Мале підприємництво – фундаментальна основа у формуванні середнього класу, воно займає важливе місце у соціально-економічному розвитку району. На сьогодні в малому бізнесі зайнято більше 4,9 тис. осіб – майже 58,7% усього зайнятого економічною діяльністю населення району.

Зростає роль малого бізнесу й у формуванні доходів бюджетів усіх рівнів.

Депутати розглянули ряд інших питань, прийняли по них відповідні рішення.

На сесії депутати вирішили взяти до уваги протокол засідання конкурсної комісії з проведення щорічного районного конкурсу міської та сільських рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території у 2014 році із визначення переможців. Так, у першій категорії територіальних громад (до 1400 жителів) перше місце виборола Серединська, друге місце посіла Кошаринецька, третє – Дяківська сільські ради. У другій категорії (від 1400 жителів) перше місце зайняла Красносільська, друге – П’ятківська, третє – Осіївська сільські ради.

Вони відзначені відповідними грошовими преміями.

Оголошено й підсумки районного огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання та спорту в територіальних громадах у 2014 році.

Перше місце вибороли Джулинська і Флоринська, друге – Великокиріївська і М’якохідська, третє – Війтівська і Шляхівська сільські ради, яким теж дістались відповідні грошові винагороди.

Депутати також підтримали Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ,Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, а угрупування «ДНР» і «ЛНР» – терористичними організаціями, згідно з Постановою Верховної Ради України від 27 січня 2015 року №129-VIII.

На сесії було прийнято рішення й про дострокове припинення повноважень депутата Бершадської районної ради 6 скликання Синявського Михайла Анатолійовича, обраного в одномандатному мажоритарному окрузі №21, у зв’язку з його смертю.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
7 фото   
<b>"Золотий Олімп-2011"</b><br />25 травня в залі засідань агропромислового розвитку проведено районне свято вшанування розуму, інтелекту та знань....
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
6 фото   
<b>Народні гуляння з нагоди 20-ї річниці незалежності України</b><br />23 серпня&nbsp; о 15 годині&nbsp;&nbsp; з нагоди 20-ї річниці незалежності України&nbsp; на центральній площі міста...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Тюхтій Ксенофонт Арсеньович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

У конструктивному руслі - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення