На початку присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Небесної сотні, загиблих захисників на Сході країни, а також цивільних осіб. Учасники зібрання переглянули документальну стрічку Руслана Храновського «Герої не вмирають», присвячену нашим землякам – Юрію Коваленку та В’ячеславу Дремлюху, які загинули, захищаючи незалежність і територіальну цілісність держави.
У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Лободовський, його заступники, міський, сільські голови, керівники та представники служб, установ, громадських організацій, політичних партій, ЗМІ.
Голова районної ради Микола Грабчак, який вів засідання, проінформував присутніх про діяльність у міжсесійний період. Потім голова постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, гласності, зміцнення законності й правопорядку та взаємодії з органами місцевого самоврядування Леонід Бучек прозвітував про виконання доручення 35 сесії райради щодо розгляду звернення жителя Бершаді Віктора Коваленка, інваліда війни 2 групи, батька загиблого учасника АТО підполковника Юрія Коваленка. Комісія провела певну роботу, направлено листи до Генеральної прокуратури України та до Міністерства внутрішніх справ України.
Після цього депутати приступили до розгляду питань порядку денного.
Про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Бершадського району на 2014 рік звітував начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації Валентин Русначенко. Він детально проаналізував показники в різних галузях господарського комплексу, у соціально-культурній сфері.
Промисловими підприємствами району торік реалізовано товарної продукції на суму 951 млн. грн., що на 20% більше в порівнянні з 2013 роком.
У цілому по району по всіх категоріях господарств у порівнянні з 2013 роком забезпечено приріст виробництва валової продукції в порівняних цінах 2010 року на 3% та вироблено її в розмірі 922,4 млн. грн. (в т.ч. в рослинництві – 608,3 млн. грн. і в тваринництві – 314,1 млн. грн.). Валовий збір зернових по всіх категоріях господарств у вазі після доробки становить 295 тис. тонн, при середній урожайності 57 цнт/га (на рівні 2013 року).
Важливу роль у розвитку АПК відіграє галузь тваринництва. За рахунок збільшення продуктивності вироблено 12,1 тис. тонн м’яса та 10,6 тис. тонн молока, що в стогектарному обчисленні становить відповідно 203 та 178 цнт. Від 1 корови надоєно по 5300 кг молока, що на 359 кг більше 2013 року.
Середньодобові прирости на вирощуванні та відгодівлі складають: ВРХ – 525 грамів, свиней – 395 грамів.
Проведено стовідсоткові розрахунки за оренду земельних і майнових паїв.
Торік введено в експлуатацію 25 будинків загальною площею 4118 м2. Продовжувалися роботи по газифікації.
Введено в експлуатацію підвідний газопровід (1 черга) до Березівки, Серединки протяжністю 8,6 км, вартістю 3,2 млн. грн.
За січень-вересень 2014 року підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування району освоєно 729,2 млн. грн. капітальних інвестицій.
Наповнення бюджету було і залишається одним із важливих питань сталого функціонування і розвитку всього району. В 2014 році до бюджету району надійшло власних і закріплених доходів у сумі 45,5 млн. грн., що становить 104,6% до плану. Понад план залучено 2 млн. грн. Порівняно з 2013 роком власні і закріплені доходи місцевих бюджетів збільшились на 3,1 млн. грн.
Проводиться постійна робота по забезпеченню виконання бюджетів базового рівня. Так, із 29 місцевих бюджетів плани по власних і закріплених доходах виконали всі ради.
З метою врегулювання ситуації з фінансовим забезпеченням місцевих бюджетів розроблено та затверджено комплекс заходів щодо економного і раціонального використання бюджетних коштів, конкретизовано заходи та визначено обсяги очікуваних результатів від їх реалізації.
Результатом реалізації вказаних заходів стала економія бюджетних коштів у сумі 1,7 млн. грн., що на 26% більше від очікуваної.
Доповідач детально інформував про впровадження енергозберігаючих технологій, про роботу з благоустрою населених пунктів, про розвиток малого підприємництва.
За оперативними даними, розмір середньомісячної заробітної плати в районі за січень-грудень минулого року становив 2450,1 грн., що на 5,3% більше в порівнянні з відповідним періодом 2013 року (2326 грн.) та в 2 рази перевищив законодавчо встановлений рівень мінімальної зарплати. Розмір середньомісячної заробітної плати в сільському господарстві склав 2188 грн.
Значна увага в доповіді відведена соціальному захисту громадян. Було констатовано: державні допомоги виплачено в повному обсязі, заборгованості відсутні.
Ситуація на районному ринку праці в 2014 році характеризується збільшенням кількості громадян, що звернулись за сприянням у праце - влаштуванні. Загальна чисельність незайнятих громадян, які перебували на обліку в районній службі зайнятості за звітний рік, збільшилась на 38 осіб проти 2013 року і становила 2750 осіб. Кількість вакансій у звітному періоді зменшилась порівняно з відповідним періодом 2013 року з 19 до 7. (На одне робоче місце – 132 безробітних). У 2014 році за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 1086 незайнятих громадян (2013 рік – 1074), рівень працевлаштування становить 39,5% (2013 рік – 39,6%).
Валентин Русначенко також проаналізував ситуацію на споживчому ринку, розповів про реалізацію пріоритетів розвитку в гуманітарній сфері, вагомі здобутки дітей та освітян у різноманітних олімпіадах, змаганнях та конкурсах, про діяльність у сфері культури та туризму, зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я, про заходи по стабілізації та покращенню стану фізкультурно-спортивної та масовооздоровчої роботи. На особливому рахунку – робота з дітьми, дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, та тими, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Детальна інформація була надана і з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, а також щодо підтримки мобілізованих осіб.
Незважаючи на важку суспільно-політичну та економічну ситуацію в державі, в цілому економічні показники в районі на належному рівні. Це – результат співпраці з місцевими органами влади, депутатами всіх рівнів, підприємствами, установами й організаціями району, громадськими формуваннями. Разом із цим, існує ряд проблем.
Звіт депутати взяли до відома.
На сесії затверджено програму розвитку малого та середнього підприємництва району на 2015-2016 роки. Мале підприємництво – фундаментальна основа у формуванні середнього класу, воно займає важливе місце у соціально-економічному розвитку району. На сьогодні в малому бізнесі зайнято більше 4,9 тис. осіб – майже 58,7% усього зайнятого економічною діяльністю населення району.
Зростає роль малого бізнесу й у формуванні доходів бюджетів усіх рівнів.
Депутати розглянули ряд інших питань, прийняли по них відповідні рішення.
На сесії депутати вирішили взяти до уваги протокол засідання конкурсної комісії з проведення щорічного районного конкурсу міської та сільських рад з розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою території у 2014 році із визначення переможців. Так, у першій категорії територіальних громад (до 1400 жителів) перше місце виборола Серединська, друге місце посіла Кошаринецька, третє – Дяківська сільські ради. У другій категорії (від 1400 жителів) перше місце зайняла Красносільська, друге – П’ятківська, третє – Осіївська сільські ради.
Вони відзначені відповідними грошовими преміями.
Оголошено й підсумки районного огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання та спорту в територіальних громадах у 2014 році.
Перше місце вибороли Джулинська і Флоринська, друге – Великокиріївська і М’якохідська, третє – Війтівська і Шляхівська сільські ради, яким теж дістались відповідні грошові винагороди.
Депутати також підтримали Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ,Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, а угрупування «ДНР» і «ЛНР» – терористичними організаціями, згідно з Постановою Верховної Ради України від 27 січня 2015 року №129-VIII.
На сесії було прийнято рішення й про дострокове припинення повноважень депутата Бершадської районної ради 6 скликання Синявського Михайла Анатолійовича, обраного в одномандатному мажоритарному окрузі №21, у зв’язку з його смертю.