Вінниччина на шляху реформ

 • Подобається0Не подобається
 • 6 Вересня 2015, 09:00

Керівник області Валерій Коровій стверджує, що в сільській місцевості пішов процес «пробудження» завдяки додатковому фінансовому ресурсу, отриманому громадами в рамках бюджетної децентралізації.

– Валерію Вікторовичу, нещодавно Верховна Рада прийняла перший пакет законів щодо децентралізації, готується внесення змін до Конституції з цієї реформи, та й областю вже визначено курс щодо створення 106 об’єднаних громад.

Як рухається цей процес у нас в регіоні?

– Відповідно до перспективного плану на теренах Вінниччини села і селища області мають об’єднатися у 106 об’єднаних громад. Цей процес досить тривалий – мінімум на 300 днів – і передбачає здійснення 20 поступових кроків до того моменту, коли громади об’єднаються. На сьогодні процес розпочато у більше ніж 80 громадах. Також 26 процес об’єднання ще не розпочинали. Скільки з них дістанеться фінішної прямої – побачимо згодом.

Взагалі, я б не зводив до всього процесу децентралізації лише один з його напрямків – об’єднання громад. Децентралізація – це комплекс передачі владних повноважень на місця.

– Але ж було досить багато невдоволених цією реформою, чи змінилась зараз ситуація?

– Так, спочатку не всі це розуміли й було багато незадоволених. Адже у місцевих бюджетів забрали 25 відсотків податку на доходи фізичних осіб і немає цільової дотації вирівнювання з державного бюджету.

На сьогодні, особливо в сільській місцевості, пішов процес «пробудження» серед тих, хто є або планує балотуватися у сільські та селищні голови. Це пов’язано із бюджетною децентраліза цією, яка була запроваджена раніше адміністративної, і показала свою ефективність. Той додатковий фінансовий ресурс, який отримали бюджети базового рівня, а це майже 400 мільйонів гривень, стимулює по-новому подивитися на децентралізацію.

Наступним кроком стане доступ місцевих органів влади до державних реєстрів майнових і земельних прав, що зробить цей процес значно прозорішим, а значить і відбере корупційне підґрунтя. Це дозволить на рівні сільських громад вирішувати абсолютну більшість питань для звичайних людей, яким більше не буде потрібно їхати за документами до райцентру або у Вінницю.

– Яким тоді чином жителі сіл у разі об’єднання отримуватимуть необхідні адміністративні послуги, якщо сільради ліквідують?

– Під час об’єднання громад села, які увійдуть до цього об’єднання, не втратять можливість отримувати адміністративні послугу у себе в селі. Адже із ліквідацією сільської ради там буде створено інститут старост. І всі довідки, які раніше селяни отримували у сільраді, вони отримуватимуть у старости. Але тепер чиновників у селі поменшає.

Більше того, об’єднані громади матимуть свої адміністративні центри, які зможуть надавати послуги, що раніше були доступні для селян лише у райцентрі або в обласному центрі.

– Валерію Вікторовичу, нещодавно Ви ініціювали та запровадили в області антикорупційну «гарячу лінію». Наскільки активно громадяни повідомляють про корупцію?

– Ми відчули велику зацікавленість від людей після впровадження цієї ініціативи.

Люди багато надсилають на антикорупційну лінію електронних листів. Антикорупційна лінія діє кілька тижнів, і на сьогодні ми вже відпрацювали механізм реагування на отримані листи. У залежності від обставин справи, ці листи разом із супроводжуючими матеріалами направляються у правоохоронні або фіскальні органи.

– Днями Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про початок повного перезавантаження структур облдерж - адміністрацій. Чи готова до такого перезавантаження Вінницька?

– Так, готова – після виборів буде проведено повне перезавантаження всіх структурних підрозділів Вінницької облдержадміністрації. Буде проведена повна реорганізація. Це стосується і структури, і кадрів.

Також невдовзі ви почуєте про те, що зроблено в наведенні порядку в департаменті екологічних ресурсів, департаменті житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку. Деталей не розповім, адже не варто розголошувати всі обставини справ, які були виявлені в цих підрозділах до того моменту, як буде завершено їх розслідування.

Зараз багато робимо в плані наведення порядку в окремих підрозділах і на рівні районів.

Правда, такі дії не мають великого розголосу і суспільного резонансу. Але вони йдуть безперервно, і вже скоро люди побачать перші результати нашої діяльності у наведенні порядку.

– У державі зараз разом із реформою з децентралізації та органів влади триває ще й реформа в правоохоронних органах, але все ж навіть після Революції гідності рівень недовіри до правоохоронців високий, у чому причина?

– Дійсно, рівень недовіри в останні роки просто зашкалює. І дуже правильне рішення про перезавантаження міліції, шляхом створення прин - ципово нової поліції.

У той же час, справді, на місцях у системі правоохоронних органів деякі представники є корумпованими, пов’язаними один з одним кумівськими зв’язками й поводяться, як князьки. Тут нема ні для кого секрету. Яскравим прикладом є ситуація по Тростянцю, коли начальник місцевої ДАІ збив дівчину, і замість того, щоб визнати свою вину, покаятись, він «летить» у лікарню й підробляє аналіз крові. Але все одно він зараз перебуває у СІЗО.

І ще однією проблемою в роботі правоохоронних органів є те, що через події, які сталися в країні за останні два роки, більшість правоохоронців виявилась деморалізованими і дезорганізованими.

– Події 6 грудня минулого року сколихнули не лише Вінницьку область, а й усю Україну. Головним завданням Президента під час представлення Вас, як керівника області, було дійти консенсусу між різними політичними силами в регіоні. Чи вдається виконувати завдання?

– Дійсно, це було задекларовано Президентом України під час мого представлення шість місяців тому в присутності спільноти. Сподіваюсь: те, що в області перестали кипіти політичні пристрасті, є свідченням того, що ми на правильному шляху. І завдання Президента виконується.

За цей час було проведено великий спектр зустрічей. І ми в режимі діалогу знімали питання, які можливо було вирішити на цьому етапі. Життя показало, що у дуже багатьох випадках звичайна розмова, звичайний діалог знімають протиріччя і непорозуміння. І це пов’язано із тим, що велика кількість протиріч та негативу породжується на рівні чуток. Тому, вважаю, що дуже важливо вести постійний діалог та знімати питання, які виникають.

Хотів би зазначити: абсолютна більшість регіональних лідерів Вінниччини добре розуміє, що у тому стані, в якому сьогодні перебуває Україна, створювати надумані конфлікти на рівному місці немає потреби. Усі чудово розуміють, що найкращим проявом демократії є вибори. Тож місцеві вибори, які про йдуть 25 жовтня, мають усе розставити на місця.

– А Ви будете брати участь у цих виборах, адже нещодавно Ви та Ваш перший заступник Андрій Гижко стали членами партії «Солідарність – Блок Петра Порошенка»?

– Так, я буду брати участь у виборчій кампанії як кандидат від партії «Солідарність – Блок Петра Порошенка». Я піду по одному з 84 округів.

Який це буде округ, я не буду зараз говорити, тому що поки невідомо, яким чином Центральна виборча комісія їх розподілить у Вінницькій області.

– Валерію Вікторовичу, але ж це може стати приводом для звинувачень у використанні адмінресурсу?

– До сьогодні я такого не чув. Зрозуміло, що під час виборчої кампанії можуть бути різноманітні рішення від певних політтехнологів, які партійність мою та мого першого заступника будуть нам закидати. Питання ж не у тому, хто і яку посаду займає. Питання у тому, що робити буде той чи інший посадовець у виборчому періоді.

Вінницька область має дуже багато негативних випадків використання адміністративного ресурсу. Вони всі ще не стерлись із пам’яті. Тож думаю, що вінничани зможуть нинішню кампанію порівняти з іншими.

Зі свого боку, я, як голова Вінницької обласної державної адміністрації, зроблю все, щоб вибори в області про йшли чисто і демократично. Зрозуміло, що буде і критика на мене та інших посадовців, але, сподіваюсь, ми знайдемо гнучкий варіант, який дозволить уникнути звинувачень у тому, що Коровій використовує посаду як адміністративний ресурс на виборах.

– Вже є розмови, що в лавах партії «Солідарність – Блок Петра Порошенка» помічені колишні регіонали, чи правда це?

– Я можу запевнити, що у списках партії «Солідарність – БПП» у Вінницькій області не буде жодного колишнього регіонала. Це всі побачать після того, як пройде партійна конференція і буде оприлюднено список кандидатів від нашої партії.

– Які очікування у Вас від проведення місцевих виборів?

– Я переконаний, що після поточних виборів рівень депутатського представництва в стінах Вінницької обласної ради кардинально зміниться, адже ця облрада, із цим депутатським корпусом не має права на існування в контексті того, яким чином формувався нинішній склад Вінницької облради, коли по області проходила тотальна і відверта фальсифікація виборчого процесу. Я добре пам’ятаю, як проходили вибори у 2010 році, і сам стикався із тотальними фальсифікаціями на своєму окрузі.

Але, як голова облдержадміністрації, я переконаний: із цим складом облради можна і треба працювати, адже завдяки йому ми можемо ухвалити рішення, які так необхідні для життєдіяльності Вінницької області.

Уже після виборів цього року істотно зменшиться кількісний склад облради – з нинішніх 132 у новому складі кількість депутатських мандатів зменшиться до 84. Думаю, що багатьох «зубрів» нинішньої облради в новому складі ми вже не побачимо.

– Наразі є експерти, які стверджують, що після виборів Україну очікує черговий економічний спад. Ви, як відомий фаховий економіст, підтримуєте цю думку?

– Ні. Упевнений, що ми вже пройшли дно спаду, і зараз більш оптимістично сприймаю економічну ситуацію.

Принаймні, те, що я бачу у Вінницькій області, свідчить про поступову адаптацію бізнесу до нових економічних реалій, і та девальвація гривні, яка відбулася на початку року, зараз за збігом обставин стала економічним стимулом для вітчизняної економіки.

– А яка зараз ситуація в економіці Вінницького краю? Чи є перспективи до створення нових робочих місць?

–На соціально-економічну ситуацію в області, у першу чергу, впливає загальна макро-економічна ситуація в країні. Але Вінниччина попри все рухається вперед. Покращення в економіці Вінницької області ми побачимо вже найближчим часом.

У четвертому кварталі цього року буде введено в експлуатацію новий корпус площею 18 тисяч квадратних метрів на новій Вінницькій кондитерській фабриці.

Наприкінці року розпочинаються будівельні роботи на майданчику біля «Барлінеку», де компанія UBC Group викупила 10 гектарів землі. Зараз ведуться проектні роботи, і ми будемо свідками появи достатньо унікального виробництва – тут побудуть машинобудівне підприємство, що експортуватиме свою продукцію у понад 80 країн світу.

До того ж, тут нову роботу зна йдуть близько 1500 працівників.

Група компаній ViOil має намір продовжити модернізацію свого виробництва на базі Вінницького масложирового комбінату. Там у 2016 році буде встановлено ще один прес, а загальна виробнича потужність підприємства зросте до 3 тисяч тонн насіння соняшника.

Досягнута домовленість із компанією «Барлінек» про розширення та модернізацію її виробничих потужностей у Вінниці. Мова йде про збільшення потужностей на 30 відсотків та створення додаткових 300 робочих місць.

Розпочато роботи з будівництва другої черги потужного м’ясопереробного комплексу компанії «Миронівський хлібопродукт». Він охопить виробничі майданчики у Тульчинському, Тростянецькому, Бершадському й Гайсинському районах. А протягом найближчих 5 років тут буде створено 3тисячі нових робочих місць.

Великої зацікавленості в економіці Вінниччини ми очікуємо завдяки проведенню Інвестиційного форуму, запланованого на першу декаду вересня.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
3 фото   
<b>П’ять з половиною століть виповнилося Бершаді</b><br />З цієї нагоди 11 жовтня, в неділю, тут відбулося велике свято, на яке, крім жителів міста, приїхали численні гості,...
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Мазурик Володимир Панкратович (1920) 1920 р., українець, учень. Мобілізований в 1941 р. Сержант. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Вінниччина на шляху реформ - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення