Fridge magnet wooden gears

Замість позиції – амбіції…

 • Подобається0Не подобається
 • 10 Червня 2016 р

Рушійною силою місцевого самоврядування є спільна праця депутатського корпусу, виконавчого комітету, апарату ради та міського голови. Але потік провокаційних матеріалів, «відкритих листів», численних запитів і звинувачень став, на превеликий жаль, пріоритетним для новообраної депутатської групи міської ради 7 скликання.

Реальні справи відкинуті на задній план, як і вирішення ряду нагальних питань.

При міській раді із 26 новообраних депутатів створена більшість – група із 17 депутатів, якою приймаються рішення без врахування думки інших депутатів, виконкому, спеціалістів ради та міського голови, що ставить під загрозу життєзабезпечення громади міста. Саме за голосування депутатської більшості, при повному ігноруванні зауважень відповідних фахівців не прийняті рішення про оплату послуг із теплопостачання міста та за використане кам’я - не вугілля, що призвело до завершення опалювального сезону в багатоквартирних будинках по вулицях Героїв України та Шевченка раніше встановленого терміну. Також за рішенням сесії міської ради, ПАТ «Рошен», балансоутримувачу очисних споруд, до яких приймалися каналізаційні стоки від багатоквартирного житлового фонду міста, відмовлено у розрахунку за надані послуги. Це при тому, що власник виконав раніше встановлену домовленість – безплатно передав на баланс міста систему очисних споруд, що в подальшому дало б змогу знизити тарифи для населення по водовідведенню. Однак відмова у розрахунку боргових зобов’язань поставила під загрозу цей договір. Наслідок такої «турботи» деяких депутатів міської ради сьогодні – листи-претензії за нерозрахунки, мільйонні борги та штрафні санкції, що в подальшому призведе до блокування рахунків міської ради, банкрутства комунальних підприємств міста КП «Бершадське ЖКГ», КП «Бершадьринок» та повної дестабілізації на території міста. Тому, як головна посадова особа міста, на жаль, змушений попередити жителів громади про можливе повне припинення не тільки централізованого теплопостачання, а й усіх поточних робіт (вивіз твердих побутових відходів від населення, припинення надання послуг із відкачки каналізаційних стоків тощо). Напевно, неважко здогадатися, кого будуть звинувачувати ті ж самі депутати, які голосували за такі рішення.

Тому необхідно називати речі своїми іменами та припинити спекулятивні варіації, звинувачуючи невідомо в чому навіть журналіста, який висвітлив у газеті результат зустрічі голови райдержадміністрації з групою депутатів міськради, яка, до речі, відбулася саме з ініціативи голови РДА, а не навпаки. Що стосується її змісту, то він ні в якій мірі не залежав від П.Кушпели, а від самосвідомості, компетентності та бажання щодо вирішення проблем кожного з учасників.

По КП «Бершадське ЖКГ» заборгованість (як дебіторська, так і кредиторська) склалась близько 6 млн. грн. (у тому числі різниця в тарифах на теплопостачання, що подається населенню, яка відшкодовується з міського бюджету Бершаді та складає 3 млн.

грн.), внаслідок чого виникла кредиторська заборгованість підприємства перед виробником теплової енергії ПП «АВ- КУБІ».

Насамперед хочу пояснити, що являє собою різниця в тарифах на послуги з теплопостачання, які подаються населенню. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет міської ради затверджує тарифи на послуги з теплопостачання, що подаються населенню. Мова йде про багатоквартирні житлові будинки. Але цей тариф значно нижчий за фактичний, тому виникає різниця, яка має відшкодовуватись з тієї установи, яка затверджувала тариф, тому на сьогоднішній день маємо велику різницю.

Відповідно до рішення сесії міської ради «Про міський бюджет міста Бершаді на 2016 рік» виділено кошти на поповнення статутного капітаний строк. Протягом 2016 року на адресу Бершадської міської ради надійшло 37 письмових звернень від депутатів різних рівнів, на які вчасно надано письмові відповіді.

Що стосується звинувачень автора С.Максимчука щодо корисливих намірів заволодіння майном (котельні, інших об’єктів нерухомого майна територіальної громади міста), вкотре наголошую: за період мого перебування на посаді міського голови не було продано чи безоплатно передано у власність жодного об’єкта комунального майна територіальної громади міста, а лише відбувалося його примноження, про що депутат Максимчук також добре проінформований, адже отримав з цього питання обгрунтовану відповідь 25.03.2016 р., на депутатське звернення з повним переліком вказаних об’єктів Окрім зазначеної зустрічі 17 травня 2016 року представників депутатської групи «Громадська ініціатива» з головою РДА, відбувалося також і засідання робочої групи, лу КП «Бершадське ЖКГ» на погашення різниці в тарифах в сумі 1,8 млн. грн., які перераховано в лютому-березні 2016 року. Відповідно до попередніх періодів наближена сума різниці в тарифах складає 5-6 млн. грн., які міська рада самостійно погасити не має можливості. Зазначу, що до 2015 року ці кошти виділялися з районного бюджету, тому фінансове навантаження на міський бюджет хоч і було не легким, але не таким критичним. Що стосується «розбазарювання» коштів міського бюджету, про яке стверджує автор листа, то саме подача тепла до багатоквартирних будинків у його баченні і є тим самим «розбазарюванням».

Крім того, деталізована звітність щодо руху коштів місцевого бюджету систематично надається для опрацювання фінансовому управлінню РДА, управлінню державного казначейства. Фінансова документація (без винятку) надається для перевірок відповідним контролюючим органам, за запитами громадян і громадських об’єднань на забезпечення права на доступ до публічної інформації.

Підняття тарифів по теплопостачанню для населення виконкомом міської ради затверджувалося в січні 2015 року, а не вісім років тому, як стверджує С.Максимчук, який, як депутат міської ради з майже 6-річним досвідом роботи в ній, не міг цього не знати. Що стосується тарифів підприємства «АВКУБІ», яке надає послуги з теплопостачання, то вони затверджуються Національною комісією регулювання теплоенергетики, тим самим унеможливлює будь-яку участь міської ради у цьому питанні, що також добре відомо депутату С.Максимчуку. Якщо з якихось причин й невідомо, то особа, яка бере безпосередню участь у здійсненні місцевого самоврядування та оголошує голослівні звинувачення, має бути компетентною не тільки з цього питання, а й інших, які стосуються життєдіяльності громади та при необхідності має можливість звернутися за роз’ясненнями до керівництва, апарату міської ради та керівників комунальних підприємств. До речі, твердження автора листа про «ненадання відповіді на депутатські запити і звернення» є прямим наклепом. Усі депутатські звернення, які надходять до міської ради, опрацьовуються згідно із законодавством, відповіді на них надаються протягом 10 днів, а в разі необхідності додаткового вивчення не пізніше, як у місячствореної Бершадською РДА за участю голови районної ради, заступника голови районної ради та міського голови з залученням спеціалістів вищезазначених органів. На цих засіданнях обговорювалися шляхи виходу з ситуації, яка склалася в Бершадському ЖКГ. Пропозиції, які надала депутатська група, жодним чином не стосувалися виходу з кризової ситуації. Але він є досить простий: депутатській групі на чолі з С.Максимчуком припинити займатися безпідставними звинуваченнями, які, на мою думку, є інструментом оперативної зміни керівника та відбувається за напрацьованим сценарієм.

Соціально-економічний стан, в якому перебуває наше місто, не є справою одного дня і навіть кількох років, це тільки незначне відзеркалення ситуації в нашій країні.

Проблем, які потребують нагального вирішення з боку керівництва держави і місцевих органів самоврядування, дуже багато, і їх потрібно вирішувати. В сьогоденних реаліях усім представникам від влади та народу необхідно обирати правильні рішення, які мають сприяти зміцненню нашої єдності і ні в якому разі не порушувати її. За період мого перебування на посаді міського голови доводилося вирішувати чимало проблем і конфліктних ситуацій. На жаль, сьогодні дії деяких депутатів міської ради стоять не на захисті інтересів громади, а лише власних амбіцій.

Дискредитаційні дії представників окремих політичних партій, які усім незадоволені та вбачають свою депутатську діяльність у кількості написаних «відкритих листів», запитів і звернень до Бершадської міської ради, до складу якої входять й самі, як депутатський корпус, свідчать лише про одне – прагнення використати складне становище в країні та соціальну напругу задля власних інтересів, прикриваючись депутатськими мандатами.

Користуючись нагодою, щиро дякую депутатам міської ради минулих і теперішнього скликань, які щоденно, шляхом конструктивного діалогу та пропозицій, спільною працею та зусиллями дійсно виконують депутатські повноваження заради бершадчан, а не різних груп, об’єднань і формувань для задоволення власних інтересів та амбіцій.

Тож, шановна депутатська група, ви – частина органу Бершадської міської ради. У кожного з вас різні погляди та бачення ситуації, але територіальна громада міста обирала вас для вирішення проблем, яких у нас дійсно є чимало в комунальній і соціально-економічній сферах, і їх потрібно вирішувати спільно, конкретними справами, а не займатися перепискою, підозрами, обвинуваченнями та литтям бруду. Нам усім і так вистачає цього щодня з екранів телебачення. Громада надала вам відповідні повноваження для вирішення проблем, а не для їх створення. Тому потрібно піднятися вище політичних ігор та працювати, а не займатися самопіаром, до чого вас вкотре закликаю.

Михайло КОЛЬЧЕНКО, міський голова.

Від редакції. Залишається додати, що за уточненими даними ЖКГ, витрата вугілля по котельні, яка по вул. Героїв України, не 7 тонн, а тільки 4,6 тонни, трохи більше по котельні по вул. Шевченка – в розрахунку на одну квартиру. Це міг би уточнити і С.Максимчук.

Тарифи за опалення, за словами Б.Н. Трейгера, за останні три роки все-таки підвищувалися, і не раз. Тарифи ж на тепло, яке виробляється на центральній котельні, затверд - жує НКРЕ і КП, і ні міська рада, ні ЖКГ до цього нічого не мають.

Метою публікації під заголовком «Як готуємося до наступної зими?» було лише звернути увагу, щоб не опинився під загрозою наступний опалювальний сезон. На жаль, замість того, щоб приймати виважені рішення, дехто з міських депутатів підозрює у всіх гріхах вже і працівників редакції, хоч ніхто з них ні в чому не заперечував позицію С.Максимчука. П.Кушпела лише акцентував увагу на одному з кульмінаційних моментів зустрічі депутатської групи «Громадська ініціатива» із головою РДА. Одним із її висновків було те, що буде вина і депутатів міської ради в тому, якщо не зуміємо підготувати місто до опалювального сезону.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
21 фото   
<b>Ожеледь. Зима прийшла з сюрпризом</b><br />
3 фото   
<b>Посвята в гуртківці будинку дитячої творчості</b><br />Пора шкільних канікул, навіть самих недовготривалих - радісна пора для усіх учнів. І відмінники, і невгамовні...
3 фото   
<b>Міжрегіональна науково-практична конференція науковців та вчителів хімії Бершадського району</b><br />За даними районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації 27 вересня 2011 року в рамках року хімії в...
5 фото   
<b>Святкували 21-у річницю незалежності України</b><br />Урочисті заходи з нагоди 21-ї річниці незалежності проведено на центральній площі міста 24 серпня. Святково прибрані...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Ситник Григорій Васильович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Замість позиції – амбіції… - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення