За його словами, ініціатива Уряду щодо підвищення з 1 січня 2017 року мінімальної зарплати до 3200 грн. має стати першим кроком у масштабній реформі оплати праці.
– Підвищення мінімальної заробітної плати повністю відповідає економічним реаліям.
Так, у січні 2014-го співвідношення мінімальної зарплати і фактичного прожиткового мінімуму становило 88,5%. У грудні цього року – 48,7%. Індекс споживчих цін протягом трьох років зріс утричі, а розмір мінімальної зарплати – лише на 30%, – відзначає Валерій Коровій.
За його словами, відповідно з розрахунками експертів, щоб повернути купівельну спроможність громадян до рівня грудня 2013 року, мінімальна зарплата має становити 2442 гривні.
– Рішення про підвищення мінімальної зарплати також враховує співвідношення мінімальної зарплати та її середній розмір. Якщо у січні 2014 р. співвідношення мінімальної та середньої заробітних плат становило 38,7%, то у травні 2016-го – 29,1% (за рекомендаціями Міжнародної організації праці таке співвідношення має становити не менше 50%, в країнах ЄС – 60%), – наголошує голова облдержадміністрації.
Таким чином, усі ті міфи про передчасне підняття мінімальної зарплати є необґрунтованими і безпідставними.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.