Fridge magnet wooden gears

Висока і почесна місія

 • Подобається0Не подобається
 • 2 Грудня 2017, 09:00

На депутатів Бершадщини всіх рівнів покладена висока і почесна місія – служити громаді. І народні обранці намагаються з гідністю виконувати покладені на них обов’язки. Для виконання своїх повноважень ми взяли за основу пріоритети, які мають позитивний влив на соціально-економічний, культурний і духовний розвиток району. Основні з них – захист інте ресів людини, неухильне підвищення рівня життя і добробуту кожного громадянина. Саме цей напрямок і взяла в основу своєї діяльності Бершадська районна рада сьомого скликання.

Наші зусилля сьогодні, в першу чергу, спрямовані на соціально-економічний розвиток краю завдяки реалізації і виконанню галузевих програм. Найголовніша ж серед них – щорічна районна «Програма соціально-економічного та культурного розвитку району», яка орієнтована на створення умов для макро - економічної стабілізації та поступового зростання виробничого потенціалу сільськогосподарського комплексу та відновлення соціальної інфраструктури району. Від того, як вона виконується, залежить рівень наповнюваності бюджетів, підвищення добробуту населення.

На контролі районної ради перебувають 52 цільові програми, 35 із яких прийняті у сьомому скликанні. Серед них такі соціально значимі, як «Збереження здоров’я громадян – жителів Бершадського району – запорука сталого економічного розвитку району», «Соціальний захист та соціальне забезпечення населення», «Профілактика злочинності», «Поводження з твердими побутовими відходами», «Реконструкція, ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування», « Енергозбереження» , «Шкільний автобус», «Обдарована дитина».

Продовження роботи над виконанням цих програм і є одним із пріоритетних напрямів діяльності районної ради сьомого скликання в тісній співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування базового рівня.

Також головним у діяльності ради, її голови є питання зростання депутатської ролі у процесах соціально-економічного розвитку району, формування і виконання ра - йонного бюджету, фінансування закладів освіти, охорони здоров’я і культури, підвищення ефективності використання майна спільної власності. Реалізація поставлених завдань відбувається лише тоді, коли всі народні обранці об’єднані у прагненні максимально врахувати пропозиції виборців, послідовно і компетентно, із чітким розумінням прав і обов’язків, розв’язувати нагальні проблеми життя району. Безумовно, ці проблеми можна вирішувати лише за умови наповнення місцевої казни.

Звичайно, бюджет виконується, але цих коштів завжди не вистачає. Тому ми всі разом працюємо над залученням додаткових фінансових ресурсів. Зокрема, наші ради беруть участь у різних конкурсах і грантових проектах.

Цього року громади нашого району успішно написали 48 якісних проектів на чотирнадцятий обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад. Переможцями визнано 17, і це найкращий результат за всі роки участі в обласному конкурсі (для порівняння: в 2016 році написано та подано 26, визнані переможцями – 7).

Бершадська районна рада також напрацювала два проекти на цей конкурс і використала можливість залучення додаткових джерел фінансування максимально. І як результат – обидва проекти визнані переможцями.

Окрім того, районна рада в цьому році стала також організацією-партнером проекту «Облаштування інклюзивного майданчика для дітей з особливими потребами в м. Бершаді», який поданий громадською організацією «Об’єднання людей з інвалідністю «Від серця до серця».

Цей проект визнаний переможцем компанією «Монсанто Україна» в рамках програми «Україна – житниця майбутнього». Кошти для облаштування дитячого ігрового простору в сумі 50 тис. грн. виділені рішенням дванадцятої сесії районної ради 7 скликання.

У цьому році районна рада оголосила перший районний конкурс проектів і програм розвитку територіальних громад Бершадського району, переможцями якого визнано 9 громад району. Загальна сума коштів, яку залучено з різних джерел фінансування, по всіх переможцях конкурсу складає понад 1 млн. грн., із них: 400 тис. грн. – з фонду конкурсу (районного бюджету), 317,5 тис. грн. – власні кошти громад, 317 тис. грн. – кошти організацій-партнерів.

Стимулювати якість і активну участь жителів територіальної громади та розробляти інші заохочення – завдання наступного року. Усі проекти, які виносяться на конкурс, мають попередньо обговорюватись у територіальних громадах, і мешканці мають визначити, що саме ця проблема потребує першочергового вирішення, і вони всі зусилля спрямують на це.

Тільки такі проекти мають шанси бути реалізованими в першу чергу.

Безперечно, я планую зосередити увагу депутатського корпусу на вирішенні перспективних завдань, що стоять перед районом. А це, передусім, питання розвитку промисловості, сільського господарства, об’єктів малого та середнього бізнесу, створення відповідної інфра - структури із забезпечення їх діяльності, оскільки економіка району може розвиватись лише шляхом комплексного вирішення проблем. Усвідомлюю, що для реалізації накреслених планів необхідні масштабні залучення інвестицій у бюджетоутворюючий сектор району, відкриття нових робочих місць, ліквідація всіх можливих перешкод на шляху руху капітальних вкладень, пошук ефективного і надійного партнера, який би перейнявся не лише власними потребами, а й потребами жителів нашого району.

Мої сьогоднішні завдання – чітка робота депутатських комісій, забезпечення діяльності кожного депутата, злагоджена робота апарату районної ради з тим, щоб ми приймали зважені правильні рішення на сесіях, які б і в юридичному, і в економічному плані працювали на благо жителів району.

Приємно відзначити, що практично всі постійні комісії районної ради активно працюють не лише під час підготовки до сесій, а й у міжсесійний період. Керівники комісій – фахівці своєї справи, люди авторитетні у своїх галузях. Депутати обговорюють різні важливі питання, тісно співпрацюють із райдержадміністрацією. В мої завдання входить забезпечити їм необхідний інформаційний потік, який дав би можливість повноцінно виконувати їхні депутатські повноваження. З таких зовні буденних моментів і складається ефективна робота районної ради.

Ми прозорі у своїй діяльності, у нас діє сайт районної ради, на якому розміщуються не лише прийняті рішення, а й проекти, які лише обговорюватимуться на сесіях.

Більшість із депутатів досить активна в своїй діяльності. Вони надають допомогу й у вирішенні питань із благоустрою територій, і в проведенні ремонтних робіт приміщень шкіл, закладів медицини, культури, виділяють спонсорську допомогу для проведення святкових заходів, а також займаються волонтерською діяльністю.

Відзначаються великою благодійною діяльністю депутати – керівники сільськогосподарських підприємств.

У переддень професійного свята бажаю працівникам органів місцевого самоврядування, депутатам рад усіх рівнів, активістам самоврядних органів міцного здоров’я, щастя, добра та миру, а також творчої сили, нових звершень на ниві зміцнення української державності!

Нехай цей святковий день додасть натхнення і наполегливості у справі подальшого розвитку територіальних громад Бершадщини, зміцнення авторитету України в європейській спільності! Я щиро вірю, що майбутнє України за сильними громадами, успішний розвиток яких можливий лише за умови відповідальних і професійних органів місцевого самоврядування!

Михайло БУРЛАКА, голова Бершадської районної ради.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
3 фото   
<b>"Яндекс.Пробки" у Бершаді</b><br />На мапі району з'явились мітки сервісу "Яндекс. Пробки". Сервіс дає можливість спостерігати за завантаженістю доріг в...
7 фото   
<b>Народний музей історії с. Баланівка</b><br />Народний музей історії с.Баланівка відкрито 17 листопада 1989 року, розташований у історичній вежі XVII ст. (пам’ятка...
2 фото   
<b>Незабутнє свято дитинства</b><br />Воно відбулося нещодавно в мальовничому селі над Південним Бугом – Берізках-Бершадських. Відзначався день народження...
1 фото   
<b>ВЕЛИКА КИРІЇВКА</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Лисицький Василь Сидорович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Найбільше Бершадське підприємство — цукровий комбінат. Завдяки комплексній механізації та автоматизації технологічних процесів, широкому застосуванню електродвигунів, після спорудження в 1960 році електростанції цукрокомбінат виробляє щорічно понад 2 млн. цнт цукру. В 1971 році тут працювало понад 600 робітників. Колектив заводу славиться своїми трудовими успіхами, більшість бригад, змін,... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Висока і почесна місія - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення