Варто покласти поряд з ялинкою кілька пакетів з піском або ємкість з водою.
А що ж робити, якщо пожежа все-таки виникла? По-перше, не розгублюйтеся! При загорянні електрогірлянди негайно вимкніть із розетки вилку електроживлення або знеструмте квартиру. Викличте оперативно-рятувальну службу «101», виведіть з кімнати дітей. Палаючу ялинку краще повалити на підлогу, щоб полум'я не піднімалося вгору, потім вогонь закидайте піском, залийте водою (якщо ялинка жива) або щільно накрийте її ковдрою.
Синтетична ялинка горить дуже швидко, при цьому її матеріал ще плавиться і розтікається, випаровуючи отруйні речовини. Гасити водою палаючі полімери небезпечно через ймовірність розкидання іскор та розплавленої маси. Не торкайтеся ялинки голими руками, накрийте її ковдрою та засипте піском.
До прибуття оперативнорятувальної служби за допомогою піску та води зробіть спробу ліквідувати джерело загоряння або хоча б не допустити поширення вогню. Як і в інших випадках пожежі, не відчиняйте вікна і двері, бо протяг ще більше розбурхає полум'я. Якщо загасити пожежу неможливо, закрийте двері в палаючу кімнату зовні і поливайте їх водою. Повідомте сусідів про пожежу і при необхідності виведіть людей на вулицю.
У місцях скупчення дітей на святкуванні Нового року необхідно попередити можливі жертви при давці у випадку паніки. Тому чергування пожежників або членів дружин юних пожежних на таких заходах обов'язкове.
Богдан РУДИК, інспектор СНПО Бершадського району, лейтенант служби цивільного захисту