Fridge magnet wooden gears

Не просто фах, а покликання

  • Подобається2Не подобається
  • 28 Жовтня 2011, 09:00

Усі стежки – від шкільного порога. Початок усіх професій – у шкільному класі. Ключ до всіх духовних багатств світу – у нього, шкільного наставника. Це справді благородна мета – працювати для майбутнього, сіяти зерна доброго, світлого, щоб зійшли вони в душах молодого покоління. Я вважаю себе щасливою людиною, бо на життєвому шляху мені зустрілися талановиті вчителі, справжні майстри своєї справи. Вони запам’ятаються назавжди.

Однією з таких майстрів своєї справи, справжньою господинею на шкільній «кухні» була для нас Ольга Миколаївна Керціцька (дівоче прізвище Сінолуп). Пам’ятають її всі вихованці, учителі та інші працівники школи, яким пощастило бути з нею в одній команді. 28 жовтня їй виповнюється шістдесят літ. 32 роки вона віддала школі. Учитель – не просто фах, а покликання.

Молодою дівчиною приїхала з Яланця в 1971 році до Малої Киріївки вчителювати.

Не тільки робота затримала її в чужих краях. Зустріла тут свою долю. Вийшла заміж за Миколу Миколайовича Керціцького. Починала працювати з молодших класів. Викладала українську та російську мови, літературу у старших класах. Дуже швидко пішла шкільними сходинками вгору і вже в 1980 році стала директором. Пропрацювала на цій посаді до 2003 року.

Обіймала б її, напевно, ще не один рік, але змушена була залишити за станом здоров’я.

Всі добре знають Ольгу Миколаївну як професійного педагога. Вона не мала улюбленців. Всі у неї були рівними і всі однаково мали старанно працювати, виконувати свої обов’язки так, як належить.

Щоб був порядок. Поважали і брали до уваги всі її слушні зауваження. Філософ по житті та дуже мудра жінка в очах тих, хто її знає. «Принципова, справедлива, самостійна», – кажуть про неї колеги та учні.

Покладалась тільки на власні сили і можливості.

Працювала важко та наполегливо, совісно виконувала всі свої обов’язки. Учитель і людина з великої букви, не маю сумніву, що мати і бабуся вона теж зразкова та варта наслідування. Має вона синів Сашка та Івана, дочку Ларису, які подарували їй радість та приємні клопоти – онуків.

Хоча зараз уже не працює, але згадки про неї, її повчання і досі нас виховують. Адже такі, як Ольга Миколаївна, не забуваються.

Сьогодні її щиро вітають педагогічний колектив на чолі з нинішнім директором школи Лідією Іванівною Білодід, працівники школи, учні, які вчились під її керівництвом.

Учитель... Яке звичне і яке містке це слово! Це той, хто навчає, хто збагачує розум і душу молодої людини, хто відкриває перед нею невичерпну скарбницю знань і невмирущих моральних цінностей. І якщо тобі в житті пощастило, і ти зустрів справжнього вчителя, твоє життя буде прожите недаремно.

Частинка його серця, його самого буде в твоєму житті вічно світити й допомагати вижити в найскрутніші часи.

Промайнуть роки, але пам'ять повертатиме нас до найкращої пори життя – шкільної парти, і всіх, хто допоміг тобі на ній міцно сидіти. Такою, безумовно, всі вважають Ольгу Миколаївну Керціцьку.

Ірина МАЛІЦЬКА, студентка факультету журналістики Львівського національного університету ім. І.Я. Франка.


Дивіться також в розділі  Відгуки
» 15.06.2018 Станція екстреної медичної допомоги (СЕМД) – це не просто установа. Насамперед, це висококваліфіковані спеціалісти. Вирвати з міцних смертельних лещат людські життя – таке головне завдання ставлять лікарі екстреної.
» 24.03.2018 ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадський» – це підприємство з цілорічним цілодобовим технологічним процесом вирощування птицібройлера, це живий організм, який щохвилини потребує корму, води, тепла, освітлення. В різні години доби до нас в господарство з...
» 03.03.2018 Сьогодні вуличне освітлення–це не розкіш, а звичайне благо цивілізації. Але яскраві ліхтарі не завжди світять на наших вулицях. І причини – різні. Найпоширеніша – недостатньо коштів у сільському бюджеті. Тому і доводиться ходити навпомацки,...
» 12.02.2018 Біда приходить у дім, коли на неї зовсім не чекаєш. Так сталося і зі мною, бо потрібно було тривале лікування.
» 19.01.2018 Збулася мрія учнів
» 13.01.2018 Якщо голова на своєму місці
» 12.01.2018 Спасибі за щедрість душі
» 05.01.2018 Щедрість сердець
» 18.11.2017 Віншують лауреати
» 18.11.2017 Вітають працівники культури
Всі статті розділу Відгуки »
Цікаві фото
2 фото   
<b>До Дня працівників торгівлі: «Покупці нам довіряють...»</b><br />Дефіциту в торговельних закладах у Бершаді, звичайно, немає. За останні роки побудувалося і відкрилося чимало...
3 фото   
<b>Паньковецький Сергій – призер чемпіонату України</b><br />Учень Бершадської школи №1 Паньковецький Сергій в черговий раз показавши відмінні результати на республіканських...
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
2 фото   
<b>Спортивні новини</b><br />ВОЛЕЙБОЛ У спортзалі Тульчинської ДЮСШ пройшов фінал першої ліги «Аматорська обласна ліга» серед чоловічих команд...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Михайлівка
Пернатий Олександр Парфенович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1945 р. Похов. Німеччина.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Не просто фах, а покликання - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники