Fridge magnet wooden gears

ПОВЕРНЕННЯ ВАСИЛЯ КОРЧИНСЬКОГО

  • Подобається0Не подобається
  • 23 Квітня 2008, 18:26

Без сумніву, цю подію можна назвати досить вагомою в культурно-мистецькому житті Поділля. Навіть попри те, що відбулася вона у віддаленому районі Вінниччини. Адже з персональною виставкою на свою малу батьківщину вперше приїхав уже знаний в Україні та світі митець, член Національної спілки художників Василь Корчинський. Так склалося, що тривалий час про нього мало знали в районі. Лише недавно, кілька років тому, Василя Леонтійовича "витягнув" у рідні краї його побратим по життю і творчості Прокіп Колісник на свої традиційні пленери "Поташня – чарунка Поділля".
Не можна сказати, що В. Л. Корчинський не приїздив у рідний Вовчок, але то були приватні візити, своєрідні звертання до основи творчості – вражень дитячої душі, коли світ сприймаєш так, ніби бачиш його вперше. І саме оця дитяча безпосередність, поєднана з національними традиціями бачення світу, власним і неповторним стилем, вирізняють митця серед інших. А працює художник у різних жанрах і техніках – живописі, графіці, гравюрі, монументальному розписі, декоративній композиції, офорті, скульптурі… Особлива його любов – витинанка, якої навчився ще в дитинстві від матері.
… У кінці минулого тижня в приміщенні районного краєзнавчого музею зібралися люди, небайдужі до прекрасного, щоб ознайомитися з роботами свого талановитого земляка. Та й із самим майстром хотілося поспілкуватися. І Василь щиро зустрічав усіх, розповідав про себе і свою творчість. Життєвий шлях художника розпочався у 1955 році, він був четвертою дитиною в сім'ї. Після служби в армії працював на будівництві в Києві, а згодом вступив до столичного філіалу Львівського поліграфічного інституту.
Шість років В. Л. Корчинський працював викладачем кафедри мистецтва книги поліграфічного факультету політехнічного університету "Київський політехнічний інститут". Але це йому не дозволяло зосередитися на власній творчості, тому залишив викладацьку роботу. І зараз він – вільний художник. За період творчої діяльності мав дев'ять персональних виставок, брав також участь у загальних виставках. У 2004 році йому було присуджено премію імені Григорія Якутовича. Роботи нашого земляка зберігаються у музеях України, США, інших країн та приватних колекціях.
Нині митець переймається великим проектом "Українські витинанки. Витоки і сьогодення", до якого залучені чотирнадцять музеїв України. Цей проект включає ретроспективну виставку української витинанки у музеї українського народного декоративного мистецтва у 2009 році, а також видання альбому і проведення круглого столу на цю тему. Знаючи, що Вінниччина славиться майстрами витинанки, координатор проекту Василь Корчинський звертається до них, а також музеїв, колекціонерів, прилучитися до цієї важливої справи.
На вернісажі виставки "З народних джерел" виступали директор обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Надія Герасимчук, заступник голови РДА Ніна Грицик, Лісниченський сільський голова Олександр Світайло та інші, які щиро вітали художника. А сам Василь Леонтійович розповів про себе, свою родину, творчі досягнення і плани.
Роботи майстра викликали загальне захоплення. Вони ліричні і пісенні, фарби – дзвінкі і чисті, враження від творів – якнайкращі. Його картини запам'ятовуються надовго і хочеться повертатися до них ще і ще, і знайомитися з іншою частиною його величезного доробку. "Створено стільки – у різних жанрах, техніках – що попервах можна й розгубитися. Натомість згодом тямиш: В.Корчинський – це новітнє явище в сучасній українській образотворчості" (Журнал "Сучасність", жовтень 2007 р., стор. 125, із статті Григорія Міщенка "Виборювати самих себе, жити і творити").
Облаштування виставки митця стало можливим завдяки ініціативі та підтримці голови райдержадміністрації Світлани Шульц.
Виставка Василя Корчинського "З народних джерел" триватиме до 5 травня.
Федір ШЕВЧУК.
м. Бершадь.

Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Доземний уклін визволителям</b><br />З кожним роком віддаляються в часі події буремних літ Великої Вітчизняної війни, але пам’ять про них і досі відлунює...
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
2 фото   
<b>"П'ятківчанка" зачарувала Вінницю</b><br />У ці дні редакційна пошта переповнена листами, повідомленнями, фотографіями про відзначення циклу новорічноріздвяних...
7 фото   
<b>Випуск медсестер Бершадського медколеджу</b><br />Здається, ще зовсім недавно, вони прийшли вперше до цього коледжу. Обравши саме його, для того, щоб відкрити для себе...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Василишин Іван Степанович (1921) 1921 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Дніпропетровським МВК. Рядовий. Загинув 06.01.42.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

ПОВЕРНЕННЯ ВАСИЛЯ КОРЧИНСЬКОГО - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники