Fridge magnet wooden gears

До 65-річчя Великої Перемоги: сержант Тимофій Таран

  • Подобається3Не подобається
  • 30 Квітня 2010, 22:45

Життя… Воно, як плин ріки, стрімко несе свої води – роки. 85 прожитих за плечима ветерана Великої Вітчизняної війни, інваліда І групи, джулинчанина Тимофія Дмитровича Тарана. «Не хочу й не можу забути днів горя людського, чорних і трагічних буднів війни, – говорить Тимофій Дмитрович своїм онучкам. – Не можу спокійно згадувати буремні роки, коли на мене і моїх побратимів чатувала смерть». І думками лине у далекий 1941-й… Війна увірвалася в юне життя Тимофія в день його 17-річчя. Щойно закінчив 7 класів у Ладижині. Разом з товаришами поїхав працювати на шахти Донбасу.
Коли фашисти підійшли надто близько, всю молодь евакуювали в Сибір на Анджерсудженську шахту (Новосибірська область). Звідти 1 серпня 1942 р. юнака було призвано на службу, про що у військовому квитку є запис: «Воевал с августа 1942 по май 1945 гг.».
656 стрілецький полк 116 стрілецької дивізії 27 армії 3 Українського фронту воював на Курській дузі. Зі сльозами на очах згадує Тимофій Дмитрович жорстокі, нелюдські випробування, що до - водилось переборювати.
«Справжнє місиво!», – зазначає ветеран. У ті важкі дні 1943-го й був поранений сержант Таран у ногу та праве плече (і досі носить у собі смертельну металеву мітку війни – осколок поблизу легенів).
Із березня 1944 р. знову в строю, направлений у свою ж частину під Корсунь-Шевченківський, де 27 армія брала участь у боях з оточення і ліквідації німецьких військ (лютий-березень 1944 р.).
…Був березень. Розвеснилося. Бездоріжжя, річки вийшли з берегів, машини грузли у багнюці, коні, знеможені від важких перевантажень… І тільки бійці, виснажені, змучені, але не скорені, наближали день за днем таку бажану перемогу.
116 стрілецька дивізія продовжувала наступ, визволяючи територію України.
Далі Молдавія, Румунія, Угорщина. День Перемоги зустрів у Відні – столиці Австрії. Так згадує Тимофій Дмитрович ті весняні дні.
Батьківщина гідно відзначила героя. Тимофій Дмитрович Таран нагороджений орденами: Вітчизняної війни І ступеня, «За мужність» 3 ступеня, медалями: «За боевые заслуги», «За звільнення Будапешта», «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.», «60 років визволення України від фашистських загарбників», «Ветеран праці».
Зі свіжим вітерцем, з небом блакитним, з радістю і смутком прийшов юний травень сьогоріч. У зелених барвах та пахучих квітах увесь, у сяйві щасливих дитячих усмішок, у звуках урочистої музики. Зі святими солдатськими спогадами, із роздумами про сьогодення і майбутнє, про мир, здобутий кров’ю і потом простих українських солдат – переможців.
9 Травня – свято найсвітліше!
9 Травня – сльози на очах… Це ветерани – люди наймудріші Тебе на своїх винесли плечах.
Наталія МИКИТЮК, учитель української мови та літератури Джулинської ЗОШ І- ІІІ ступенів.
Коли матеріал готувався до друку, Тимофій Дмитрович відійшов у вічність.

Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Яланець
Трачук Іван Онисимович (1923) 1923 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Сержант. Загинув 00.10.44. Похов. с. Теньє, Угорщина.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

До 65-річчя Великої Перемоги: сержант Тимофій Таран - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники