Fridge magnet wooden gears

Мелодії Баланівки чула вся Україна

  • Подобається4Не подобається
  • 30 Квітня 2010, 23:34

Ця непомітна тоді подія відбулася понад десять років тому. Любов до музики, пісні, народних інструментів об’єднала в одному гурті двадцять п’ять хлопчиків і дівчаток. Проблем із придбанням інструментів не було: їх власноручно виготовляє сам Володимир Харитонович Віхренко, з ініціативи якого було створено ансамбль «Жайвір». І не тільки сопілки, а й окарини – керамічні свисткові флейти (за свідченням істориків, вони з’явилися приблизно дванадцять тисяч років тому). Репетиції, вивчення нових творів, виступи перед земляками – спочатку односельчанами, а згодом і на районній та обласній сценах, сприяли підвищенню виконавської майстерності і зростанню популярності ансамб - лю. Вже через кілька років йому було присвоєне звання «Зразковий дитячий колектив».

Все більше дітей сільської школи виявляли бажання грати і співати в «Жайворі».
Звісно ж, для участі в гурті відбиралися найбільш здібні, а їх виявилося чимало. І в рамках одного колективу стало затісно.
Так було створено фольклорну групу «Щедрограй».
Її учасники грали на різних народних інструментах – крім сопілки та окарини, вони володіють кобзою, бубоном, лірою та іншими. Оцінкою зусиль керівника – В. Х. Віхренка – та його вихованців стало присвоєння і цьому гуртові звання зразкового дитячого колективу. Два роки тому він був визнаним найкращим фольклорним колективом області.
Послужний список аматорів з Баланівки вражає. Дипломанти міжнародного фестивалю українсько-румунської музики «Ми з тобою в одному колі», переможці та призери фестивалів та конкурсів «Проліски надії», «Подільські музики» та інших. Юні сільські артисти представляли Вінниччину у Києві та інших містах. Найяскравішою подією в історії «Жайвора»- «Щедрограя» стала участь минулої осені у звітному концерті творчих колективів Вінниччини на головній сцені країни – в Національному палаці «Україна» – із сольним номером. А це не тільки велика честь, а й висока відповідальність. І наші земляки продемонстрували свою майстерність на всю Україну.
Основу репертуару колективу сопілкарів складають народні пісні та їх обробки, твори Миколи Леонтовича, Родіона Скалецького. Не цураються юні аматори і сучасних мелодій.
…Днями у будинку культури села Баланівки відбувся ювілейний звітний концерт «Жайвора» перед односельчанами, батьками, ровесниками. Власне кажучи, цей захід мав відбутися ще восени, але через карантин його змушені були відкласти.
Усі, хто знайшов час тієї неділі прийти на цей захід, відзначали справжній професіоналізм юних музикантів, їхнє уміння триматися на сцені, а головне – щире прагнення дарувати радість людям. По завершенню концертної програми ювілярів щиро вітали начальники ра - йонних відділів культури і туризму Н.М. Герасимчук, освіти – Л.Т. Почвірна, голова райкому профспілки освітян М.К. Морочинський, сільський голова А.С. Балан, батьки, представники громадськості. Вони не тільки щиро вітали аматорів з ювілеєм, а й вручили подарунки.
Баланівські сопілкарі давно вже стали візитівкою не тільки свого села, а й усього Поділля. І в цьому, безумовно, найвища заслуга незмінного художнього керівника Володимира Харитоновича та його дружини Юлії Іванівни – учительки місцевої школи, яка разом з чоловіком дбає про виховання у дітей високих естетичних смаків, а відтак і про розвиток культури на селі.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Освятили передачі для бійців АТО</b><br />Напередодні свята Христового Воскресіння бершадці, які відстоюють свободу та незалежність України у зоні проведення...
4 фото   
<b>Відкриття пам’ятного знаку Родіону Скалецькому</b><br />22 листопада о 10 годині з нагоди 112 &ndash; річниці з дня народження одного із відомих самодіяльних композиторів...
7 фото   
<b>Є така річка в Бершадському районі</b><br />Для тих, хто ще&nbsp;не знає, нам до Ялти рукою подати. В&nbsp;селі М'якохід тече на перший погляд непримітний...
2 фото   
<b>Годованець Ганна Дмитрівна</b><br />Мандрик-Годованець Ганна Дмитрівна Народилася 21 травня 1926 року в сімї селянина в с. Романівці. Батьки займалися...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Василишин Іван Степанович (1921) 1921 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Дніпропетровським МВК. Рядовий. Загинув 06.01.42.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Мелодії Баланівки чула вся Україна - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники