Fridge magnet wooden gears

Книга, що звучить

  • Подобається3Не подобається
  • 4 Жовтня 2013, 15:26

Любителів красивих, піднесених віршів, просякнутих новизною, неординарним підходом до зображення дійсності та мелодійністю у строфах неодмінно порадує нова поетична збірка члена Національної спілки журналістів України, лауреата премії імені Василя Думанського Василя Корнелюка з Баланівки «Сонети», яка нещодавно вийшла друком і поповнила ряди надбань літературного світу. Автор далеко не новачок у цій сфері. Попередня книга «Благодатна злива» була сприйнята читачами схвально. «Сонети» ж він готував до друку п’ять років.

У книзі зібрані різнотемні вірші. Це й інтимна лірика, й пейзажна, і філософська, і навіть громадянська. Автор оспівує почуття, постаті, природу, прослідковуються елементи роздумів, спонукання читача до мислення. Але водночас нам необхідно пам’ятати, що поезія Василя Корнелюка – далеко не легковажне ванільне чтиво. Як і кожному митцю, нашому автору теж властиво пропускати побачене і почуте крізь призму свого сприйняття, а його спосіб передачі відчутого є досить особливим.

Складні образи, зміст часом все - світнього масштабу, який автор поміщає в лаконічних 14 рядків, велика кількість рідковживаних та нових, авторських, слів і словоформ можуть викликати значні труднощі у розумінні поезії. Автор не шукає простоти у висловлюваннях, натомість вона присутня у мінімальному використанні художніх засобів. Тому недостатньо перечитувати рядки і намагатись осягнути її розумом, вона швидше і краще сприйматиметься на чуттєвому рівні.

Ось, приміром, у поезії «Мрія з явою» (це, власне, диптих – твір складається з двох сонетів) вражають підмічені деталі. Читаючи ліричні рядки, можна намалювати в уяві картинку зображуваного, побачити чи навіть відчути подих вітру, який «…заради живого піару трепле у вигині ставу комиш», запахи троянд і ночі, почути звук мотора «Мерседеса». Та й чого тільки варта можливість роздивитися, як «Далеч зомлілу означують фари, в’ються навколо багетні дими», «…За гонами часу шинить асфальт очманіле авто», а навколо «...верби розлогі і листяний насип… (зліва по курсу – лелече гніздо)…».

У книзі є присвяти людям, яким автор вдячний, якими захоплюється, знайшли своє відображення найрізноманітніші сфери дійсності: Олімпійські ігри, захоплення інноваційними технологіями, зокрема, можливостями Інтернету та багато іншого.

Романтична душа поета вміє захоплюватись усім, вбачає красу у найтендітніших виявах, а завдяки своїй майстерності Василь Корнелюк тонко, але сповна передає відчуте і пережите своїм читачам, бажаючи поділитись своїм багато - гранним світоглядом.

Юлія ШЕВЧЕНКО.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
3 фото   
<b>Лікарі - від Бога. А реформи - від лукавого</b><br />Голова райкому профспілки працівників АПК Яків Черватюк у свій час чимало років працював у Дяківці, тому добре...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лісниче
Когут Яків Протасійович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Книга, що звучить - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники