Fridge magnet wooden gears

Хлопці налаштовані рішуче

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Серпня 2014, 09:00

хоч мають недостатньо допомоги від держави, але максимум підтримки від народу.

Сьогодні усі бійці, які відстоюють незалежність та суверенітет України на Сході, потребують не тільки додаткового військового спорядження, а й всебічної підтримки держави, а що отримують натомість? Про ситуацію, яка склалася, проблеми, які найбільше турбують, про все, що наболіло, ми поспілкувалися з Дмитром ЦІШЕНКОМ, учасником АТО.

Це молодий хлопець, 1987 року народження, уродженець с. Флориного. Займає активну життєву позицію, патріот. З першого дня – учасник Майдану в Києві, був поранений. Після закінчення подій у столиці деякий період часу провів удома, а далі записався добровольцем у бійці АТО. Служить у батальйоні «Донбас-2». Отримав першу за три місяці коротку відпустку…

 – Дмитре, де та в яких умовах дислокувався ваш батальйон до твого від’їзду?

– Ще до від’їзду в зону АТО я перебував місяць на тренуваннях під Києвом. Жили в польових умовах, в наметах. Після відправлення нас привезли спочатку в м. Ізюм (Харківська обл.), а далі – в Артемівськ (Донецька обл.), де розмістили в гуртожитку педуніверситету. У першу ніч потрапили під обстріл. Багато хлопців загинуло… До мого від’їзду наш батальйон дислокувався у звільненому від бойовиків (зовсім нещодавно) місті Попасна (Луганська область).

– Як із захисним спорядженням, бойовою технікою та боєприпасами?

– Спорядження, якщо його так можна назвати, нам видали, але воно виявилося зовсім не тим, яке ми очікували отримати. Приміром, для мене форма була закоротка, а про інше не варто і згадувати. Дякуючи великій підтримці земляків, громадських активістів, небайдужих українців, чимало спорядження було закуплено та доставлено, у тому числі бронежилет та багато іншого.

Крім того, люди допомагають їжею, водою, речами для гігієни, медикаментами, одягом та рештою необхідного. Від держави допомоги годі й чекати.

Щодо бойового спорядження, то автомати нам видали перед відправленням у зону АТО, а решту видають по можливості на місці. Крім того, маємо трофеї, відібрані в терористів, – зброю та автомобілі, частину захопленого здаємо, а частину залишаємо. Використовуємо все, що є, але цього все рівно замало.

– Заробітну плату отримуєш?

– Зарплати, як такої, або ж інших коштів я за три місяці перебування в зоні АТО не отримував. І не тільки я, ніхто з наших хлопців. Виживаємо силами наших земляків, які допомагають чим можуть. Навіть додому не було за що поїхати. До того ж, статусу учасника бойових дій я також не маю. Побачимо, що буде далі.

– Багатьох турбує питання, чи є різниця між тим, що транслюють по телебаченню, та тим, що відбувається насправді?

– Так, різниця велика. В ЗМІ багато чого не висвітлюють або ж висвітлюють далеко не повністю. Зокрема, це стосується і кількості українських бійців, які загинули, і постійних обстрілів та багато чого іншого. Журналістів не скрізь допускають.

– Яке ставлення до українських бійців мирного населення на звільненій території?

– Ставляться по-різному. Раніше траплялися різні випадки, міг бути постріл і в спину. Сьогодні ситуація покращується, більшість допомагає, але є й такі, яким усе байдуже.

– Яка зараз ситуація? Напруга не спадає? Які твої прогнози, коли військові дії на Сході України нарешті завершаться?

– Ситуація складна і дуже напружена. Майже кожного дня обстріли з гранатометів та іншої важкої артилерії.

Після відходу терористи залишають багато так званих розтяжок (замінувань), на яких постійно хтось підривається. За весь час перебування в зоні бойових дій багато бійців нашого батальйону було поранено та чимало убитих.

Військові дії, на мою думку, щонайменше продовжуватимуться до осені, а далі не знаю. Уся справа у владі та керівному складі АТО. Є багато зрадників, які здають позиції українських військових. Крім того, всі накази йдуть згори, тоді, як можливості діяти за ситуацією практично немає. Але, незважаючи ні на що, усі хлопці налаштовані рішуче. Вірять у краще майбутнє нашого народу.

*** На час, коли вийде друком цей матеріал, Дмитро вже повернеться у зону АТО, і залишається сподіватися, що юнак і всі наші бійці повернуться додому переможцями, здоровими та неушкодженими, а наша держава, нарешті, згадає про своїх захисників…

Вела розмову Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
9 фото   
<b>Підприємства району</b><br />
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Осіївка
Білодід Василь Павлович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 26.04.45. Похов. Чехо-Словаччина.

З історії Бершаді
Робітники і службовці Бершадського лісгоспу в парку культури та відпочинку своїми силами збудували спортивні майданчики, водну станцію. На колгоспні кошти спорудили стадіон, де відбувалися змагання сільських спортсменів а також перші районні спартакіади. З 1950 року в Бершаді почала працювати спортивна школа на 60 учнів. Спортсмени Бершаді стали ініціаторами створення єдиного сільського... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Хлопці налаштовані рішуче - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники