Fridge magnet wooden gears

Робив для себе, а вийшло для всіх

  • Подобається0Не подобається
  • 11 Вересня 2014, 09:00

На знімку: Микола Денисович Дімнич.

У якому стані тепер автошляхи, і переповідати не варто. Через ями на проїжджій частині передчасно виходять з ладу не тільки автомобілі і все, що рухається по дорогах, а навіть руйнуються найближчі хати. Бо коли у таку дорожну пастку потрапляє багатотонна фура, власники у прилеглих будівлях почуваються, ніби під час землетрусу. В тому числі і по вулиці 50-річчя Жовтня у районному центрі.

Поки ямки були невеликими, люди ще сподівалися, що дорогу, тим більше у райцентрі, відремонтують. Однак відколи у державі справи почали складатися так, що охопити фінансово всі витрати стало неможливо, дедалі більше стали всі розуміти, що ремонту чекати доведеться ще не день і не два. Розуміти і шукати вихід.

А там, де його шукають, обов’язково знаходять. Тож знайшов його і один із жителів цієї вулиці.

Розповідають, що як тільки навпроти двору №48 два-три тижні тому з’явилися котел зі смолою, під яким палахкотів вогонь, і людина у капелюсі, яка керувала цим процесом, не один із водіїв, проїжджаючи, дякував прямо на ходу.

Микола Дімнич (а у капелюсі був саме він), розказував, що відколи на проїжджій частині утворилися великі ями, вночі вже спати в хаті стало неможливо. А тут ще й діти п’ятьох онучок до дідуся і бабусі на літній відпочинок «підкинули». От і вирішив спробувати самостійно зарадити проблемі, щоб зберегти і їхній, а заодно і власний спокій. Необхідні матеріали для цього знайшлися на обійсті.

Хоч для того, щоб дати раду отим ямам навпроти себе, витратив цілий день, робив усе на совість, щоб трималося.

Про цей випадок можна було б і не розповідати, однак напрочуд швидко цей почин підтримав ще один із недалеких його сусідів Василь Синявський – теж відремонтував дорогу навпроти себе. Тепер, коли проїжджають автомобілі, у їхніх хатах набагато затишніше. Тож деякі жителі вулиці вже навіть почали жартувати, що тих, навпроти кого асфальт ще тримається і немає ям, можна вважати щасливими.

А коли відремонтував дорогу навпроти себе ще і третій із сусідів, Ігор Садовий, взагалі почали казати, що на їхній вулиці з підприємців утворилася добровільна дорожна бригада райавтодору.

Особисто Микола Дімнич брався за цю добру справу нібито, з його слів, заради себе, а вийшло, що зробив для всіх.

Хоч і досить серйозною проблемою є зруйновані шляхи, виявляється: якщо захотіти, можна хоч якимсь чином вирішити і її. Декілька сотень метрів дороги на цій вулиці лише завдяки зусиллям трьох сусідів вже не руйнуватимуться далі. І послужать на загальне благо ще не один день, а водії, проїжджаючи тут, не проклинатимуть всіх на світі і все. Якби почин набув поширення, наші вулиці взагалі могли б мати інший вигляд.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Знай наших
» 16.06.2018 14 орденів знайшли своїх героїв. Днями під час чергової поїздки на Схід України до зони проведення Операції об’єднаних сил (ООС) вінницькі та бершадські волонтери доставили на фронт нагороди і гуманітарну допомогу.
» 25.03.2018 У Вінниці пройшли урочистості третього регіонального етапу національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників України. У рамках заходу «Благодійна Вінниччина-2017» віншували кращих в області...
» 17.03.2018 повернулися благочинний Бершадського району, протоієрей Ростислав Процанін, депутат обласної ради Володимир Зарічанський, Василь Максим’юк та волонтер Аліна Мазур.
» 08.03.2018 Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні Міжнародного жіночого свята ми знайомимо вас із жінками Вінниччини, які залишилися на малій батьківщині будувати кар’єру та покращувати...
» 13.02.2018 За мужність і відвагу
» 13.02.2018 Від «Надбужанки» – захисникам України
» 20.01.2018 «Кинувшись на рейки, я відштовхнув Віталика, а сам уже відскочити не встиг»
» 06.01.2018 Вітаємо земляка!
» 06.01.2018 Мати - героїня
» 23.09.2017 «Масяня» після весілля знову вирушив на Схід
Всі статті розділу Знай наших »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
4 фото   
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
3 фото   
<b>Жінки в МХП: жительки Вінниччини – про свою роботу в рідному краю</b><br />Найкраще про підприємство можна дізнатись через людей, які в ньому працюють. На початку весни та напередодні...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Гавриш Ілля Іванович (1896) 1896 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.42. Похов. с. Кутейниково, Донецька обл.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Робив для себе, а вийшло для всіх - Бершадщина - перлина поділля - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники