Fridge magnet wooden gears

Століття бабусі Ольги

  • Подобається0Не подобається
  • 28 Лютого 2014, 13:00

Днями мешканка Красносілки Ольга Микитівна Павліченко у родинному колі відсвяткувала столітній ювілей. А наступного дня, у понеділок, вона знову приймала вітання.

Ювілярку зі знаменною подією приїхали привітати голова районної ради Микола Грабчак, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, Красносільський та Маньківський сільські голови Іван Пустовіт і Григорій Вербецький, представники територіальної громади.

Звісно, не з пустими руками, а з квітами і подарунками. Керівники з району також зачитали і вручили вітального листа від влади, висловили Ользі Микитівні щиру вдячність за сумлінну працю, виховання дітей і онуків, побажали їй здоров’я, щастя, добра і віка, і всього найкращого у житті.

Варто сказати про те, що Ольга Павліченко народилася і до останнього часу проживала у Крушинівці, а вже кілька років мешкає біля дочки у Красносілці. Тож Маньківський сільський голова Григорій Вербецький привітав ювілярку від імені земляків, передав щирі вітання, грошову допомогу і від керівника СТОВ «Лан», депутата обласної ради Сергія Савченка. А очільник Красносільської територіальної громади Іван Пустовіт зазначив: Ольга Микитівна своїм проживанням, переїздом із Крушинівки піднімає авторитет Красносілки, як села довгожителів. Нагадаємо: торік на Покрову у цій громаді зі столітнім ювілеєм вітали й Устину Михайлівну Горобчук.

…Непростим видалося життя Ольги Павліченко. Вона була п’ятою, найменшою дитиною у бідній, селянській сім’ї Микити і Килини Ковалів. Усі, в тому числі й діти, тяжко працювали біля землі.

Ольга, як і її старші брати і сестри, до школи не ходила, однак рахувати і трохи читати навчилася. У 22 роки вийшла заміж. Молоде подружжя жило на обійсті батьків Ольги. Згодом народилася донечка Галина, а ще через чотири роки – син Іван. Молода жінка зрання і до вечора працювала у полі, дітей залишала з дуже доброю і чуйною бабкою Василиною, часом брала з собою в поле. Важкі були ті довоєнні часи – землю орали волами, сапали кукурудзу і буряки, звозили на тік снопи і там їх молотили.

Невимовне горе принесла у сім’ю війна – чоловік Ольги Сергій загинув восени 1942го, а похоронка на батька прийшла через два роки. А коли у 45-му померла й мати, на руках жінки залишились двоє діточок і хвора бабка.

Працювала у колгоспі, діти часто хворіли, не було що їсти. «Наробилася я за свій вік», – каже вона.

Дочка і син з дитинства привчались до роботи, допомагали матері, носили з лісу дрова, щоб напалити в хаті.

Спати любили на лежанці або на печі, бо там було тепло. До речі, дочка Галина пішла стежкою матері – закінчила сім класів і 42 роки теж пропрацювала біля землі у колгоспі. Син Іван після школи вивчився на шофера, відслужив строкову службу в армії, закінчив Олександрійське педагогічне училище, а згодом й інститут, довгі роки працював на освітянській ниві. Він мешкає на Кіровоградщині.

У ювілярки велика дружна родина – нині у неї четверо внуків, сім правнуків і два праправнуки. Ольга Микитівна дуже любить різдвяні свята, коли всі рідні збираються разом.

Оточена любов’ю і турботою, вона щиро раділа і на родинному святі з нагоди її столітнього ювілею і від душі бажала усім дожити до її років.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Привітання
» 15.06.2018 Дорогі колеги та ветерани галузі! Із професійним святом – Днем медичного працівника! На ваших плечах лежать турбота і відповідальність за найвищу цінність на землі – людське життя. Сердечно дякуємо за самовіддану працю, професіоналізм та...
» 15.06.2018 Шановні медичні працівники! Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята та слова вдячності за вашу сумлінну працю, за радість здоров’я і диво життя, які ви даруєте кожному пацієнту!
» 02.04.2018 У день славного ювілею шлю щирі слова кохання, побажання міцного здоров’я, щастя, радості, сімейного затишку дружині Раїсі Андріївні РУДИК (3.04) із Михайлівки.
» 01.04.2018 У доповнення до інформації «Переможці обласних предметних олімпіад», що була надрукована в попередньому номері «Бершадського краю», повідомляємо:
» 17.03.2018 Привітали ветерана з дев’яносторіччям
» 04.03.2018 Привітали з ювілеєм
» 12.02.2018 15 лютого – день вшанування учасників бойових дій на території інших держав та день виводу військ із афганістану
» 19.01.2018 22 січня – День Соборності України
» 13.10.2017 Вітаємо!
» 30.12.2016 Вітаємо з Новим роком!
Всі статті розділу Привітання »
Цікаві фото
20 фото   
<b>Струтинська Галина Юріївна (Galina Hayes)</b><br />Галина народилася й отримала освіту в колишньому Радянському Союзі. Коли їй було всього 16 років, її батько відіслав...
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
3 фото   
<b>Діти – на канікулах, а школа – на ремонті</b><br />Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст. вже багато років займає лідируючі позиції серед освітніх установ району, насамперед завдяки...
11 фото   
<b>ГОЛДАШІВКА</b><br />Назва села походить від прізвища одного з керівників гайдамацького руху на Поділлі - козака Голдаша, який після...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Устя
Мельниченко Степан Кирилович (1919) 1919 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.06.44.

З історії Бершаді
Активно діяли й молодіжні підпільні групи. Ватажок однієї з комсомольсько-молодіжних груп Борис Нижник (підпільна кличка Роман Бурий) разом з товаришами здійснив кілька нападів на румунських жандармів. Підпільники знищили ворогів та забрали їх зброю. Гестапівці натрапили на слід групи. Вже отримавши смертний вирок, вихованець ленінського комсомолу в листах до рідних жалкував, що не зможе далі... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Століття бабусі Ольги - Привітання для Бершадців - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники