Fridge magnet wooden gears

"Кобзар і Україна"

  • Подобається0Не подобається
  • 28 Лютого 2014, 13:00

З метою вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, популяризації жанру художнього читання та з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження великого Кобзаря, днями в приміщенні дитячої музичної школи ім. Р.Скалецького пройшов районний фестиваль-конкурс читців «Кобзар і Україна». У майже повністю заповненому актовому залі, затамувавши подих, усі доторкнулися серцем до величного слова поета та відчули насолоду від спілкування з невмирущим словом Кобзаря.

Зі вступним словом до учасників та гостей фестивалю-конкурсу звернулися голова журі, перший заступник голови РДА Володимир Ольшевський, член журі Микола Морочинський та міський голова Михайло Кольченко. Вони висловили спільну думку, що конкурс є логічним продовженням усіх заходів, приурочених до дня народження генія. Доки буде лунати Кобзареве слово, доти будемо й ми – незламні духом українці. Ми повинні намагатися жити за його настановами, тоді наша Україна буде такою, як він заповідав.

У конкурсі взяли участь більше 30 виконавців – учні шкіл міста та району. Поетове слово лунало і в музичних композиціях, які виконали викладачі, учні дитячої музичної школи та гості фестивалю. Присутні мали можливість прослухати твори Шевченка у виконанні представників старшого покоління, почесних гостей заходу Миколи Джужука та поетеси з Бирлівки Настасії Білюги.

При підбитті підсумків фестивалю-конкурсу «Кобзар і Україна» були визначені переможці у двох номінаціях: художнє читання творів митця (Оксана Забіяка, Мар’яна Постоловська, Мар’яна Олійник) та твори сучасних авторів про Т.Г. Шевченка (Анна Яценко, Євгенія Вінніченко, Ганна Ткачук). Переможці і всі учасники нагороджені почесними грамотами відділу культури та туризму РДА, а також книгами.

Меценатами конкурсу виступили міський голова М.Кольченко, голова товариства «Просвіта» М.Морочинський та магазин «ОПТ» (Тетяна Тертус).

Завершальною нотою стало виконання Сергієм Іванченком, усіма учасниками та гостями дійства Шевченкового «Заповіту» – гімну незламності українського духу, покладеного на музику.

У рамках заходу пройшла також виставка книг, підготовлена районною бібліотекою, «Слава Шевченка – слава України», де були представлені твори письменників про українського генія і твори самого Кобзаря.

Проведення таких заходів уже стало доброю традицією в нашому районі. Висловлюючи щиру вдячність і учасникам, і організаторам, і меценатам, хотіла б привернути увагу якомога більшої кількості людей до подібних заходів. Адже вони мають величезне виховне значення, заохочують дітей до вивчення творчої спадщини великого Кобзаря. А в майбутньому хотілося б бачити більше меценатів конкурсу, небайдужих до краси рідного слова.

Тетяна БОНДАР


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
8 фото   
<b>День Незалежності 2007</b><br />
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Кучер Микола Євсейович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.41.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Кобзар і Україна" - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники