Fridge magnet wooden gears

Лялько Григорій Григорович

1908 - 14. 02.1982

Герой Радянського Союзу

Указом Президиума Верховного Совета СССР от 13 сентября 1944 года за мужество, отвагу и героизм, проявленные в борьбе с немецко-фашистскими захватчиками, красноармейцу Лялько Григорию Григорьевичу присвоено звание Героя Советского Союза с вручением ордена Ленина и медали «Золотая Звезда» (№ 4671).

Лялько Григорій Григорович - стрілець 929-го стрілецького полку (254-я стрілецька дивізія, 52-я армія, 2-й Український фронт), червоноармієць. Народився в 1908 року в селі Велике Старосілля нині Городищенського району Черкаської області в сім'ї селянина. Українець. Член ВКП(б) /КПСС з 1941 року.

Закінчив неповну середню школу. Працював в селі Закревки Городищенського району. У Червоній Армії з 1944 року. У боях Великої Вітчизняної війни з лютого 1944 року. Перше бойове хрещення отримав в селах Рижанівка і Чижівка Звенигородського району Черкаської області.

Кулеметник 929-го стрілецького полку 254-ої стрілецької дивізії 52-ої армії 2-го Українського фронту червоноармієць Лялько при форсуванні річки Південний Буг 13 березня 1944 року в районі села Джулинка (Бершадський район Вінницької області) діяв ініціативно і сміливо. Відбиваючи спроби противника відновити втрачені ним рубежі, Лялько міняв вогневі позиції і наполегливо просувався вперед. У цьому бою він ліквідовував розрахунки трьох ворожих кулеметів, загнав в річку 50 фашистів і знищив їх.

Повертаючись з розвідки, група, до складу якої входив і червоноармієць Лялько, зіткнулася з ворожим дозором. Зав'язався нерівний бій, в ході якого був розбитий кулемет. Тоді Лялько узяв рушницю убитого розвідника і почав відстрілюватися від насідаючого ворога, прикриваючи відхід розвідувальної групи.

У цьому бою Григорій Лялько знищив 20 гітлерівців, серед яких декілька офіцерів. Весною 1944 року радянські війська, переслідуючи ворога, вступили на територію Румунії. 929-й стрілецький полк просувався вперед так нестримно, що розміщений в одному з монастирів штаб ворожої дивізії не встиг відійти і у повному складі опинився в оточенні.

Через це, а також зважаючи на вигідне розташування монастиря, командування противника вирішило відвоювати втрачені позиції. Для цього проти наших підрозділів були кинуті великі сили. Наступ на монастир вівся з трьох сторін.

Наші бійці зайняли кругову оборону і успішно відбивали атаки фашистів. Проте сили були нерівні, і незабаром Лялько залишився біля свого кулемета один. Він постійно перекидав кулемет туди, де створювалася найбільша небезпека. Чотири рази піднімався ворог на штурм наших позицій, але всі атаки захлиналися від влучного вогню кулемета. Зазнавши великих втрат, противник відступив. На полі бою залишилося сотні фашистських трупів.

В 1945 році старший сержант Лялько демобилизований, повернувся на батьківщину.Нагороджений орденами Леніна, Слави 3-й ступеня, медалями. Помер 14 лютого 1982 року. Вулица села Велике Старосілля носить ім`я Героя.
 

Герои Советского Союза. Краткий биографический словарь. Том 2. М.: Воениз., 1988
    Они отстояли мир. - Днепропетровск: Промiнь, 1985


Дивіться також в розділі  Герої Радянського союзу
»  Народився в 1914 р. в с. Мітлинці Гайсинського району. Українець. Член КПРС з 1938 р. Освіта середня. Працював в Бершадському районному відділі міліції.
»  Народився в 1915 р. в с. Ладижині Тростянецького району. Українець. Член КПРС з 1943 р. Закінчивши в 1938 р. Білоцерківський сільськогосподарський інститут, працював агрономом сортодільниці на Бершадському цукровому заводі. В Радянській Армії з...
»  Народився в 1917 р. в с. Михайлівка Бершадського району. Українець. Член КПРС з 1943 р. Закінчивши школу, працював в колгоспі. В Радянській Армії з 1937 р. Учасник Великої Вітчизняної воїни з червня 1941 р. Бився на Брянському, Воронезському і...
»  Народився 01.06.1919 р. в с.Кидрасівка Бершадського району. Українець. Член КПРС з 1943 р. Працював на Іжевському металургійному заводі. В Радянській Армії з 1940 р. Учасник Великої Вітчизняної війни з листопада 1941 р. воював на Калінінському,...
»  Бойко Іван Никифорович
»  Туфтов Іван Микитович
»  Рибін Олександр Гаврилович
»  Пономаренко Віктор Іванович
»  Островерхов Іван Григорович
»  Короленко Григорій Федотович
Всі статті розділу Герої Радянського союзу »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Свято всіх, хто любить спорт</b><br />За багаторічною традицією, у другу суботу вересня в Україні відзначається свято усіх прихильників здорового способу...
10 фото   
<b>На городі</b><br />
8 фото   
<b>День захисника Вітчизни - свято поколінь</b><br />23 лютого 2011 року о 13 годині актовій залі Бершадської ЗОШ №1 відбулися урочистості з нагоди Дня захисника...
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Івашко Григорій Лазарович (1921) 1921 р., українець. Мобілізований в 1940 р. Рядовий. Загинув 25.01.45. Похов. м. Кам'янець-Вроцлавський, Польща. Герой Радянського Союзу.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Лялько Григорій Григорович - Герої Радянського союзу - Бершадці - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники