Fridge magnet wooden gears

Серце віддають дітям

  • Подобається5Не подобається
  • 2 Лютого 2011, 14:19

Знімок на згадку. Фото Ніни ЯНЧУК.

Кілька днів після семінару-практикуму класних керівників, що відбувся на базі Красносільської ЗОШ І-ІІІ ступенів, я перебувала під глибоким емоційним враженням. Перед очима постають усміхнені обличчя, вдячні очі, дружня атмосфера цього заходу. Маючи за плечима майже 20-літній педагогічний досвід, розумію, яку величезну роботу ведуть учителі Красносільської школи.

Вразили нас діти своєю безпосередністю, знайомлячи зі школою у формі віршованої презентації. Легко, з гумором, з усмішкою розповіли про історію школи та її традиції. Далі «стежиною добра» повели нас на екскурсію по школі. Гостинно зустріла учасників семінару кімната народознавства, яку створила вчителька української мови Валентина Василівна Вакуленко. Дбайливими руками справжньої господині була прибрана українська світлиця.

Тут і мисник, і колиска, і сорочки з рушниками. Зберігається для підростаючого покоління наш національний колорит.

Не часто зустрінеш таку духовну єдність учителя та класу, яку ми побачили в Оксани Петрівни Ломачинської та її вихованців. Діти показали презентацію колективу: це і танці, і пісні, і вірші. Як грайливий струмочок звучав голос учениці 5 класу Яринки Оркуш. А крім цього, всі ми побачили величезну любов дітей до своєї вчительки. Вони дякували своєму класному керівникові за ту турботу, якою вона їх оточила, але не забули і про першу вчительку. У Лідії Федорівни Климбовської сльози радості навернулися на очі, коли її вихованці вручили живі квіти.

А класний керівник 6-го класу Людмила Миколаївна Бєляєва зі своїми дітьми показали частину проектної роботи по всеукраїнській акції «Моя Батьківщина – Україна». В її рамках діти очищали джерела, вивчали рослини та ґрунти рідного краю. І нам з їхнього звіту було зрозуміло, що ніколи ця дитяча рука не зруйнує пташиного гнізда, не знищить рідкісну рослину.

Учні 7-го класу показали рольову гру «Лідер». Це настільки було захоплююче, веселе, наповнене доброзичливістю та взаємопідтримкою дійство, що всі учасники семінару щиро і тепло подякували дітям.

Тут всі разом співали пісень, грали казочку «Ріпку» та виконували фізкультхвилинку. Переможницю цієї гри Іванку Чехівську привітали всі присутні, а президент школи Олександр Плаксій вручив їй почесну грамоту.

Але, мабуть, найбільше враження у всіх залишилося від ознайомлення з роботами учнів по дереву під керівництвом Василя Оникійовича Рябоконя, вчителя трудового навчання. Витончені мережива, хитромудрі завитки, квіти ожили в дереві під умілими руками. Не на одному конкурсі ці дитячі роботи завойовували призові місця. Двічі у всеукраїнському конкурсі «Майстрів народних ремесел» перше місце отримувала учениця 10 класу Марина Козлова. Такого мистецтва може навчити дитину лише глибоко залюблена у творчість людина. І ці слова по праву можуть бути сказані про Василя Оникійовича, тому що ті шедеври, які виходять з-під його рук, вразили всіх нас невимовно. Його методика виконання панно з риб’ячих кісток чи не єдина на Україні. Роботи неперевершені: то квіти розквітли, то птахи ожили, то сплелась павутинка і все ніби живе, так і хочеться торкнутися рукою.

Завершився семінар виставою «Ніч перед Різдвом», керівник драматичного гуртка Світлана Петрівна Манченко.

Діти розкрилися, показали акторський хист. Емоційно та майстерно зіграв сільського голову Євген Продан, учень 11 класу, і йому методист РМК Ніна Олексіївна Янчук порадила спробувати свої сили на театральному поприщі. А ще методист тепло подякувала директору школи Вірі Іванівні Рябоконь за гостинний прийом, за системну та результативну роботу педагогічного колективу.

Після такого заходу задумалась над тим, що дійсно вчитель віддає своє серце дітям, і не даремно, бо за це вони віддячують теплотою, любов’ю, посмішкою та вічною вдячністю.

Тетяна МАДЮДЯ, класний керівник, Крушинівська ЗОШ.C


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Згадаймо лікаря Григорія Будкевича...</b><br />24 січня минає 115 років з дня народження заслуженого лікаря УРСР, головного лікаря Бершадської районної лікарні,...
10 фото   
<b>Вінниччина очима редактора: Бершадщина</b><br />Відразу зазначу, що описувати побачене під час кожного туру &ndash; а це відвідини конкретного району, хоч і складно,...
4 фото   
<b>Сонячне свято в Серединці</b><br />Цьогоріч традиційне свято – День села – було незвичним, адже відзначалося 65-річчя незабутнього Василя Думанського…
4 фото   
<b>Голова облдержадміністрації наказав навести порядок у сфері заготівлі молока</b><br />Голова облдержадміністрації дав місяць на впорядкування відносин виробників та переробників молока згідно з...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Симокінь Віталій Антонович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 16.01.43. Похов. с. Щілина Соснова, Краснодарьский кр.

З історії Бершаді
Проте дальший розвиток певною мірою гальмувався невеликими розмірами господарства. Щоб краще організувати працю, повніше використати техніку й кадри, в 1950 році бершадські колгоспи ім. Ворошилова, ім. Будьонного, «П'ятирічка за 4 роки» об'єдналися в одне господарство — ім. Будьонного. Згодом до новоствореного господарства приєднався колгосп с. Бирлівки. Новий колгосп назвали ім. Леніна. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Серце віддають дітям - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники