Fridge magnet wooden gears

Книгозбірні – скарби народу

  • Подобається0Не подобається
  • 3 Жовтня 2011, 00:15


Сьогодні бібліотека – це заклад культури на селі і в місті, який кожен день відвідують діти, підлітки, студенти, пенсіонери, службовці та інші верстви населення з метою збагачення свого інтелектуального та інформаційного багажу.

На Бершадщині працюють 40 бібліотечних установ, які обслуговують понад 26 тисяч користувачів і видають понад 500 тисяч документів.

Бібліотечний фонд району в цьому році збагатився новими книгами на 3159 примірників на суму 50310 гривень, з них за кошти з державного бюджету – на 790 примірників на суму 29630 гривень.

Сільські бібліотеки нову літературу отримують тільки з обмінно-резервних фондів обласних бібліотек та від читачів під час проведення акцій «Подаруй бібліотеці нову книгу» та «Подаруй бібліотеці прочитаний журнал».

Легше працювати тим бібліотекам, які забезпечені газетами і журналами. Питання передплати періодичних видань для місцевих бібліотек найкраще вирішують сільські голови В.А. Казміревський, І.Д. Прудченко, П.В. Швець, Г.І. Вербецький, В.М. Соколюк, В.В. Фіщук, М.П. Макарчук, Ю.С. Джус, О.В. Лободовський, С.П. Рожкевич. Приємно відзначити, що при передплаті газет і журналів враховуються інтереси і потреби дитячої аудиторії бібліотек.

Відремонтовано в поточному році приміщення Джулинської і Теофилівської сільських бібліотек. Через недостачу коштів проведено тільки частковий ремонт приміщень бібліотек в Красносілці і Шляховій.

Перед бібліотеками стоїть завдання інформатизації.

Створено Інтернет-центри в районній і Флоринській сільській бібліотеках. За кошти проекту «Про подальший розвиток гуманітарної інфраструктури, як основи місцевого самоврядування, створення Інтернет-бібліотеки, покращення виховної роботи та організації дозвілля молоді» сучасним інформаційним центром села стала Баланівська сільська бібліотека. В травні місяці відбулись заняття школи керівника для директорів районних бібліотек області на базі цієї бібліотеки з вивчення досвіду її роботи і місцевої влади з модернізації бібліотечного обслуговування за реалізацією проекту. Важливо, щоб самі працівники бібліотек у співпраці з місцевою владою виявляли ініціативу і брали участь в проектах, які мають за мету підтримку бібліотечних закладів. В мережі Інтернет на сайті «Бібліоміст» оголошуються умови грантових програм.

Районна бібліотека взяла участь в конкурсі «Влада – друг бібліотеки», оголошеного до Всеукраїнського дня бібліотек. На сайті конкурсу знайшли своє місце приклади співпраці і фінансової підтримки районної бібліотеки місцевою владою.

Незважаючи на проблеми, які існують в галузі, бібліотеки різноманітною палітрою літературно-мистецьких заходів відзначають свята – День Конституції, День незалежності, річниці Великої Перемоги, проводять літературні вечори, презентації книг.

Варто сказати добре слово про сільських бібліотекарів, які шукають нові форми роботи з користувачами, співпрацюють з освітянськими установами. Серед них завідуючі сільськими бібліотеками Валентина Олійник (Баланівка), Ніна Байдалюк (Джулинка), Лідія Зарічанська (Лісниче), Надія Таужнянська (Ставки), Катерина Бабій (Яланець), Ольга Кулик (Маньківка), бібліотекарі Галина Гомеля (Серединка), Людмила Гевел (Тирлівка) та багато інших.

Головне побажання бібліотекарям у день свята – нових вам книжок, цікавих авторів, уважних читачів.

Лідія БЕРНАЦЬКА, директор Бершадської районної бібліотеки.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Фронтові дороги Олексія Шемішана</b><br />Недавно відзначив свій 89-ий день народження гвардії полковник, голова Всеукраїнської організації інвалідів війни та...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
3 фото   
<b>Шевченківські читання</b><br />11 березня 2009 року працівниками Бершадського районного краєзнавчого музею проведено традиційні Шевченківські...
2 фото   
<b>Виїзний прийом до Лісничого</b><br />13 квітня 2011 року робоча група спеціалістів райдержадміністрації, очолювана першим заступником голови...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Килимник Микита Андрійович (1905) 1905 р., українець, робітник. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.05.44.

З історії Бершаді
Робітники й селяни не припиняли боротьби: готувались нові виступи. Для їх організації в січні 1919 року Бершадський підпільний ревком створив партизанський загін з жителів Бершаді та сусідніх сіл. Командиром призначили голову ревкому В. Кривоходкіна, а комісаром — П. Соболевського. Внаслідок переможного повстання в лютому 1919 року в Бершаді відновлено Радянську владу. Народна влада... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Книгозбірні – скарби народу - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники