Fridge magnet wooden gears

Осіївській школі – 150

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Квітня 2012, 21:24

Історія навчального закладу в Осіївці бере свій початок з далекого вже 1862 року, коли в селі було відкрито церковноприходську школу. Спливали роки, школа міняла приміщення, свій статус. З 1960-го вона стала середньою, а в 1979 році було збудоване сучасне приміщення школи. Нині тут навчаються понад 130 дітей. Навчальновиховний процес організовують і проводять 22 педагоги.

Минулої п’ятниці відбулося святкування 150-річного ювілею школи. Це була чудова нагода зібратися разом випускникам різних років, учителям старших поколінь. На свято також завітали керівники району, села, місцевого сільськогосподарського товариства, жителі села та інші поважні гості. Вони відвідали музей історії села в школі, кімнату бойової слави, яка включає експозиції, панорами, архівні матеріали і навіть партизанську землянку з предметами побуту. Цікаві екскурсії провели учителі історії і правознавства Т.П. Шевчук та С.О. Шевчук. Гості також побували в кабінетах, навчальних класах.

Урочиста частина свята проходила в святково прикрашеному актовому залі. На сцену винесли великий святковий торт, на якому горіло 150 свічок. Право загасити їх було надано директору школи О.О. Петруку, випускникам нинішнього року, їхнім – класному керівникові Г.І. Горогошко та першій вчительці К.В. Соколюк (на знімку).

З вітальними словами до присутніх зверталися голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур та його перший заступник В.М. Оркуш, начальник відділу освіти РДА Л.І. Дзюбенко, голова районного комітету профспілки працівників освіти М.К. Морочинський, Осіївський сільський голова В.М. Соколюк, керівник сільгосптовариства В.Г. Топіха, директор школи О.О. Петрук. Слово брали і нинішні випускники ЗОШ, місцевий священик о. Сергій, колишня випускниця Л.Т. Глушко, а також попередній директор О.М. Петрук, вчителька-пенсіонерка Л.Т. Петрук, колишній сільський голова М.І. Бондар, а від батьківського комітету – Н.С. Ходак. Гості, як і годиться, вручали подарунки.

Школа дала путівку у життя багатьом поколінням учнів, відзначали виступаючі. Нинішня ж подія, без сумніву, западе в душу і серце кожному.

Наголошувалося: це свято не лише школи, а й всього села.

Учасники урочистостей почули цікаву розповідь про історію школи, як будувалося її сучасне приміщення. Згадали усіх попередніх директорів, зокрема, Б.М. Гомелюка, О.М. Петрука. До речі, Олексію Миколайовичу, який пропрацював на цій посаді 36 років, вручено посвідчення почесного директора школи. Також пригадали імена усіх учителів, які навчали не одне покоління осіївчан. Серед них – Н.К. Швець, Ю.Ю. Франке, В.О. Пшенична, Н.І. Ходак, В.І. Тодоренко, А.С. Бойчук та багато-багато інших. Підкреслювалося: ці імена – легенда школи.
До речі, вшановували не лише учителів-пенсіонерів, а й вітали нинішній педагогічний колектив, учнів та батьків.

Учителька світової літератури Т.М. Тодоренко провела урок спогадів, надаючи слово присутнім в залі. Виступи гостей, учасників зібрання чергувалися з гарними номерами художньої самодіяльності. Учителі та учні підготували чудовий концерт, тож дві години пролетіли, наче мить… Свято закінчилося, і знову почалися будні. Учні сіли за парти, і мудрі учителі-наставники впевнено ведуть їх у Країну знань. Діти повиростають, і все життя згадуватимуть свою другу домівку – рідну школу, свої шкільні роки.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
26 фото   
<b>ТЕОФИЛІВКА</b><br />
84 фото   
<b>День перемоги у Бершаді</b><br />За багаторічною традицією, вранці 9 травня колони ветеранів, представників трудових колективів підприємств,...
15 фото   
<b>ВІЙТІВКА</b><br />Війтівко, Війтівко, Досвітняя зірко. Дягла ти на місто Вишивачок намиста. Війтівко, Війтівко, Подільська...
7 фото   
<b>Відзначення дня незалежності в Бершаді</b><br />День незалежності&hellip; З кожним роком його відзначення набуває все глибшого змісту і щоразу супроводжується новими...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Зарицький Григорій Пантелеймонович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 17.01.45. Похов. Угорщина.

З історії Бершаді
В цілому підприємства міста в 1944 році завдяки наполегливій праці трудящих випустили продукції на загальну суму понад чверть млн. крб. Успішному виконанню виробничої програми значною мірою сприяло розгортання соціалістичного змагання, яке очолили комуністи. Приклад у перевиконанні виробничих завдань показували робітники — члени партії І. Ф. Яроцький, І. І. Олійник, які систематично... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Осіївській школі – 150 - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники