Fridge magnet wooden gears

Шляхова, хоч із труднощами, впевнено йде вперед

  • Подобається0Не подобається
  • 1 Квітня 2012, 21:27

На знімку: шляхівчани з увагою слухали звіт сільського голови

Відразу зазначу, що збори шляхівчан пройшли організовано, на високому рівні, з великим бажанням людей якнайшвидше вирішувати назрілі проблеми. Майже двісті з них взяли участь в цьому зібранні, продемонструвавши своєю активністю бажання впливати на стан справ у громаді. До речі, частину з них організовано доставили автобусами.

Сільський голова М.П. Макарчук запросив на збори не лише виробничників, керівників трудових колективів, але й очільників з району, представників від молокозаводів, які заготовляють молоко в Шляховій. Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур прибув разом з керівниками багатьох районних служб та організацій – такого широкого представництва в своєму селі шляхівчани вже давно не бачили. Звітувати Миколі Петровичу було про що, адже на території сільської ради, де проживає 2573 жителі, з яких майже тисяча пенсіонери, повноцінно функціонують всі заклади соціально-культурної сфери. Це Шляхівська і Теофилівська загальноосвітні школи, в яких навчаються відповідно 220 і 40 учнів, здійснюється підвіз учнів із Завітного шкільним автобусом, дошкільнята виховуються в двох дитсадках.

Медичну допомогу населенню надає амбулаторія ЗПСМ з денним стаціонаром та 2 ФАПи. Працює будинок культури в Шляховій, сільські клуби в Теофилівці і Завітному.

Тільки в Шляховій діє 29 магазинів, одне кафе, ринок торгівлі, станція технічного обслуговування, дві перукарні, цех для виготовлення меблів, 4 пункти по прийому молока від трьох заводів, 5 аптек тощо. А якщо додати, що в селі вже давно користуються газогоном, водопроводом, спортивним комплексом, то можна сповна стверджувати про сучасний рівень тут життя.

Серйозною підмогою громаді є діяльність місцевого ТОВ «Світанок-Агросвіт», яке очолює депутат районної ради О.І. Ковбасюк, а в Теофилівці – ПП «Відродження» на чолі з М.В. Кінашем. Адже тут створено чимало робочих місць, тому не відчувається, як в інших селах, надто великий виїзд людей на заробітки. Крім того, тут діють 6 фермерських господарств і 194 одноосібники.

Характерно, що в громаді кожен має можливість задовольняти своє віросповідання – тут діють православні релігійні об'єднання Московського та Київського патріархату, а також віри Євангельської.

Приємно було чути з вуст сільського голови і про здобутки в громаді. Це, насамперед, перевиконання торік дохідної частини місцевого бюджету, що дало можливість тільки на благоустрій використати майже 25 тис. грн.

Завдяки допомозі з району та місцевих сільгосптовариств вдалося відремонтувати ряд доріг, покрівлю теофилівського клубу, відновити вуличне освітлення в центрі села і до лікарні, по вулицях В.М. Кавуна – Урожайна, Ювілейна, Станиці Котляревської, за що вдячні і працівникам РЕМ. Великі роботи проводяться в Шляхівській школі – це, зокрема, обладнання шкільної їдальні і внутрішніх туалетів, в медичних установах. Це далеко не повний перелік зробленого. Додам лише, що основний тягар по благоустрою населених пунктів сільської ради ліг на сільгосптовариства.

Разом з тим, говорив М.П. Макарчук і про проблеми в громаді, шляхи їх вирішення.

Потребують ремонту дороги, а також освітлення багатьох вулиць, потрібно негайно будувати автобусну зупинку в центрі села, ремонтувати покрівлю Шляхівського БК, організовувати вивіз сміття, роботи по благоустрою тощо. Він неодноразово наголошував, що тільки всі гуртом, своєю небайдужістю і посильною працею ми зможемо рухатися вперед навіть попри чималі труднощі.

Під час обговорення звіту сільського голови, у виступах і запитаннях людей досить часто звучали слова і зауваження щодо реформування медичної галузі – з цього приводу роз’яснення давали начальник відділу охорони здоров'я райдержадміністрації Д.Н. Яремчук та головний лікар КУ «Бершадський районний центр ПМСД» Л.І. Брикуля, місцеві лікарі.
Своє обурення висловили присутні і щодо заготовачів молока, їх не задовольнили роз’яснення з цього приводу представника з Тульчинського маслосирзаводу, а представники Бершадського та Христинівського молокозаводів чомусь проігнорували запрошення на збори сільського голови.

Чимало запитань і пропозицій було в шляхівчан до керівників інших районних служб – міліції, податкової, земельних ресурсів, пенсійного фонду та інших.

Своїми думками з приводу поліпшення якості життя в громаді, діяльності своїх сільгосптовариств ділилися О.І. Ковбасюк і М.В. Кінаш. Це і створення робочих місць, дисципліна й порядок в селі і на виробництві, вивезення сміття тощо.

Високу оцінку діяльності шляхівської громади дав у своєму виступі голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур. Він наголосив на необхідності більш системної діяльності всіх жителів на вирішенні проблем, а районна влада, в свою чергу, всіляко сприятиме в цьому.

Вже навіть після закінчення зборів люди ще довго спілкувалися з районними керівниками в робочому режимі.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Проводи до лав Збройних Сил України</b><br />29 вересня в Бершадській дитячій музичній школі ім. Р. Скалецького відбулися урочисті проводи юнаків до лав Збройних...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора</b><br />Учасників туру &ndash; редакторів комунальних засобів масової інформації - щиро привітали керівники району &ndash;...
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
3 фото   
<b>Іполит Зборовський - патріот і подвижник</b><br />Минулого тижня в читальному залі районної бібліотеки відбулася знакова подія – презентація книги «Іполит Зборовський...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Вітрук Іван Якимович (1926) 1926 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Сержант. Загинув 12.02.45. Похов. с. Міхув, Краківське в-во, Польща.

З історії Бершаді
Проведені заходи сприяли кращій організації праці в сільському господарстві, піднесенню творчої ініціативи трудівників. Колгоспник артілі ім. Ворошилова С. Плахотнюк сконструював ручний підживлювач, який був прийнятий обласною комісією і рекомендований для використання всіма колгоспами. З року в рік зростала врожайність колгоспних ланів, підвищувався добробут трудівників. Збільшувалась... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Шляхова, хоч із труднощами, впевнено йде вперед - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники