Шляхова, хоч із труднощами, впевнено йде вперед

 • Подобається0Не подобається
 • 1 Квітня 2012, 21:27

На знімку: шляхівчани з увагою слухали звіт сільського голови

Відразу зазначу, що збори шляхівчан пройшли організовано, на високому рівні, з великим бажанням людей якнайшвидше вирішувати назрілі проблеми. Майже двісті з них взяли участь в цьому зібранні, продемонструвавши своєю активністю бажання впливати на стан справ у громаді. До речі, частину з них організовано доставили автобусами.

Сільський голова М.П. Макарчук запросив на збори не лише виробничників, керівників трудових колективів, але й очільників з району, представників від молокозаводів, які заготовляють молоко в Шляховій. Голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур прибув разом з керівниками багатьох районних служб та організацій – такого широкого представництва в своєму селі шляхівчани вже давно не бачили. Звітувати Миколі Петровичу було про що, адже на території сільської ради, де проживає 2573 жителі, з яких майже тисяча пенсіонери, повноцінно функціонують всі заклади соціально-культурної сфери. Це Шляхівська і Теофилівська загальноосвітні школи, в яких навчаються відповідно 220 і 40 учнів, здійснюється підвіз учнів із Завітного шкільним автобусом, дошкільнята виховуються в двох дитсадках.

Медичну допомогу населенню надає амбулаторія ЗПСМ з денним стаціонаром та 2 ФАПи. Працює будинок культури в Шляховій, сільські клуби в Теофилівці і Завітному.

Тільки в Шляховій діє 29 магазинів, одне кафе, ринок торгівлі, станція технічного обслуговування, дві перукарні, цех для виготовлення меблів, 4 пункти по прийому молока від трьох заводів, 5 аптек тощо. А якщо додати, що в селі вже давно користуються газогоном, водопроводом, спортивним комплексом, то можна сповна стверджувати про сучасний рівень тут життя.

Серйозною підмогою громаді є діяльність місцевого ТОВ «Світанок-Агросвіт», яке очолює депутат районної ради О.І. Ковбасюк, а в Теофилівці – ПП «Відродження» на чолі з М.В. Кінашем. Адже тут створено чимало робочих місць, тому не відчувається, як в інших селах, надто великий виїзд людей на заробітки. Крім того, тут діють 6 фермерських господарств і 194 одноосібники.

Характерно, що в громаді кожен має можливість задовольняти своє віросповідання – тут діють православні релігійні об'єднання Московського та Київського патріархату, а також віри Євангельської.

Приємно було чути з вуст сільського голови і про здобутки в громаді. Це, насамперед, перевиконання торік дохідної частини місцевого бюджету, що дало можливість тільки на благоустрій використати майже 25 тис. грн.

Завдяки допомозі з району та місцевих сільгосптовариств вдалося відремонтувати ряд доріг, покрівлю теофилівського клубу, відновити вуличне освітлення в центрі села і до лікарні, по вулицях В.М. Кавуна – Урожайна, Ювілейна, Станиці Котляревської, за що вдячні і працівникам РЕМ. Великі роботи проводяться в Шляхівській школі – це, зокрема, обладнання шкільної їдальні і внутрішніх туалетів, в медичних установах. Це далеко не повний перелік зробленого. Додам лише, що основний тягар по благоустрою населених пунктів сільської ради ліг на сільгосптовариства.

Разом з тим, говорив М.П. Макарчук і про проблеми в громаді, шляхи їх вирішення.

Потребують ремонту дороги, а також освітлення багатьох вулиць, потрібно негайно будувати автобусну зупинку в центрі села, ремонтувати покрівлю Шляхівського БК, організовувати вивіз сміття, роботи по благоустрою тощо. Він неодноразово наголошував, що тільки всі гуртом, своєю небайдужістю і посильною працею ми зможемо рухатися вперед навіть попри чималі труднощі.

Під час обговорення звіту сільського голови, у виступах і запитаннях людей досить часто звучали слова і зауваження щодо реформування медичної галузі – з цього приводу роз’яснення давали начальник відділу охорони здоров'я райдержадміністрації Д.Н. Яремчук та головний лікар КУ «Бершадський районний центр ПМСД» Л.І. Брикуля, місцеві лікарі.
Своє обурення висловили присутні і щодо заготовачів молока, їх не задовольнили роз’яснення з цього приводу представника з Тульчинського маслосирзаводу, а представники Бершадського та Христинівського молокозаводів чомусь проігнорували запрошення на збори сільського голови.

Чимало запитань і пропозицій було в шляхівчан до керівників інших районних служб – міліції, податкової, земельних ресурсів, пенсійного фонду та інших.

Своїми думками з приводу поліпшення якості життя в громаді, діяльності своїх сільгосптовариств ділилися О.І. Ковбасюк і М.В. Кінаш. Це і створення робочих місць, дисципліна й порядок в селі і на виробництві, вивезення сміття тощо.

Високу оцінку діяльності шляхівської громади дав у своєму виступі голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур. Він наголосив на необхідності більш системної діяльності всіх жителів на вирішенні проблем, а районна влада, в свою чергу, всіляко сприятиме в цьому.

Вже навіть після закінчення зборів люди ще довго спілкувалися з районними керівниками в робочому режимі.

Павло БАЙДАЛЮК


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
28 фото   
<b>Фестиваль родинної пісні "Мамина піч 2012"</b><br />Щойно закінчився черговий фестиваль родинної пісні &quot;Мамина піч&quot; в с. Канава Тиврівського р-ну. Дуже...
3 фото   
<b>Урочисті проводи до лав Збройних Сил України</b><br />Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 03.03.2010року № 91 «Про черговий призов громадян України...
3 фото   
<b>Ювілей школи відзначили урочисто</b><br />Минулої п’ятниці урочисто відзначили 150-річчя Дяківської школи.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бершадь
Шрамко Іван Никифорович (1922) 1922 р., українець. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 08.06.44. Похов. ст. Ларга, Румунія.

З історії Бершаді
Широкого розмаху стахановський рух набув на спиртовому та пивному заводах, меблевій фабриці, маслозаводі, серед робітників артілей. Учасники змагання, маючи значні трудові досягнення на своїх підприємствах, подавали шефську допомогу сільським трудівникам. Ще з довоєнних часів збереглись міцні зв'язки робітничого колективу цукровиків з селянами с. Поташні. Робітники після закінчення... Читати далі »Останні новини

Шляхова, хоч із труднощами, впевнено йде вперед - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення