Fridge magnet wooden gears

На захисті прав та інтересів дітей

 • Подобається0Не подобається
 • 9 Квітня 2012, 22:44

Діяльність із захисту прав та законних інтересів дитини визначена як загальнодержавний пріоритет. Завдання кожного дорослого – створити для дитини такі умови, щоб вже сьогодні вона була щасливою.

Про це минулої п’ятниці мова йшла на засіданні колегії райдержадміністрації, в роботі якої взяли участь голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур та його заступники, голова районної ради М.Г. Бурлака, керівники структурних підрозділів РДА та її апарату, керівники територіальних органів центральних міністерств та відомств, організацій та установ району, міський та сільські голови, дільничні інспектори міліції та директори шкіл.

На засідання також були запрошені батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу Стьопіних та Марченкових.

З доповіддю «Про стан виконання в районі заходів щодо забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей» виступив перший заступник голови райдержадміністрації В.М. Оркуш.

У Бершадському районі мешкають 12265 дітей. Районною владою проводиться системна робота з питань виконання законодавчих актів у сфері захисту дитинства, підтримки сім’ї, про що, до речі, розповідалося і на сторінках газети.

Найпершим правом дитини є право на народження та на виховання в сім’ї. Найбільшу кількість дітей було народжено протягом 2008-2009 років, покращення демографічної ситуації відбулось за наслідками рішення, прийнятого урядом про підвищення з 2008 року розмірів допомог при народженні дитини.

Проте, незважаючи на певні зрушення щодо збільшення народжуваності, загалом чисельність нашого населення не збільшується.

Кожній дитині для повного і гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння. Першим кроком в системі заходів, спрямованих на запобігання розлученню дитини з сім’єю, є робота центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з попередження відмов від новонароджених дітей. Дана робота здійснюється через консультативний пункт при жіночій консультації та пологовому стаціонарі. Протягом 2011 року випадків відмов від новонароджених дітей не було.

Одним з головних завдань держави є забезпечення рівного доступу дітей до якісної освіти. Для задоволення освітніх потреб населення району, соціального захисту сімей, які мають дітей дошкільного віку, нараховується 39 дошкільних навчальних закладів, з них функціонують 37.

Є потреба у поновленні роботи ДНЗ в селі Луговій. В даний час в приміщенні цього дитсадка проходить капітальний ремонт.

Станом на 1.01.2012 року в дошкільних навчальних закладах навчаються та виховуються 1878 дітей – функціонує 98 груп, охоплено 61% дітей. В 2011 році додатково відкрито одну різновікову групу в ДНЗ с. Осіївки «Лелека» (в приміщенні ЗОШ М. Киріївки). Поновлено роботу ДНЗ в Хмарівці, який не працював багато років.

В районі функціонують 40 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається 6117 дітей. У школах створені належні умови для реалізації здібностей, талантів, обдарувань дітей та учнівської молоді шляхом залучення до гурткової роботи. На даний час в навчальних закладах діють 246 гуртків, які охоплюють 3477 учнів.

Велика увага приділяється оздоровленню дітей. В районі протягом 2011 року оздоровлено 4341 дитина, що становить 64,9% від загальної кількості школярів. На зазначені цілі витрачено 950,3 тис. грн., з них 553,5 тис. грн. – з ра йонного бюджету, залучено 296,8 тис. грн. Під час літньої оздоровчої кампанії 2011 року у районі також функціонували 40 пришкільних таборів, в яких оздоровилось 3875 дітей.

Захист прав дитини – це комплексна політика, злагоджена робота не лише всіх гілок влади, а й навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, батьків та самих дітей.

І хоча в цьому питанні досягнуто певних позитивних результатів, та невирішених проблем, наголосив доповідач, ще більше. Це і дитяча безпритульність, бездоглядність, злочинність серед дітей та діти, які постраждали від злочинів, стан здоров’я дітей, який з кожним роком потребує покращення, сирітство тощо.

Кожного року в районі вивчається ставлення учнівської молоді до вживання алкогольних напоїв, тютюнопаління, наркотичних засобів та психотропних речовин. Якщо в 2010 році відсоток дітей, які впевнені, що ніхто й ніщо не змусить палити цигарки, становив 62, то вже в цьому році цей показник зріс до 74%. Також простежується позитивне ставлення учнів до вживання алкоголю в майбутньому. Вже спробували, але зараз не вживають, 27% опитаних.

Якщо в 2010 році на запитання «Чи часто вживаєте алкоголь і чи будете надалі це робити?» майже ніхто не надав стверджувальної відповіді, то в 2011-му це вже 2% учнів.

Кількість підлітків, які вважають, що ніхто і ніщо не змусить їх вживати психоактивні речовини, у 2010 році становила 99% опитаних. У 2011 році цей відсоток становив 98,5. 1,5% опитаних вже спробували, але зараз не вживають.

Звичайно, фахівці різних районних служб, вчителі, медичний персонал проводять просвітницьку та профілактичну роботу щодо здорового способу життя, проте стати ефективною ця робота зможе лише тоді, коли в суспільстві буде діяти заборона продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, обмеження демонстрації кінофільмів, де на першому місці – культ бійки, насилля, розпусти. Адже головне завдання – навчити дітей і молодь берегти власне здоров’я.

Статистика свідчить, що на сьогодні майже 80% дітей мають одне або декілька захворювань. Лише 15-20% малюків народжуються цілком здоровими.

За останній рік збільшилась загальна захворюваність дітей та підлітків. При профілактичних оглядах дітей вважається в середньому здоровими 25%, реєструється хронічна патологія у 38%, функціональні відхилення – у 37% дітей.

Дітей-інвалідів в районі – 250, вперше взятих на облік – 25.

Показник району по малюковій смертності – 9,6%, що нижче середньообласного.

В районі на даний час 2114 підлітків, із них 1151 юнаків.

Аналіз основних показників стану здоров’я підлітків свідчить про стабільне погіршення стану здоров’я підліткового населення.

Основним механізмом формування здорового способу життя є створення умов для дітей та підлітків щодо їх спроможності позитивно впливати на власне здоров’я, займатись самостійно фізичною культурою та спортом (про роботу у цьому напрямку газета публікувала звіт).

Особливий акцент у роботі з дітьми та молоддю, створення умов для їх духовного і творчого зростання та збагачення – це робота закладів культури району. Її здійснюють працівники 46 будинків культури та клубів, 40 бібліотек, 3 музеї. Діти та молодь з артистичним талантом і музичними здібностями мають змогу займатися в дитячій музичній школі. В жовтні 2011 р. в районному будинку культури відкрито центр дозвілля для дітей та молоді, що дає змогу проводити цікаві вечори відпочинку, конкурсні програми для молоді і підростаючого покоління. Кожний заклад культури має свої особливості в роботі, планує та організовує дозвілля дітей та молоді відповідно до своїх можливостей, стану матеріально-технічної бази, але, на жаль, в багатьох закладах культури вона бажає бути кращою.

Особливу увагу В.М. Оркуш звернув на проблеми дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Таких в районі 92. Серйозною проблемою є виховання дітей заробітчан. Деякі експерти вважають, що більше 5 мільйонів наших співгромадян щороку виїжджають на заробітки за межі країни на тривалий час, залишаючи дітей напризволяще.

Виявлення дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, має бути на ранніх стадіях, щоб була можливість реагувати, вчасно включити механізм допомоги з боку всіх служб району, територіальної громади, щоб попередити вилучення дітей з сім’ї. Саме тому на засіданні комісії з питань захисту прав дітей від 17.02.2012 року було прийнято рішення про внесення рекомендацій виконкомам про закріплення депутатів відповідних рівнів за сім’ями, діти в яких опинились в складних життєвих обставинах.

Такі сім’ї перебувають під соціальним супроводом ра - йонного центру соціальної служби сім’ї, дітей та молоді.

В першу чергу про проблеми сім’ї та недоглянутих дітей має знати територіальна громада. Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» делеговано повноваження щодо запобігання бездоглядності неповнолітніх виконавчим комітетам міської та сільських рад.

Щорічно питанню профілактичної роботи з неповнолітніми по запобіганню негативних соціальних явищ приділяють увагу виконавчі комітети Великокиріївської, Війтівської, Красносільської, Джулинської, Кидрасівської, Лісниченської, Маньківської, П’ятківської, Серединської, Устянської, Чернятської, Шляхівської сільських рад. В 2012 році ці питання обговорювались Великокиріївським та Кидрасівським виконавчими комітетами. Однак не всі виконкоми виносили на розгляд питання, що стосуються проблем, які виникають з дітьми, що проживають на підвідомчій території.

За підсумками 1 кварталу 2012 року з 92 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейних формах виховання перебуває 80 дітей (87%): під опікою родичів – 56; в прийомних сім’ях – 11, в дитячих будинках сімейного типу – 13 дітей.

В районі функціонує 1 прийомна сім’я, яка виховує 2 дітей, та два дитячих будинки сімейного типу: Стьопіних (виховуються 10 дітей) та Марченкових (9 дітей).

Державна політика націлена на те, що місцем для виховання дітей має бути сім’я громадян України. Тому одним з важливих завдань перед службою й органами опіки та піклування є розширення мережі таких форм.

Є ще одна чутлива проблема – забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З 92 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, лише 3 дитини мають житло на праві власності, 77 мають житло на праві користування, проживаючи в приміщенні опікуна та батьків-вихователів. До розв’язання цієї болючої проблеми мають долучитися бізнесові кола, громадські і релігійні організації, все наше суспільство.

Ще одна актуальна проблема – рівень підтримки сімей та виплата соціальних допомог. Щороку внаслідок збільшення кількості одержувачів допомог та підвищення розмірів виплат збільшуються видатки на виплату соціальних допомог. До речі, доповідь супроводжувалася показом слайдів і діаграм, і присутні мали можливість їх побачити.

Гострими залишаються питання протидії втягуванню дітей у злочинну діяльність, запобігання насильству стосовно дитини, формування безпечного інформаційного простору для дітей, запобігання поширенню на них соціальних проблем і негараздів дорослих. Про запобігання дитячій бездоглядності і профілактику злочинності серед неповнолітніх та попередження насильства в сім’ї мову вів начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Бершадського РВ УМВС І.Л. Ветров.

Про роботу виконавчих комітетів Війтівської, Ставківської сільських рад по виконанню делегованих повноважень щодо запобігання дитячій бездоглядності інформували сільські голови М.В. Замкова та М.А. Запорощук.

Досвідом виховання дітей ділилася і вихователька дитячого будинку сімейного типу з Шляхової М.Б. Марченкова.

За підсумками колегії було прийнято відповідне рішення.

Вів засідання голова РДА О.Ф. Снігур


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
9 фото   
<b>Листопад</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Бирлівка
Загородній Мефодій Федорович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 28.03.43. Похов. Абанський р-н, Краснодарьский кр.

З історії Бершаді
На початку XVII ст. Бершадь була значним населеним пунктом: тут налічувалося 275 дворів і близько 1650 чоловік населення. З перших днів визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького козаки, селяни й міщани Бершаді створили селянсько-козацький загін на чолі з Трифоном, який приєднався до Уманського полку і брав участь у визволенні Брацлавщини та Поділля від... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

На захисті прав та інтересів дітей - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення