Fridge magnet wooden gears

Допоможуть здруженість і взаєморозуміння

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Квітня 2012, 22:43

На знімку: жителі села розмову з керівництвом району і села розпочали ще до зборів

Навіть з того, що в роботі зборів громадян Голдашівки, які відбулися минулого тижня, взяли участь голова райдержадміністрації О.Ф. Снігур та заступник голови районної ради B.C. Бондаренко, а також керівники деяких районних управлінь і служб, можна зробити висновок: районна влада небайдужа до їхніх проблем.

А їх тут вистачає, як і в кожному селі. Хоч Голдашівка не така вже і велика – у 342 дворах мешкають 739 чоловік населення, далеко не для кожного з 330 людей працездатного віку знаходиться робота. А звідсіля і виникає в декого і зневіра в завтрашньому дні. Негативна демографічна ситуація, коли у селі помирає людей у дeкiлька разів більше, ніж народжується, нікого не налаштовує на ліричний лад. Тому, звітуючи перед громадою, сільський голова В.М. Усатюк і акцентував в основному увагу на проблемах.

Хоч у селі 39 дітей дошкільного віку, йшлося у його виступі, дитячу дошкільну установу відвідують тільки 19. Але сільською радою все ж чимало для них робиться.

На відміну від сіл, де тільки мріють про створення молокоблоків, тут успішно діє комунальне підприємство «Молочай», яке спеціалізується не тільки на зборі та охолодженні молока, а й забезпечує подачу води в обійстя жителів. Його працівники брали також участь у посипанні доріг в пору ожеледиці, у роботах по благоустрою населеного пункту. Але і в цьому випадку сільський голова наголошував, що комунальному підприємству й надалі потрібно буде розвиватися, розширюючи асортимент послуг.

А от щодо оплати за здане молоко, то люди були незгодні з розцінками, ні з тим, як вона здійснюється.

Особливістю даної громади є те, що село «розділене» на три фермерських господарства. А от їх співпраці останнім часом з громадою у багатьох селах могли б тільки позаздрити – допомога як сільській раді, так і певним верствам населення, надається ними і грішми, і послугами. Дещо робиться, наприклад, і з освітленням вулиць, ремонтом доріг. Певний фронт робіт, прозвучало у звіті, виконується і завдяки підтримці небайдужих жителів села.

Відповідні заходи, на що також потрібні були кошти, проводилися і в сільському будинку культури.

Проблем чимало, зізнався сільський голова, але при цьому відверто заявив, що вирішення всіх не завжди залежить тільки від сільської влади.

Коли прийшла пора обговорювати доповідь, то досить непросту і навіть необхідну тему здруженості зробив спробу розвинути 85-річний І.М. Оніщук.

– Коли прибивав перило на переході через ярок, – розповідав він, – розраховував, що хтось допоможе. А не допоміг ніхто. Змайстрував лавочку для відпочинку, де збирається багато людей, а її вкрали. Тож треба бути людьми.

Виступили перед громадою і керівники всіх трьох фермерських господарств – А.Т. Головня, П.М. Третяк та О.У. Слота. Причому, відстежувалися вже зовсім інші взаємовідносини кожного з них з громадою проти того, якими вони були ще недавно.

Анатолій Трохимович, наприклад, заявив, що в жодного з них не зачерствіє серце, якщо хтось звернеться по допомогу. Тому вже на сході громадян ними було взято на себе ряд зобов'язань, зокрема по благоустрою. Зрозуміло, сільський голова не упустив момент і привселюдно подякував кожному за проведену роботу в поміч селу.

В.С. Бондаренко, виступивши, теж відзначив, що відповідна робота у Голдашівці все-таки проводиться, тому і є певні зрушення на краще. А от виконкому годилося б попрацювати ще й у плані участі у різноманітних проектах, завдяки чому вдалося б залучити додаткові кошти на вирішення проблем.

О.Ф. Снігур теж відзначив, що навіть приємно відвідувати село, де домінують здруженість і взаєморозуміння. Тільки завдяки цьому можна буде вирішувати чимало проблем. Особисто ж обіцяв, що в міру можливостей допомагатиме – на ремонт доріг, щоб у школі був мінімум зручностей для школярів тощо.

Вів мову він і про медичну реформу, головна мета якої надавати кваліфіковану допомогу навіть жителям віддалених сіл. Не обійшов і проблеми з цінами на молоко, яке заготовляється у приватному секторі, зупинявся на інших актуальних питаннях.

Представниками з району також було дано відповіді і роз’яснення на запитання присутніх.

Даний захід проходив досить організовано, в спокійному і довірливому руслі.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
14 фото   
<b>СУМІВКА</b><br />Перша назва - Красний городок. Село було тричі спалене. Назва ймовірно ві слова &quot;сом&quot; або &quot;сум&quot;....
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
4 фото   
<b>Реферат «Історія міста Бершадь»</b><br />Бершадь &ndash; район, повіт. Населення - 24400 Надра містять каолін, високоякісну глину, кварц, пісок. Загальна...
2 фото   
<b>Свято сили, здоров'я і гарту</b><br />На Бершадщині, за традицією, День фізичної культури і спорту перетворюється в справжнє спортивне свято. Минулої...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Думанський Омелян Іванович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.05.44. Похов. Ясський пов., Румунія.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Допоможуть здруженість і взаєморозуміння - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники