Fridge magnet wooden gears

Солодкі миттєвості перемог

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Січня 2013, 14:10

На знімку: вихованці радіогуртка СЮТ Назар Русначенко, Андрій Лановський, Володимир Романчук і Юрій Щур із своїм наставником В.С. Пастушенком.

Багатою є історія триповерхової будівлі, яка ліворуч при вході на стадіон у райцентрі. У свій час було у ній і педучилище, і школа, в тому числі і вечірня, яку у народі назвали Балабаївською і у якій навчалося чимало знаних у районі людей. Безумовно, свою сторінку за 17-річну практику впише в неї зі своїми вихованцями і директор Бершадської станції юних техніків, яка тепер у її стінах, В.С. Пастушенко.

Відкрив її у 1968 році Гнат Софронович Костенко. Другим директором був Анатолій Пилипович Бойчук. Щодо Володимира Сергійовича, то він ніколи не терпів показухи, тому і не рекламував свою діяльність: просто любив свою роботу.

За його керівництва вихованці СЮТ жодного року не привозили менше 60 похвальних грамот. Найрезультативнішим же виявився 2012-й. Незважаючи на те, що інші райони здійснюють по 24-25 виїздів на змагання, а бершадці взяли участь тільки у 16 із них (бо не було коштів), у двох лише заочно (відправлялися тільки роботи), все ж взяли десять призових місць із чотирнадцяти, при участі 34 команд. Загалом колекція грамот СЮТ поповнилася ще на 102. Причому, п’ять із них (три перших місця, одне друге і одне трете) із Києва, з всеукраїнської виставки.

Зараз вихованців СЮТ нараховується 306, хоч рік тому було 360.

Персоналу ж, який бере участь у їх вихованні, тільки 10. Ніяк не вдається знайти заміну спеціалістам, які недавно розрахувалися, з ракетомоделювання і повітряних зміїв, вільнолітаючих авіамоделей.

Цим і пояснюється зменшення кількості гуртківців.

Кажуть, до В.С. Пастушенка діти горнулися ще тоді, коли спеціалізувався на ремонті електроннообчислювальних машин. Тепер же очолювана ним позашкільна установа організовує роботу гуртківців за багатьма профілями: судно-, авіа- і автомоделювання, радіоконструювання, конструювання малогабаритної сільськогосподарської техніки, діють фото- та інші гуртки. Прищеплюють дітям любов до професії такі досвідчені керівники і майстри своєї справи: В.А. Охріменко, В.В. Козерацький, М.Д. Михалюк, А.Ф. Куценко, М.П. Бойчук, О.О. Бабій, С.В. Молодецька, Л.П. Бурлака, Г.А. Цибульська і, звичайно ж, сам В.С. Пастушенко.

Про відповідний рівень профорієнтаційної роботи свідчить те, що більшість гуртківців продовжують навчатися, удосконалюючи набуті знання, у вищих навчальних закладах, працюють програмістами. Були випадки, коли гуртківців, які виходили переможцями у змаганнях, без вступних екзаменів зараховували на навчання у Вінницький політехнічний університет.

А майстри по ремонту радіо- і телеапаратури у Бершаді практично всі є вихідцями із СЮТ.

Останніми досягненнями гуртківців є перші місця, зайняті Ігорем Цимбалом і Олександром Оніщуком на автомодельних змаганнях (керівник В.В. Козерацький), Віталієм Кравцем і Ярославом Байдалюком на фотозмаганнях (керівник А.Ф. Куценко), Віктором Гирбою, Віталієм і Євгеном Кравцовими, Олександром Ігнатовським на авіамодельних змаганнях з виготовлення вільнолітаючих моделей (керівник В.А. Охріменко); другі місця, зайняті Віктором Гирбою і Іваном Цукановим в авіамодельних із виготовлення повітряних зміїв (керівник В.А. Охріменко), Віталієм Загороднім, Андрієм Власовим, Олександром Оніщуком на судномодельних (керівник М.Д. Михалюк). І перелік переможців довелося б ще довго продовжувати.

П’ять грамот, наприклад, гуртківці, у яких керівниками були О.А.Цибульська, О.О. Бабій, Л.П. Бурлака, В.С. Пастушенко здобули навіть на Всеукраїнській виставці у Києві. У вересні знову відібрали сім виробів для участі у ній. А не всім щастить навіть брати участь у всеукраїнських змаганнях.

Досягнення гуртківців не залишаються непоміченими. Згідно з наказом обласного центру технічної творчості Олександр Климнюк з БСШ №1 отримав безкоштовну путівку в «Артек», а Іван Олішевський з БСШ №3, Євген і Віталій Кравцови, Владислав Романчук та Михайло Суфянов (усі з БСШ №1)такі ж путівки отримали лише за 20% їх вартості. Дві безплатні путівки гуртківцям із малозабезпечених сімей було виділено райдержадміністрацією.

Праця з підростаючим поколінням, крім таланту, потребує ще й неабияких зусиль. Звісно, добре було, якби відділ освіти збільшив фінансування на придбання матеріалів, організацію поїздок на змагання, не завадило б мати комп’ютер. Але Володимир Сергійович запевнив, що його, колектив і самих гуртківців рухає, насамперед, адреналін спортивних перемог, бажання довести на ділі, на що спроможні.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Паньковецький Сергій – призер чемпіонату України</b><br />Учень Бершадської школи №1 Паньковецький Сергій в черговий раз показавши відмінні результати на республіканських...
4 фото   
<b>У концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України</b><br />22 серпня у концертній залі «Райдуга» з нагоди 22-ої річниці Незалежності України голова облдержадміністрації Іван...
19 фото   
<b>ТЕРНІВКА</b><br />Існує з кінця Х/І століття. У ХІХ столітті була містечком, більшість населення якого складали євреї. У 20-х роках...
3 фото   
<b>Юні бершадські футболісти на турнірі в Італії</b><br />За ініціативи спортивної школи КО «Бершадська РДЮСШ «Ровесник» і натхненної, значної підтримки прихильників футболу,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Кисіль Дмитро Олексійович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
У квітні—травні 1920 року в районі Бершаді йшли запеклі бої з бандами Тютюнника. В кінці квітня петлюрівці захопили місто і вчинили жорстоку розправу над радянськими людьми. Частини 45-ї дивізії і, зокрема, кіннотники Г. І. Котовського визволили Бершадь від ворогів. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Солодкі миттєвості перемог - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники