Школа, в якій готують до дорослого життя

 • Подобається0Не подобається
 • 18 Квітня 2014, 08:00

Цікавий і неординарний проект втілюється у життя в Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3. Назва шкільного клубу підприємництва «Маленька школа великого бізнесу» вже пару разів з’являлася на сторінках нашої газети, але вже давно пора більш розширено розповісти про цей проект.

Засновник клубу – вчитель економіки Оксана Ковальчук.

Почувши, що у Вінниці та Рівному поляки проводять семінари для вчителів економіки, зацікавилась і вирішила поїхати. Там і дізналася про існування українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва-2», який реалізовує Центр розвитку освіти у Варшаві. Після двох семінарів у Вінницькій області було створено вісім шкільних клубів підприємництва, один із них – у Бершаді.

Така форма навчання має надзвичайно хорошу перспективу. Ще б пак! Діти у клубі розкривають свій творчий потенціал, реалізують свої здібності, вчаться ставити цілі й отримувати результат, розвивають критичне мислення. Зрештою, це допоможе випускникам знайти своє місце у дорослому житті. І навіть для економіки України подібні проекти є дуже актуальними, адже, навчаючи бізнесу молоде покоління, розвиваємо культуру підприємництва у державі.

– Подобається робота в клубі тим, – розповідає Оксана Ковальчук, – що на заняттях ми розглядаємо саме ті питання, з якими стикаємось у дорослому житті. Вчитель складає програму самостійно, і це дає можливість приділити певній темі більше часу. Також проект привернув увагу тим, що можна спілкуватись не лише на заняттях у класі, а й у мережі Інтернет. У нас є власна інтернет-вітрина, на якій викладено всю інформацію про проект, статут, плани, звіти, чим живе клуб загалом.

Також у блозі розміщена корисна інформація, навчальні матеріали, рекомендована література, корисні відео. Сучасним дітям така форма навчання особливо до душі.

Члени клубу придумали слоган «Вчимось яскраво», логотип «Трикутник успіху», емблему й елементи форми одягу, також розробили свій статут. У ньому вказано, що членами клубу можуть бути «учні 9-11 класів, які розділяють прин ципи діяльності клубу та представили хоча б одну форму діяльності, заплановану в роботі». Серед 17 учасників клубу є й два учні з міської школи №1.

На заняттях школярі розглядають та вивчають, хто такий підприємець, яка його роль у ринковій економіці, як створити власний бізнес, що для цього потрібно, де взяти кошти для старту, як управляти справою, всі необхідні аспекти: комерційна, виробнича діяльність підприємницьких структур, економіка бізнесу, як здійснюється реорганізація та ліквідація підприємства. Для закріплення або кращого розуміння ходять на екскурсії. Наприклад, тему підприємницької ідеї закріплювали на ПАТ «Бершадське РП «Агромаш», у Бершадській ОДПІ дізнавались, які податки доведеться сплачувати, у службі зайнятості їм розповіли, як держава підтримує підприємців-початківців, а в Бершадському відділенні «Райффайзен Банк Аваль» членам клубу пояснили, на яких умовах банк може надати кредит на власний бізнес.

З дітьми активно працює психолог-консультант Лариса Маршалковська. Вона допомагає учням правильно зорієнтуватися у правильності майбутньої професії, розкрити себе як особистість, визначити, чи є у дитини підприємницькі здібності, подолати різні психологічні бар’єри.

Лариса Анатоліївна проводить з ними різноманітні практикуми та тренінги на визначення властивостей нер вової системи, темпераменту, розвиток комунікативних умінь і навичок та багато іншого.

– Навчання в клубі, – пояснює Оксана Олексіївна, – це не уроки, а швидше тренінги. Діти вчаться говорити, пояснювати, висловлювати свою думку, аналізувати, робити висновки. Моє завдання – навчити їх тому, що в житті пригодиться: як написати резюме, як скласти власний бізнес-план, як вести ділову бесіду. Багато хто з них знає, чим будуть займатися після школи, тому відразу стараються зорієнтуватися, яке питання треба ставити, яка інформація і яким чином буде корисною на практиці.

Разом із навчанням члени клубу реалізовують власні проекти: «Подаруй дитині усмішку», в рамках якого було проведено перший у школі благодійний ярмарок солодощів (зароблені кошти використано на придбання канц - товарів для дітей особливих категорій та перераховано для дітей, хворих на рак і розсіяний склероз), а також ярмарок «День Святого Валентина», на якому можна було придбати тематичні товари (власноруч спечені солодощі, повітряні кульки з сюрпризами та валентинки).

– Ми приходимо на заняття, щоб із душею, повністю на них викладатися, адже це дійсно корисно і цікаво, – розповідає президент клубу учень 11 класу Максим Манченко. – Завдяки навчанню в клубі ми зможемо більш впевнено почуватися після випуску зі школи, зможемо орієнтуватися, куди йти далі. Оксана Олексіївна вчить нас ставити мету, каже, що завжди треба намічати якомога вищий щабель, щоб потім можна було до нього йти все життя.

Приміряючи у «Маленькій школі великого бізнесу» образ дорослих, діти розвиваються. Вони вчаться бути сер - йозними, відповідальними, виявляють нові для себе якості характеру, оцінюють, на що здатні. Педагоги, які допомагають їм у цьому, заслуговують на величезну подяку, адже саме таким чином твориться світле майбутнє України.

Юлія ЛУЧИК.


Дивіться також в розділі  Освіта і наука
» 01.04.2018 «Щаслива дитина, де дружня родина, міцна Україна» у Бирлівській школі прийшли батьки, бабусі, дідусі, рідні учнів. Їх щиро вітали директор Дмитро Сокур, учителі, школярі. Благочинний району протоієрей Ростислав Процанін подякував колективу за...
» 01.04.2018 * Урок-лекцію «Відомі скрипалі-виконавці» з використанням відеоматеріалів проведено у дитячій музичній школі ім. Р. А. Скалецького за сприяння кіновідеомережі.
» 24.03.2018 Учні загальноосвітніх шкіл нашого району взяли участь у третьому етапі всеукраїнських олімпіад 2017-2018 навчального року.
» 12.01.2018 Із 9 до 31 січня 2018 р. абітурієнти можуть самостійно реєструватися для участі в пробному ЗНО на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
» 05.01.2018 Конкурс «Учитель року-2018»
» 05.01.2018 Сумівській школі – дев’яносто
» 15.12.2017 У чиїх руках доля коледжу?
» 11.12.2017 «Сонечку» – п’ятдесят!
» 10.11.2017 Новини освіти коротко
» 04.11.2017 Університет третього віку
Всі статті розділу Освіта і наука »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Науково-практична конференція «День поля»</b><br />21 червня 2011 року на базі Бершадського району в залі засідань управління агропромрозвитку відбулась...
4 фото   
<b>Дяківка на межі трьох областей</b><br />Це село за графіком відвідала робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, яку очолював...
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Денега Никифор Омелянович (1914) 1914 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 04.10.44. Похов. Румунія.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Школа, в якій готують до дорослого життя - Новини освіти та науки м. Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення