Fridge magnet wooden gears

Купальське дійство на хуторі Жданова

  • Подобається5Не подобається
  • 12 Липня 2010, 19:31

У вівторок та середу в усіх населених пунктах району всенародно відзначили свято Івана Купала. Редакція отримала багато повідомлень з місць про те, як влада і працівники культури, разом з активістами художньої самодіяльності провели у себе чудове дійство з піснями, танцями і феєрверками.
Цього разу редакція газети вирішила відійти від традиційного висвітлення цих подій у райцентрі та у великих селах і на запрошення Осіївського сільського голови В. М. Соколюка направила свого представника в колишній хутір Жданова – нині він офіційно зветься вулицею Буговою села Осіївки.

Старенький шестидесятирічний глиняний клуб причепурився завдяки своїй завідувачці Євгенії Дмитрівні Тихоненко, яка керує тут вже 42 роки і була головним організатором цього свята, та допомозі багатьох жителів хутора. А святкове дійство відбулося на чудовому трав’яному газоні його великого подвір’я.
Людей зібралося небачено – прибули за 7–10 кілометрів навіть з Малої Киріївки та сусіднього Гайворона, а чудові українські мелодії і пісні ще до початку дійства створили гарний настрій у присутніх, серед яких були і старі, і малі.
Відкрили програму поважні бабусі своїми старовинними купальськими піснями, яких почули ще від батьків та дідів, а продовжили самодіяльні артисти, в більшості школярі, з усієї Осіївської територіальної громади. Сплетені вінки на головах дівчат та чудове українське народне вбрання багатьох учасників, серед яких виділялися місцевий депутат сільської ради Ніна Гнатівна Задорожна та ведуча – шестикласниця Даша Їжак, професійно підготовлені виступи вихованців Володимира Григоровича Кубка – директора Осіївського будинку культури, надали святу особливої краси та колориту, сприяли перетворенню його у справжнє народне гуляння.
Того вечора глядачі побачили різноманітну святкову програму з піснями і танцями, купальськими хороводами біля прикрашеного вербового дерева, з діставанням стрічок-призів із колеса на стовбі, уквітчаним курінем та пусканням у воду вінків. А по її закінченні усіх частували варениками та солодощами.
– Такого масштабного дійства на хуторі ще не було, – розповів Віктор Миколайович Соколюк. – І головне, що вся його організація, як і спонсорування, відбулося з ініціативи та за участю місцевих жителів, яких об’єднала навколо себе багаторічний депутат сільської ради Є. Д. Тихоненко.
Свято вдялося на славу.
Воно ще раз підтвердило можливості та потенціал місцевої громади, її велике бажання продовжувати і розвивати славні народні традиції.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
2 фото   
<b>«Карлсони» над містом</b><br />Неабияк дивувалися всі, коли у небі над містом декілька років тому з’явився дельтаплан. В одному з...
6 фото   
<b>Урочисті заходи з нагоди 20-ї річниці незалежності</b><br />Урочистості з нагоди 20-ї річниці незалежності України відбулися у районному будинку культури 21 серпня 2011 року. О...
2 фото   
<b>«Проліски надії» – мистецьке свято освітян</b><br />На Вінниччині щороку з успіхом проходить фестиваль вчительської та учнівської народної творчості. Минулої середи в...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Хоменко Порфир Тимофійович (1924) 1924 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 29.03.44.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Купальське дійство на хуторі Жданова - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники