Fridge magnet wooden gears

11 липня – День рибалки «РИБАЛИТИ ТРЕБА ВМІЛО»

  • Подобається0Не подобається
  • 12 Липня 2010, 19:30

На знімку: яка б із домогосподарок, – демонстрував вирощену продукцію рибалка Валерій Володимирович Сивокінь, – не мріяла б мати таку рибу на своєму столі. Фото Руслана БАЙДАЛЮКА.

– кажуть рибалки-професіонали з Баланівки.
58 працюючих, майже 600 гектарів водного плеса на території нашого і Тростянецького районів – таким на сьогодні є дочірнє сільськогосподарське рибоводне підприємство «Бершадський рибцех», яке підпорядковане СВАТ «Вінницярибгосп».
Адміністрація, як і основні виробничі потужності, знаходяться у цьому селі.
Щоб ніхто з читачів не дорікнув, що з нагоди професійного свята, здебільшого, те і робимо, що згадуємо Баланівку, то зізнаємося, що на цей раз пішли на це свідомо.

Справа в тому, що на примітивному рівні, взявши в оренду ставки, роблять спробу зайнятися рибництвом нині у багатьох селах, однак на професіному це вдається тільки тут, у Баланівці.
Сергій Йосипович Рудківський, який рік тому очолив цей колектив, у даній галузі зовсім не новачок. Перед цим більше десяти років працював головним рибоводом, аж поки не прийшла пора стати на зміну батькові – Йосипу Петровичу Рудківському, який цій непростій ділянці виробництва присвятив практично все своє життя.
І якщо хтось думає, що риба росте сама по собі, той помиляється – її все-таки треба вміло вирощувати. В даний час колектив виручає лише те, що господарство, як і колись, продовжує залишатися повносистемним. Це означає, що товарну рибу тут отримують, починаючи з виведення її личинок.
А шлях цей непростий.
Маючи власний маточний матеріал, спочатку переселяють його на нерестові ставки, у яких проводиться нерестова кампанія. Далі отримують личинки, які запускають у виросні ставки, у яких від весни до осені вирощують зарибок вагою до ста грамів. І вже наступної весни його переселяють у нагульні стави, з яких вже восени отримують товарну рибу. Якби, не дай Бог, кажуть на підприємстві, у такий непростий час довелося купляти ще й зарибок, збанкрутували б давним-давно.
То колись на державному рівні було налагоджено поставки кормів цій галузі – і недорогих, і якісних. От і вирощували тоді риби на підприємстві в чотири рази більше, ніж тепер. Нині ж доводиться закупляти корм де попало самим, а ціни на них хто які хоче, такі і диктує. А щоб отримати тонну риби, кормів необхідно витратити чотири тонни. А щоб виконати план? От і спробуй вибудовувати економіку, щоб виробництво не було збитковим. Тим більше, що поросят он навчилися вже вирощувати за шість місяців, а щоб отримати рибину вагою один кілограм – потрібно два роки.
Чи не найголовнішою із проблем у цьому колективі, мабуть, є невелика заробітна плата. По тисячі гривень у місяць заробітку рибалки ще отримують, але їх праця заслуговує на більше. Чого доброго, чимало хто тримається в колективі тільки тому, що ніде більше знайти роботу. Добрими фахівцями стали М.І. Моцан, В. Р. Звіренко, В.І. Максимець, А. Я. Мосендз, М. В. Балан, П. А. Мосендз та інші.
Здавалося б, тут вставати спозаранку на роботу не треба, як от на ферму, але і в їх роботі є свої особливості.
Іноді доводиться чергувати на ставах навіть цілодобово, охороняючи їх від браконьерів, яких особливо побільшало з появою безробіття.
А завдання на цей рік перед баланівчанами чимале – виловити 163,8 тонни товарної риби, 18,6 тонни «дворічок» і біля 50 тонн зарибку.
Якщо риба якісна, то із її збутом жодних проблем. Залежить це і від строків вилову.
Тепер, наприклад, забирають її самовивозом як не в Київ, то у Вінницю, чи Одесу. І так триватиме, поки не почнеться масовий її вилов у орендованих ставках. Тоді доведеться самим возити її по районах, шукаючи ринки збуту. Та ще й цінова політика не настільки вже сприятлива.
На корми, наприклад, на техніку, пальне і навіть на спец - одяг, який останнім часом випускають вкрай низької якості, вони зростають, на рибу – ні. Тож виручки ледве вистачає, щоб зводити кінці з кінцями.
Певною мірою це пояснюється тим, що там, де вирощуванням риби займаються непрофесійно, то обходяться і без спеціальної техніки, і податків можуть не платити. От і продають рибу дешевше.
Баланівчанам же доводиться викроювати кошти абсолютно на все. А затрати, як правило, позначаються на собівартості, і ціни не можуть бути нижчими від неї. Таким чином, лише рибалки-професіонали, як от у Баланівці, залишаються наодинці з проблемами даної галузі.
Але працюючи навіть в таких умовах, вони роблять все, щоб плани все-таки виконувалися. Скориставшись нагодою, рибалки даного підприємства просили привітати всіх, хто причетний до цієї галузі, до риболовлі взагалі, з святом і побажати всім міцного здоров’я та щедрих уловів.
Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
2 фото   
<b>А мав би бути рай...</b><br />Про бригадне село Лугову кажуть, що це райський куточок. З одного боку відмежовує його від Гайворона річка Південний...
7 фото   
<b>Відкриття церкви</b><br />Спів церковного хору, що супроводжував свято, колядки та щедрівки школярів місцевої школи та спокійний сніжок, що...
75 фото   
<b>БИРЛІВКА</b><br />Бирлівка - одне з наймальовничіших сіл району. І приваблює воно не тільки краєвидами, голубими плесами ставків, а й...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Серединка
Макогін Іван Семенович (1904) 1904 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 23.07.44.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

11 липня – День рибалки «РИБАЛИТИ ТРЕБА ВМІЛО» - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники