Fridge magnet wooden gears

«Що дала Україна світові»

  • Подобається0Не подобається
  • 30 Вересня 2011, 00:13


Бесіда-діалог з такою назвою нещодавно відбулася в читальному залі районної бібліотеки. Вона ще раз засвідчила, якою врожайною є українська земля на розум, хист, талант, силу духа.

За роки незалежності України чимало віднайдено нових даних про видатні постаті нашої держави. Вони лягли в основу різноманітних видань про українців, які прославилися своєю працею і звершеннями у культурі, науці, освіті, техніці, у підкоренні космосу, військовій і спортивній справі. Коли перегортаєш сторінки книг: «100 найвідоміших українців», «Видатні особистості України» (В. Нартов), «Що дала Україна світові», «Українці, що удосконалили світ» (В. Сергійчук) та інших видань, перехоплює гордість за наших земляків – генерал-лейтенанта О. Засядька, котрий ще на початку XIX століття винайшов балістичну ракету, за Ю. Кондратюка, котрий задовго до світових учених – ще у 20-ті роки минулого століття – розробив схеми ракет для міжпланетних подорожей, космічного корабля, І.Сікорського, якому завдячує своїм існуванням світова гелікоптерна промисловість. Можемо пишатися і тим, що не українці за національністю – офтальмолог В.Філатов, авіаконструктор О.Антонов, всесвітньо відомий Є.Патон – піднесли славу нашої науки як українські вчені. З однаковою шаною і вдячністю представляють книги кожну особистість – пов’язана вона з Україною родовими коренями чи ж діяльністю на її благо і звеличення у світі. Переплетіння доль національних, людських, творчих з долями держав постає зі сторінок книги «Зрослись душею, сплелись корінням», відкриваючи багато незнаного і гідного подиву, шани. І гордості – за силу нашої землі, що наснажує упродовж століть покоління.

Ніна СИДОРЕНКО, провідний бібліотекар читального залу районної бібліотеки.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Бондар Яким Йосипович (1902) 1902 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 30.04.45. Похов. м. Хельбра, Німеччина.

З історії Бершаді
Відновлені органи Радянської влади приділяли велику увагу нормалізації життя та налагодженню роботи установ міста. Були вжиті заходи, спрямовані на поліпшення санітарного стану міста і громадського харчування. Розроблено план відбудови промислових об'єктів, набору та відправки робочої сили на відродження шахт Донбасу. Силами місцевих лікарів у Бершаді для поранених солдатів і офіцерів... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Що дала Україна світові» - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники