Fridge magnet wooden gears

Щедрий вечір у П’ятківці

  • Подобається0Не подобається
  • 19 Січня 2013, 14:11

Цього дня, точніше, вечора, щедрували у багатьох містах і селах. Але найголосніше і найкраще, мабуть-таки, у П’ятківці. Бо у переддень Старого Нового року, коли за церковним календарем відзначається свято преподобної Меланії-римлянки (нашою мовою звучить простіше – Меланки або, як кажуть у регіоні, Маланки), у це село завітали щедрувальники – народний колектив районного будинку культури «Козачка» із цілим віночком неповторних українських щедрівок, примовок та віншувань.

І, звичайно ж, зі своїми «Маланкою» та «Василем». І разом з ними приїхав незвичний гість, який теж долучився до щедрування – син народного депутата України Петра Порошенка Олексій (на знімку).

Найголовніша мета такого візиту – вивчення та підтримка народних традицій та обрядів на Поділлі.

Спочатку хлопці і дівчата із «Козачки» виступили із своїми поздоровленнями, а трішечки згодом до них приєднався неповторний фольклорний (і вже народний) колектив «П’ятківчанка» з унікальним автентичним співом. До речі, колектив лише три роки тому відродився. Підійшов і місцевий священик отець Дмитро, який також, як і всі, був цього дня в доброму гуморі, жартував і щиро вітав усіх, хто долучався до гурту.

… Не одну господу відвідали щедрувальники цього дня. І першим обійстям, на яке вони завітали, було подвір’я місцевої вчительки Ольги Стратієнко. А оскільки живе сім’я у центрі, то чудовий злагоджений спів було чутно далеко: Чи вдома, вдома, господар дому, Чи вдома, вдома дружина його?

Напевно ж, ті, до кого гості не встигли завітати, по-доброму позаздрили щасливчикам. До речі, все, що того дня «Козачка», «П’ятківчанка», Олексій Порошенко та інші нащедрували – передали у кінці дня церковній громаді.

Настоятель сільського храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Дмитро Никитюк був не тільки зворушений таким подарунком та гарними колядками, але й сам заспівав давню українську колядку з книжки, якій більше 100 років. Каже, що по ній вчилася ще його прабабка за часів Австро-Угорської імперії.

Всюдисущі журналісти, користуючись нагодою, не упустили можливості розпитати Олексія Порошенка про те, що для нього Різдвяні свята.

Він розповів, що родина постійно відзначає їх, а от сам він уперше бере участь у такому дійстві. І дуже добре, що молоде покоління продовжує гарні традиції. І всі колективи, які працюють над відродженням віковічних традицій, потрібно підтримувати, повертати народові його духовне надбання.

Репертуар самодіяльних артистів вражає своєю різноманітністю і продуманістю.

Від традиційних у ці дні вітань, серйозних і жартівливих побажань – до майже академічного «Щедрика» нашого безсмертного земляка Миколи Леонтовича та інших колядок і щедрівок.

Хотілося б, аби відродження давніх звичаїв і традицій відбувалося з глибоким усвідомленням їхньої суті, як це робиться у П’ятківці. До речі, учителька молодших класів Ольга Стратієнко вивчає зі своїми учнями щедрівки і колядки, відтак її вихованці знають чимало гарних творів.

Відзначення наших споконвічних свят так, як це робиться у П’ятківці, повинно сприяти духовному відродженню України.

Федір ШЕВЧУК


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Технології і професіоналізм - запорука успіху</b><br />Звісно, що найкраще ведуться весняно-польові роботи там, де до них готувалися не тільки по завершенню зими, а й...
2 фото   
<b>Люди вимагають прозорості в діях сільської влади</b><br />Чернятка проснулась від зимової сплячки &ndash; такий висновок зробив один з учасників зборів громадян після їх...
6 фото   
<b>Оновлено медичні заклади</b><br />Минулого тижня одразу у трьох селах району відбулися пам’ятні події, пов’язані із введенням у дію оновлених медичних...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Литвинюк Федір Ісакович (1924) 1924 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
Успішне завершення відбудови та дальшого розвитку народного господарства трудящі Бершаді відзначили новими трудовими досягненнями. Великий обсяг капітальних робіт здійснено на спиртовому заводі, внаслідок чого підприємство перетворилося на комбінат. Крім спирту, тут почали виробляти кормові дріжджі й пиво. Під час реконструкції багато творчої видумки виявили кваліфіковані робітники —... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Щедрий вечір у П’ятківці - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники