Fridge magnet wooden gears

Хай лунає грім овацій

  • Подобається0Не подобається
  • 27 Травня 2013, 22:45

Фото автора

Третя неділя травня в Україні – Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва. Зазначимо: масово-освітня та культурно-дозвіллєва інфраструктура Бершадщини досить потужна, адже це 46 клубів та будинків культури, 40 бібліотек, дитяча музична школа імені Р.А. Скалецького та музеї. Культурологічне обслуговування жителів району забезпечують понад 230 працівників. У закладах культури клубного типу діють більше трьохсот клубних формувань, з них 277 колективів художньої самодіяльності, де реалізовують свої творчі здібності майже три тисячі учасників.

До речі, півтора десятка аматорських колективів удостоєні почесного звання «народний» або «зразковий». Окрім цього, в районі плідно і творчо працюють багато майстрів народної творчості, які беруть активну участь у різних виставках.

У середу з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва в районі відбулися урочистості. Від імені зібрання квіти до пам’ятника композитору-земляку Р.А. Скалецькому поклали заслужений працівник культури України, директор Війтівського сільського будинку культури В.Х. Багач та директор М’якохідського СБК М.С. Бовсунівський.

Дружню когорту працівників та ветеранів культосвітньої ниви Бершадщини вітали голова райдержадміністрації М.Г. Бурлака, голова районної ради М.П. Грабчак, начальник відділу культури та туризму РДА Н.М. Герасимчук та заступник міського голови В.А. Паламарчук. Вони відзначили: головне покликання працівників культури – берегти та примножувати культурну спадщину нашого народу, навчати дітей любити прекрасне, адже українські пісня, слово, танець – це живий скарб, що чарує душу, дарує радість і натхнення. Керівники висловили щиру вдячність працівникам культури, ветеранам культосвітньої ниви, а також аматорам народного мистецтва за те, що вони забезпечують спадкоємність духовних традицій, розвивають безцінні духовні скарби культурної спадщини, дарують людям радість, і щиро побажали їм добра і благополуччя, реалізації творчих задумів і невичерпної наснаги.

З нагоди професійного свята велику групу кращих працівників культури та аматорів народного мистецтва нагороджено почесними грамотами з врученням одноразової нецільової грошової допомоги.

Цікаво, що з ініціативи та за сприяння управління культури і туризму обл держ адмі - ністрації та обласного центру народної творчості з метою збереження народних звичаїв, обрядів, неоціненної культурної спадщини українського народу створено документальні фільми «Мистецтво одного села». Зйомки відбувалися в шести селах Вінниччини, в нашому районі – у Війтівці. Присутні із задоволенням переглянули цей чудовий відеофільм.

Продовжилися урочистості святковою концертною програмою, в якій взяли участь зразковий фольклорний гурт автентичного співу «Оберіг» Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (керівник Ярослава Тенетко), Катерина Мураховська, майбутні кульпрацівники Іван Гайдей, Оксана Чорна, Володимир Загляда, ансамбль народної пісні «Надбужанка» Джулинського СБК (керівник Олег Мазур). На завершення творчий колектив районного будинку культури і учасники святкового концерту (на знімку) виконали «Гімн працівників культури».

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
49 фото   
<b>БЕРШАДЬ</b><br />Перша згадка в писемих джерелах - 1459 рік. Назва міста давня і непрозора, а основа не розшифрована до кінця і досі....
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
3 фото   
<b>Естафета визволення на Бершадщині</b><br />Минулої п’ятниці бершадці та делегація Вінницької області зустрічали делегацію з Кіровоградщини для здійснення...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тирлівка
Петровський Василь Іванович (1918) 1918 р., українець. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1942 р.

З історії Бершаді
Виникнення козацтва посилило оборонне значення Бершаді. Ще в першій половині XVI ст. сюди з Поділля і Волині збиралися втікачі, які створювали козацькі загони. Існування «непослушного» населення мало значний вплив на місцеве селянство, яке відмовлялося платити феодальні податки. В матеріалах опису староства 1616 року є відомості, що в південних районах селяни податків не платили. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Хай лунає грім овацій - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники