Fridge magnet wooden gears

Пленер десятий, останній...

  • Подобається0Не подобається
  • 4 Вересня 2013, 15:13

У Поташні відбувся десятий мистецький пленер, започаткований заслуженим художником України Прокопом Колісником. Як і в попередні роки, в ньому взяли участь провідні художники України.

Відбувся десятий, ювілейний пленер унікального мистецького проекту «Поташня – чарунка Поділля». Цьогоріч він дещо відрізнявся від усіх попередніх. Митці приїхали в рідне село заслуженого художника України Прокопа Колісника у неповному складі – передчасно пішов із життя їхній колега Левко Воєдило.

Саме з цієї сумної новини почав свій виступ Прокіп Миколайович. Усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять Левка, якого щиро полюбила Поташня, і який відповідав такою ж любов’ю жителям села.

А в приміщенні галереї Прокопа Колісника було облаштовано меморіальний куточок Левка, на якому розмістилися світлини із життя художника, неповторні миттєвості його перебування на нашій землі.

Далі ведуча програми завідувач відділу культури та туризму райдержадміністрації Надія Герасимчук надала слово заступникові голови РДА Ніні Грицик, яка привітала Прокопа Колісника, а також його колег Володимира Гарбуза, Василя Корчинського, Сергія Вутянова, Валерія Бондаря та відомого поета, лауреата Шевченківської премії Василя Герасим’юка, вручила кожному почесну грамоту Бершадської райдержадміністрації та райради. Таку ж грамоту передали Олесеві Соловею, який не приїхав цього разу через поважні причини.

Протягом десяти років у Поташні побувало чимало представників сучасної української культури, які дарували своє мистецтво подолянам. Художники писали картини, які щороку виставляли на традиційних пленерах, поети читали вірші, артисти радували своїми виступами. Десятий пленер став завершальним у цьому унікальному творчому проекті, якому не було аналогів в Україні. І такої художньої галереї нема в жодному селі нашої країни. Більше того, логічним продовженням пленеру у Поташні практично завжди ставали мистецькі акції у Києві. Нинішній вернісаж виставки «Поташня – чарунка Поділля» – 10 літ – відбувся вчора, 22 серпня, у Національному музеї Тараса Шевченка. Виставка триватиме до кінця серпня.

У Поташні виступи гостей чергувалися з піснями у виконанні місцевих аматорів, які органічно вписалися у програму серпневого вернісажу.

Емоційним і змістовним був виступ Василя Герасим’юка, який саме цього дня відзначав свій день народження.

Директор міської школи №1 Григорій Погончик свій виступ завершив врученням Прокопові своєї книги «Дорога до храму». Надія Герасимчук також вручила альманах «Сузір’я бершадських талантів», підготовлений заслуженим журналістом України Петром Маніленком. В обох виданнях вміщено матеріали про Поташню.

… Мистецькі пленери вже стали історією. Та вони залишаться частинкою біографії всіх, хто був причетним до їх проведення, яскравою сторінкою в історії культури села, регіону і всієї України.

Богдан БІЛОУС, с. Поташня.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
3 фото   
<b>На півдорозі до мрії</b><br />Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину...
7 фото   
<b>Запалення газу в Шумилові</b><br />2 лютого 2011 року у с Шумилів Бершадського району перебував голова Вінницької облдержадміністрації М.Джига.
5 фото   
<b>«Тобі, кохана, всі квіти землі!»</b><br />У районному будинку культури 5 березня 2011 року відбулися урочисті заходи та святковий концерт «Тобі, кохана, всі...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Кошаринці
Арсенчук Євген Денисович (1909) 1909 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Бершадь помітно зростала (з 1904 року вона стала містом), а умови життя трудящих лишалися важкими. Хоч кількість населення досягла вже 12 тис, у місті не було каналізації, водогону, електричного освітлення. 4 церкви, синагога, 6 молитовних будинків. У місті була тільки земська лікарня на десяток ліжок і заводський медичний пункт. Прагнучи змінити таке становище, трудящі боролися за свої права... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Пленер десятий, останній... - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники