Fridge magnet wooden gears

На півдорозі до мрії

 • Подобається-2Не подобається
 • 30 Липня 2012, 23:16


Питання газифікації правобережної частини району, по річці Південий Буг, за останні роки настільки набило оскомину багатьом із наших жителів, що тепер дехто цю публікацію може розцінювати, як своєрідний піар діючої влади перед виборами.
Однак, ознайомившись з інтерв’ю з начальником відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації, він же головний архітектор району, О.М. Гуменом, навіть найзаповзятіші із скептиків зроблять висновок, що це вже ніяка не піар-кампанія, а прямий доказ тому, що влада все-таки діє.

– Олександре Миколайовичу, що можна сказати про газифікацію цієї території району у нинішньому році?

– Насамперед, те, що будівництво газопроводу-відводу Тростянець-БирлівкаВербка в цей час ведеться.

Загальна його довжина до газорозподільної станції АГРС №1 у Бирлівці 26 кілометрів 345 метрів. Виконують роботи фахівці «Київгазбуду», в яких є для цього все необхідне.

Їхніми колегами з «Ободівкагаз» його було прокладено 7,6 кілометра. Тож станом на 18 липня бершадчани вже на півдорозі до мрії, загальна довжина прокладеного газопроводу вже становила 13 кілометрів 100 метрів, тобто практично половину загальної його довжини до Бирлівки.

Готувалася траса для прокладання далі.

– А чи не трапиться так, що у найнепідходящий момент знову не вистачатиме, як не коштів, то труб чи інших матеріалів, обладнання?

– Таких збоїв нібито не повинно статися, адже тільки по першому траншу було завезено більше восьми кілометрів труб, а вже надійшов і наступний транш – 12 мільйонів гривень, на одинадцять з яких замовлено найнеобхідніше. В загальному ж надійшло вже 26 мільйонів гривень. Але потреба в коштах неабияка.

Одна тільки АГРС у Бирлівці буде коштувати до семи мільйонів гривень. А ще ж потрібно за щось готувати під неї фундамент.

– Від газорозподільної станції у Бирлівці потрібно якимось чином подати блакитне паливо ще і до населення?

– Найперше, потрібне буде побудувати від неї газопровід-відвід протяжністю 5 кілометрів 111 метрів до газорозподільної станції міста Бершаді, яка буде розташована в районі центрального кладовища. Його орієнтовна вартість – 6,5-7 мільйонів гривень.

У свій час на цей газопровід навіть виготовлялася проектна документація, але вона давно вже застаріла і доводиться міняти кошторис. Для її поновлення вже зібрано всі документи, а 132 тисячі гривень на це виділяє директор ПрАТ «Зернопродукт МХП» М.І. Кучер. А перший транш оплати у вигляді 30-відсоткового авансування за документацію, яку виготовляє інститут землеустрою, профінансує міська рада. Хоч і в цьому випадку надати допомогу обіцяв М.І. Кучер.

Після того, як проектнокошторисна документація вже буде готова, «Київгазбуд» обіцяє прокласти його від АГРС у Бирлівці до АГРС у Бершаді, вклавши власні кошти.

– Тож чи реально все-таки вже до завершення цього року запалити блакитні факели на газорозподільних станціях у Бершаді і Бирлівці?

– На трасі на сьогодні зайняті щоденно 26 працюючих, два трубоукладачі, бульдозер, автотягач-автокран. Тіль - ки за 15 і 16 липня було зварено 800 метрів газопроводу вже на території Тростянеччини. Ще донедавна перепоною на його шляху був ліс, але і цю проблему вже вирішено – після перерахунку коштів лісгосп приступає до суцільної рубки, де його буде прокладено згідно з проектом.

Отже, якщо орієнтуватися на фінансування, темпи робіт, то цілком реально, що вже у наступному році продовжимо цю роботу в селах і у місті. Від АГРС у Бирлівці блакитне паливо надійде у Баланівку, П’ятківку, селище Глинське і в райцентр. А до АГРС №2, яку буде побудовано на виїзді з Бершаді в районі колишнього цукрового заводу, будуть під’єднані всі інші села, в тому числі і південної зони району.

Профінансувати підвідні газопроводи у Бирлівці, Баланівці, П’ятківці і Глинському зобов’язався знову ж таки М.І. Кучер, хоч зазвичай це робиться за державні кошти.

А от вуличні газові мережі вже можуть прокладатися як за рахунок спонсорів, так і за рахунок населення.

Будівельники газопроводу з «Київгазбуду» планують прокласти його до листопада цього року. В тому числі і до райцентру, якщо тільки своєчасно буде оплачено виготовлення проектно-кошторисної документації.

Але нехай ніхто не подумає, що будівництво газопроводів не така вже і складна справа.

Для цього необхідно не тільки здійснити зварювання труб, а й дослідити кожний стик лабораторією, обробити їх спеціальним термопластом, який завозиться з Росії. Після цього труби очищаються в середині і аж тоді здійснюється випробування їх під тиском.

Але все це не становитиме вже перешкод.

Павло КУШПЕЛА


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
2 фото   
<b>Хай буде успішним рік Дракона</b><br />В календарі чимало свят, але Новий рік &ndash; особливе з них, адже це не просто початок нового відліку часу, а й...
3 фото   
<b>З Вінниці – по Європі</b><br />Переконався на собі, що подорож справді захоплює, бо побачене на власні очі не йде в ніяке порівняння з побаченим на...
3 фото   
<b>Підприємці знову мітингують...</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Крушинівка
Бровченко Опанас Максимович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий.

З історії Бершаді
І знову трудящі бралися до мирної праці. В червні 1920 року в Бершаді був створений районний партійний комітет. Під керівництвом партійної організації налагоджувалося трудове творче життя. Приступили до відбудови цукрового заводу, ремонту школи. Селяни успішно провели осінню посівну кампанію, У вересні 1920 року в житті трудящих Бершаді сталася визначна подія — 120 незаможників... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

На півдорозі до мрії - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення