Fridge magnet wooden gears

Обережно: кір!

  • Подобається0Не подобається
  • 5 Лютого 2018, 09:00

Протягом 2017 року на території Вінницької області було зареєстровано 106 випадків кору. Серед захворілих 78 дітей. В умовах стаціонарів проліковано 82 особи з важким перебігом хвороби, решта обійшлись амбулаторним лікуванням.

З початку 2018 року на території області зареєстровано 9 випадків кору, в тому числі 5 – серед дітей.

Кір – гостра вірусна інфекція з повітряно-крапельним механізмом передачі збудника, що характеризується лихоманкою, інтоксикацією, катаральним запаленням слизових оболонок очей, верхніх дихальних шляхів, плямистопапульозною висипкою на шкірі та слизових оболонках щік.

Збудник кору – високо вірулентний і малостійкий у зовнішньому середовищі вірус, який при кімнатній температурі гине за 5-6 год., під впливом сонячного світла та ультрафіолетових променів – за 2-3 год., при кип’ятінні – миттєво.

Джерелом інфекції є хвора людина, яка стає заразною за 4-5 днів до появи висипу на шкірі, і це небезпечно, оскільки в даний час хвороба протікає як ГРВІ, вірус активно поширюється серед оточуючих (кашель, чхання, запалення слизових оболонок очей). На 4-ий і 5-ий дні після появи висипки хворий для оточуючих небезпеки уже не становить.

Сприймання людиною вірусу кору дуже високе. Якщо вона не хворіла чи не щеплена проти цієї інфекції, то після контакту з хворим обов’язково захворіє. Після одужання виробляється пожиттєвий імунітет.

Клінічні прояви. Кір може виникнути через 7-21 день після спілкування з хворим, починається з виявів запалення в горлі, покашлювання, до яких через певний час приєднуються підвищення температури до 38-39°С, ломота в тілі, нежить, сухий кашель, світлобоязнь, на внутрішній поверхні щік з’являються білі дрібні плями (нагадують манку). Лише на 4-5 добу, а іноді й пізніше, на шкірі з’являється головна ознака кору – висип, що поетапно, протягом декількох днів вкриває обличчя, шию, спину, груди та нижні кінцівки.

При виявленні перших ознак кору необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, краще викликати лікаря додому, щоб не інфікувати інших пацієнтів у медзакладі. Питання госпіталізації вирішує лікар за погодженням із епідеміологами.

Хворого необхідно ізолювати в окремій, чистій та добре провітрюваній кімнаті, забезпечити індивідуальними речами побуту. Особам, які контактують із ним, необхідно використовувати індивідуальні засоби захисту (маска чи марлева пов’язка, які змінювати кожні 2 год.).

Кір небезпечний своїми ускладненнями: пневмонія, отит, носові кровотечі, важкі діареї, а також ураженнями центральної нервової системи (енцефаліт).

Від кору немає ліків. Єдиний спосіб захистити себе та своїх дітей – зробити щеплення.

Станом на 17.01.2018 року в лікувально-профілактичних закладах області в наявності 22,2 тис. доз вакцини проти кору для щеплення дитячого населення. Усі лікувальнопрофілактичні заклади області нею забезпечені. Для проведення щеплень в область доставлено комбіновану трикомпонентну вакцину (проти кору, епідемічного паротиту та краснухи) Пріорікс/ Priorix.

Препарат вироблений компанією GlaxoSmithKline Biologicals s. a (Бельгія). Пріорікс – безпечна, ефективна та якісна вакцина, кваліфікована ВООЗ.

Зробити щеплення потрібно, якщо: дитині виповнилося 12 місяців (не зволікайте із плановим щепленням КПК); дитина, старша від 1 року, і ви пропустили перше щеплення – негайно надолужте його, звернувшись до вашого медичного закладу; дитині 6 років – це час іти на планову ревакцинацію КПК; ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років, зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист; дитині 6 та більше років, і вона не має жодного щеплення КПК, потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця; ви не пам’ятаєте чи робили дитині щеплення КПК і не маєте документальних підтверджень – дитину також потрібно вакцинувати; Підліткам, які не хворіли на кір і не отримували від нього щеплень, також потрібна вакцинація.

Інформація надана відділенням організації епідеміологічних досліджень ВСП «Бершадський міжрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «Вінницький обласний лабораторний Центр МОЗ України» 25.01.2018 р.


Дивіться також в розділі  Актуально
» 15.06.2018 Під час літніх канікул неповнолітні потребують особливої уваги з боку дорослих. Аби відпочинок дітей був безпечним, щоб запобігти вчиненню ними і щодо них кримінальних та адміністративних правопорушень, працівники Бершадського відділу поліції...
» 15.06.2018 За останніх 10 років у лісових угіддях нашого держлісгоспу загинули майже всі ялинові насадження – до 55 га. Зафіксовано масове всихання граба на території Сумівського лісництва на площі 26 га., ясеня – в Ободівському лісництві на площі 2,8 га,...
» 15.06.2018 Відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми» від 26.01.2016 року, який регламентує функціонування патронатної...
» 01.04.2018 Туберкульоз представляє реальну небезпеку для дорослих і дітей. Це інфекційна хвороба пов’язана з проникненням в організм туберкульозних мікобактерій, які живуть у виділеннях людей, хворих туберкульозом (у мокротинні, сечі, калі й ін.), а також у...
» 01.04.2018 Як не загрузнути у смітті?
» 01.04.2018 Атопічний дерматит
» 01.04.2018 Ця підступна дисплазія
» 16.03.2018 Не знищуйте красу
» 16.03.2018 Водні ресурси: берегти і захищати
» 03.03.2018 Правила пожежної безпеки у побуті
Всі статті розділу Актуально »
Цікаві фото
19 фото   
<b>23 серпня - День Державного Прапора</b><br />
17 фото   
<b>Бершадь. Путівник 1978 р.</b><br />Дорога стрімко прорізує ободівські ліси, наче ділячи їх навпіл. Зліва за деревами зблискує ставкове плесо, справа...
3 фото   
<b>Служба в зоні небезпеки: вінницькі міліціонери на Сході відновлюють правопорядок, затримують сепаратистів та кримінальних елементів.</b><br />Звільнені від терористів міста на Сході України продовжують залишатися «гарячими точками». Через цю територію...
2 фото   
<b>Найперше – здоров’я пацієнтів</b><br />Людмила Володимирівна Колесник – лікар загальної практики – сімейної медицини Бершадської амбулаторії ЗПСМ. Працює на...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Костик Макар Григорович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
До складу підпільних груп, кількість яких зростала, вступали все нові члени. В березні 1943 року для координації розгалуженої сітки підпілля та керівництва двома партизанськими загонами підпільний райком КП(б)У створив Раду на чолі в О. Р. Пилипчуком та партійне бюро у складі Н. Ферштендікера, К. О. Пустовойтова, Я. Ш. Таліса, О. Р. Пилипчука та Н. Т. Друзя. Через 51 комуніста бюро здійснювало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Обережно: кір! - Актуальні теми сьогодення Бершадщини - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники