Fridge magnet wooden gears

Піснею зачарований

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Грудня 2013, 22:56

На знімку: під час вечора. Фото автора

Днями в концертному залі Бершадської дитячої музичної школи ім. Р.А. Скалець кого відбувся творчий вечір-портрет, присвячений 114-й річниці від дня народження видатного фольклориста, композитора, педагогаземляка Родіона Андрійовича Скалецького, який народився в Михайлівці 23 листопада 1899 року.

Перед початком заходу до пам’ятника співцю української пісні, який своєю творчістю прославив наш Подільський край та всю Україну, від імені бершадчан та гостей свята було покладено корзину квітів.

«Родіон Андрійович Скалецький – фольклорист, музикант, композитор, хормейстер, учитель із широким діапазоном творчих інтересів та захоплень.

Вся його творчість пронизана любов’ю до рідного краю, до пісні, до народних традицій та звичаїв», – такими рядками ведуча Ганна Крещик розпочала літературну програму.

У ході творчого вечорапорт рета глядачі мали змогу насолодитися співом дитячого вокального ансамблю «Світанок» (керівник Олена Гоцуленко), вокального тріо «Калинонька» (керівник Лариса Баранова), вокального ансамблю викладачів ДМШ «Елегія» (керівник Крістіна Мураховська) з музичним супроводом колективу «Троїсті музики» (керівник Ірина Ільницька), вокального ансамблю «Козачка» (керівник Ніна Гончарук), хорового колективу викладачів та учнів ДМШ. Душевним декламуванням віршів, співом та виконанням музичних композицій в обробці Р.А. Скалецького зачарували присутніх учні та викладачі музичної школи – Аміна Єгорова, Вікторія Качан, Яна Цимбал, Діана Тодоренко, Тетяна Гончаренко, Мар’яна Маршук, Лариса Баранова, Наталія Сторожук, Ірина Ільницька.

Гості свята могли ознайомитися також із виставкою районної бібліотеки «Піснею зачарований», де були представлені світлини із життя Родіона Андрійовича та його збірки творів.

За своє життя наш безмежно талановитий земляк створив сотні оригінальних творів, збірки «Стелися, барвінку», «Весняне коло», зібрав у дві збірки народні пісні, хорові твори на тексти радянських композиторів і класиків української літератури. До текстів обрядів «Весілля на Поділлі», «Щедрий вечір», «Зустріч весни» написав музику. У творчому надбанні Родіона Андрійовича 598 творів, із них – 373 друкованих та 225 рукописних.

Спадщина композитора переживе ще не одне десятиліття і завжди буде джерелом натхнення для митців Вінниччини і всієї України.

Тетяна БОНДАР


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>"...Хочеться, щоб добро таки переважало..."</b><br />Літературною конференцією на таку тему в медичному коледжі закінчилася декада української літератури, присвячена...
3 фото   
<b>Як святкувала Бершадщина</b><br />Урочистості з нагоди 24-ої річниці Незалежності України відбулися 24 серпня біля районного будинку культури.
6 фото   
<b>Народні гуляння з нагоди 20-ї річниці незалежності України</b><br />23 серпня&nbsp; о 15 годині&nbsp;&nbsp; з нагоди 20-ї річниці незалежності України&nbsp; на центральній площі міста...
3 фото   
<b>Свіча пам'яті не згасне</b><br />Маловідомою й досі залишається трагічна сторінка історії Голокосту на території Трансністрії – від Дністра до...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Кравченко Григорій Михайлович (1920) 1920 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.08.41.

З історії Бершаді
Соціалістична перебудова сільського господарства тривала. Крім раніше створених кооперативних об'єднань селян, у березні 1928 року виникає ТСОЗ «Геть злидні». З метою зміцнення невеликих господарств, кращого використання знарядь виробництва в районі створили чотири кущові об'єднання колективів, з машинно-хінними станціями у кожному. В самій Бершаді колективи об'єдналися в кущ у складі трьох... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Піснею зачарований - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники