Fridge magnet wooden gears

Світла дорога до рідного дому - у Красносілці відбулося незвичне і неповторне свято села

 • Подобається0Не подобається
 • 9 Грудня 2013, 22:57

Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

Незважаючи на не зовсім сприятливу погоду, у переповненому залі сільського будинку культури цього вечора панувала тепла і доброзичлива атмосфера. Нинішнє традиційне свято села трохи відрізнялося від урочистостей попередніх років. Звертаючись на початку до земляків, сільський голова Іван Пустовіт згадав про жертв страшного голодомору 1932-1933 років, одночасно – про тридцятьох односельчан, які пішли із життя в нинішньому році.

Присутні вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання.

Лейтмотивом згаданого заходу стало підбиття підсумків виконання проекту по освітленню населеного пункту. Все це робилося у вас на очах, сказав Іван Якович. Ми створили громадську організацію, брали участь у всеукраїнському конкурсі за сприяння і фінансування Європейського Союзу, згідно з програмою розвитку ООН. Завершився етап важливої роботи, яку проводили виконавчий комітет, депутатський корпус спільно з громадською організацією «Світоч». Якщо до сільського бюджету власні надходження складають 320 тисяч гривень, то громадською організацією за цей короткий термін уже освоєно для потреб громади більше, ніж власні надходження або 372 тисячі гривень.

Це одна з найкращих громадських організацій. Іван Якович відзначив особливу участь у здійсненні проекту депутата районної ради Вадима Оркуша.

Володимир Ольшевський, перший заступник голови райдержадміністрації: – Сьогоднішнє свято особливе, воно об’єднує тих, хто любить своє село. Відомо, що жителі Красносілки – завзяті, активні, працьовиті люди, їм притаманні такі риси як щедрість, щирість, висока духовність. Сьогоднішня подія пов’язана з підсумком реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», в результаті якого громада отримала кошти і модернізувала, добудувала мережу вуличного освітлення. В цілому цей проект на території району працює з 2009 року. У першій фазі інфраструктура району отримала 806 тисяч гривень, у другій – 770 тисяч.

Вартість проекту по Красносільській сільській раді – 218 тисяч гривень. Але без вашої участі, активності, щоденної спільної роботи важко було б мати позитивні результати.

Крім того, у 2013 році Красносільська сільська рада перемогла в десятому обласному конкурсі розвитку територіальних громад. Тому з великою радістю передаю сертифікат, який виданий громадській організації «Світоч» і підтверджує, що громада успішно завершила мікропроект з назвою «Енергозберігаючі технології в освітленні територіальної громади села Красносілка» у співпраці з проектом Європейського Союзу та програми розвитку ООН. Назва цього проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Районна влада до цього сертифікату додає ще й свою посильну матеріальну підтримку для подальшого розвитку громадської організації. А голові громадської організації «Світоч» Оксані Тихоненко райдержадміністрація і райрада оголосили подяку (на знімку) – за особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, активну участь у реалізації згаданого проекту.

Володимир Едуардович передав також сільському голові Іванові Пустовіту диплом переможця десятого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад «Якісна вода – повноцінне життя».

Вадим Оркуш, депутат районної ради: – Завжди приємно, що щось робиться для людей. Особливо сьогоднішня подія. Наші вулиці, а відтак і наші душі, стали світлішими. Долучилася і місцева громада. Хоч довелося ще і по 50 гривень скинутися (проект передбачає, що місцева громада бере участь у проектах, які надають європейські структури). Вдячний працівникам районних електромереж, які виконали цю роботу швидко і якісно.

Далі сільський голова звернув увагу на те, що працівниками електромереж виконано якісну і своєчасну роботу.

Ними прокладено більше 9 кілометрів мережі вуличного освітлення, встановлено 120 ліхтарів, відремонтовано й оновлено роботу ще 30.

Сьогодні в Красносілці – 150 вуличних нічних світильників. І ця робота ще не завершена. Є домовленість з працівниками електромереж, що в поточному році ще буде освітлено вулиці Берегового, Богдана Хмельницького, Травневу та інші. І громада долучиться до цієї справи.

За сприяння у реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» від імені громади села її очільником висловлено подяку колективу електромереж і вручено вітальний лист.

Ігор Маніленко, в.о. головного інженера Бершадських електромереж: – Ще весною дехто сприймав усе це зі скептицизмом, висловлював думки, що з цього може нічого не вийти.

Але завдяки сільському голові, громадській організації «Світоч» ми зробили те, що було заплановано.

Крім почесних гостей, подяками та запашними короваями відзначено групу працівників, які виконували роботи по здійсненню проекту.

Серед них – майстер Сергій Бугеренко, який очолював високопрофесійний колектив електромонтерів – Анатолія Яценка, Олександра Поліщука, Анатолія Поліщука, Миколу Ганущака, Володимира Остафійчука, водіїв Володимира Задорожного та Олександра Масловського.

У ході вечора Іван Якович намагався не обминути нікого з тих, хто брав участь у втіленні в життя проекту, щоб якомога більше було залучено коштів. З одного боку були кошти з місцевого бюджету, з іншого – кошти громади. Також намагалися максимально залучити до цієї справи усі господарюючі суб’єкти, приватних підприємців і безпосередньо членів громади. Активну допомогу надали ПП «Валентина» (Василь Гондарук), фермерські господарства. 30 тисяч гривень виділив депутат обласної ради, керівник ВКФ «Спайк» Олександр Лехман. Чи не найбільше сприяла надходженню коштів очільник цегельного заводу Галина Кулішко, яку теж було відзначено в ході вечора.

При здійсненні проекту залучалися члени територіальної громади, працівники тракторної бригади ПП «Валентина», аби здешевити вартість робіт, при цьому виконати більший обсяг роботи. Працівників тракторної бригади організовував Павло Дембицький. Серед них – Володимир Вихристюк, Олександр Вихристюк, Сергій Дембицький, Олександр Безвенюк.

Робота по дальшому благоустрою села продовжується.

Радує, що коли йдеться про інтереси громади, жителі Красносілки згуртовуються, не залишаються байдужими.

Варто згадати і того, хто залишився, як кажуть, за кадром.

Насамперед обласного куратора згаданого проекту Анастасію Ланіну, яка постійно переймалася проблемами громади.

У ході надзвичайно змістовного та емоційного вечора гостям та учасникам вручалися короваї, випечені Лідією Чечельницькою та її матір’ю. А покуштувати ці короваї мали змогу всі присутні в залі.

Далі вечір продовжили учасники художньої самодіяльності. Гарно вела програму Оксана Прибила. Це було не просто оголошення чергових номерів. Поетичні рядки про рідне село не залишали байдужими нікого, вони органічно доповнювали загальний піднесений настрій, який панував у залі. А рівень виконавської майстерності сільських аматорів заслуговує найкращих слів. І так не хотілося, аби цей чудовий вечір закінчувався.

Залишається побажати громаді, аби ніколи не згасало світло не тільки на вулицях, а й у серцях.

Федір ШЕВЧУК.


Дивіться також в розділі  В громадах
» 16.06.2018 У день Святого Духа (28 травня) в Березівці урочисто відзначили десятиріччя з часу освячення сільського храму Івана Богослова.
» 16.06.2018 Депутат облради Володимир Зарічанський ініціював створення пам’ятника Кобзареві у рідній Війтівці. Погруддя генія літератури та пророка нації виготовляє відомий скульптор, народний художник України, доцент кафедри скульптури Харківської державної...
» 16.06.2018 Бершадська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини цього року визнана кращою у районі серед амбулаторій ЗПСМ. Із 2016 року очолює установу мудра жінка, знавець своєї справи, лікар вищої категорії Антоніна Іванівна Колесник. У медицині...
» 16.06.2018 Відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (НЕМД) визнано кращим відділенням Бершадської ОЛІЛ. У більшій його частині проведено ремонти, які ще тривають.
» 16.06.2018 Заради дітей
» 16.06.2018 Краще відділення
» 16.06.2018 Згуртованість, професіоналізм, колегіальність та послідовність – головні критерії діяльності медиків району
» 15.06.2018 Спиртозаводу нема, а спирт виробляється
» 15.06.2018 Переможці 15 обласного конкурсу
» 08.04.2018 Ефективне реагування на надзвичайні ситуації
Всі статті розділу В громадах »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
2 фото   
<b>Тисячоліття співіснування</b><br />Днями гостями Бершадської міської єврейської общини були гості з Канади та США – професор історії та політології...
2 фото   
<b>6 червня - День журналіста України</b><br />День журналіста щорічно відзначається в Україні 6 червня – в день прийняття Спілки журналістів України в 1992 році до...
3 фото   
<b>Графік</b><br />проведення особистого прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Шляхова
Кибал Юхим Дмитрович (1922) 1922 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 12.09.41.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Світла дорога до рідного дому - у Красносілці відбулося незвичне і неповторне свято села - В господарствах і громадах, селах Бершадського району та м. Бершадь - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення