Fridge magnet wooden gears

Відзначили День Південного Бугу

  • Подобається0Не подобається
  • 31 Травня 2014, 09:00

– Вода – найважливіша складова життя людини та всього живого на землі, необхідний ресурс стабільного розвитку кожної країни, – такими словами розпочалася наша розмова напередодні Дня Південного Бугу з провідним інженером відділу комплексного використання водних ресурсів Тульчинського міжрайонного управління водного господарства Олександром САЛГАНІКОМ.

Олександр Валентинович про Південний Буг: – Свято річки, яке започатковане ще у 2009 році, відзначається щорічно у третю суботу травня. Цьогоріч воно припало на 17 травня (власне кажучи, виклад цієї розмови редакція планувала на 16 травня, але через відомі причини публікацію перенесли на сьогодні).

Мій співрозмовник нагадав, що свій початок річка бере поблизу села Холодець у Хмельницькій області. Впадає в Дніпро-Бузький лиман Чорного моря у Миколаївській області. Південний Буг перетинає з північного заходу на південний схід значну територію України. Понад 6,5 тисяч малих і середніх річок несуть свої води у Південний Буг, формуючи його стік. Серед найбільш відомих приток – Соб, Кодима, Синюха, Інгул. А в нашому регіоні це Дохна та Удич. Довжина Південного Бугу 806 км, площа водозбору – 63700 км2. У басейні річки проживає 4,1 млн.

чоловік. На берегах розташовані три обласних центри – Хмельницький, Вінниця, Миколаїв, а басейн Південного Бугу розташований на території семи областей – Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської. Це єдина велика річка України, водозбір якої повністю розміщений у межах нашої держави.

Про відзначення Дня Південного Бугу на території нашого району: – Масові заходи, приурочені до дня річки, проводяться учнями Сумівської ЗОШ щорічно, і це вже стало гарною традицією, адже мальовниче село Сумівка розташоване на березі Південного Бугу. У цей день проводиться лінійка, в ході якої учні розповідають про охорону та збереження водного масиву, прибережної зони. Зі старшокласниками проведено екологічний суботник, а також разом із учнями насаджені верби по береговій лінії. Подібні заходи важливі для виховання у дітей любові та поваги до живого, що їх оточує, та звертають увагу підростаючого покоління і не тільки на важливе значення річки в житті суспільства.

Розмовляла Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Футбол</b><br />Футбольна команда району завершила участь в футбольних іграх першості області сезону 2011-2012 років. Завдяки тому,...
8 фото   
<b>Свято Трійці в Березівці</b><br />Свято Трійці, яке цьогоріч відзначалося 12 червня, - одне із найбільших християнських свят. Його ще називають...
3 фото   
<b>140 років з Дня Народження української поетеси Лесі Українки</b><br />25 лютого 2011 року виповнюється 140 років з дня народження української поетеси Лесі Українки. Леся Українка...
3 фото   
<b>«Голубий вогник» – в оселі ставчан</b><br />Жителі Ставків довго чекали цього дня, і ось нарешті він настав. Минулої суботи в селі було велике свято &ndash;...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Чернятка
Кучер Микола Євсейович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.09.41.

З історії Бершаді
Незважаючи на труднощі першої мирної сівби, колгоспники докладали всіх зусиль, щоб виростити добрий урожай, потрібний фронту. Поля доводилося обробляти переважно лопатами, сіяти вручну, використовувати як тяглову силу корів. Але і за таких умов ланкова колгоспу ім. Воропшлова З. С. Дабіжа збирала високі врожаї кукурудзи — майже 50 цнт., цукрових буряків — до 300 цнт. з га. Партійна... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Відзначили День Південного Бугу - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники