Fridge magnet wooden gears

"Берегиня" на святі фольклору

  • Подобається0Не подобається
  • 29 Червня 2014, 15:24

На знімку: учасники народного аматорського фольклорного ансамблю «Берегиня» з директором обласного центру народної творчості Тетяною Цвігун (у центрі).

У Зятківцях Гайсинського району відбулося традиційне свято фольклору, яке приурочене 113-й річниці від дня народження видатного фольклориста, етнографа, краєзнавця, педагога Гната Танцюри. Протягом багатьох років він скрупульозно записував українські пісні, казки, легенди, перекази, прислів’я, загадки, активно пропагував народне мистецтво. Основа його творчості – народні традиції, звичаї, фольклор Поділля.

Цьогоріч у святі фольклору взяли участь майже два десятки колективів, а також окремі виконавці народних пісень із багатьох районів Вінниччини.

Бершадщину представляв народний аматорський фольклорний ансамбль «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури (керівник Юрій Уманський).

– Нинішнього року свято проходило під гаслом «Тернова хустка – оберіг роду», – розповідає директор Бирлівського СБК, учасниця «Берегині» Любов Уманська. – Тож перед початком концертної програми представниці з кожного району у народному вбранні презентували тернові хустки. Хустку й український жіночий костюм, які були характерні у минулому для нашої місцевості, демонструвала Лілія Мозгова, яка працює медсестрою у Бирлівці. На ній була запаска, пояс із китайками і сорочка, вишита низзю, а на голові – гарна тернова хустка. До речі, у нашого колективу два комплекти сценічних костюмів, один із них саме такий.

Ансамбль «Берегиня» на святі фольклору виконав українську народну пісню «Згадай, як зорі нам світили». Вона прозвучала без музичного супроводу. Нині шанувальники народного мистецтва дуже цінують автентичну пісню.

– У репертуарі нашого колективу багато таких творів, – стверджує Любов Борисівна. – Ми ходимо до старожилів, розпитуємо їх про звичаї, традиції, збираємо елементи давніх жіночих костюмів, а також записуємо старі пісні. Глядачам вони дуже подобаються.

Дружні оплески учасники свята адресували нашим аматорам художньої самодіяльності і тоді, коли вони виконували віночок купальських пісень. А відтворити обряд Купала на сцені їм допомагали учні Бирлівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Олександр Гончарук та Вікторія Тюхтій.

Виступ наших земляків на святі фольклору був дуже вдалим і викликав велике захоплення у присутніх, в тому числі і в почесних гостей. Тож перехідний приз імені Гната Танцюри за майстерне виконання українських народних пісень цілком заслужено отримав ансамбль «Берегиня».

– Коли ж нам вручали нагороду, – продовжує розповідь Любов Уманська, – ми заспівали на біс пісню «В полі вітер гойдає тополі», яку написала учасниця нашого колективу Анастасія Білюга.

Особливе враження на глядачів справили такі слова пісні:
«Не хилися, червона калино,
Скоро дощик на тебе піде.
Не шматуйте, не рвіть Україну,
Бо з небес на вас кара впаде».

Варто зазначити: «Берегиня» отримує визнання і користується популярністю не лише серед земляків. Цей фольклорний колектив – лауреат багатьох обласних та всеукраїнських фестивалівконкурсів. Він постійно перебуває у творчому пошуку і зав жди радує глядачів своїми виступами.

Учасники ансамблю щиро вдячні спонсорам – керівництву ПрАТ «Зернопродукт МХП», зокрема, заступнику директора Бершадської філії цього підприємства Сергію Цимбалюку, за надання транспорту і допомогу в організації поїздки на Гайсинщину.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
3 фото   
<b>Це свято не затьмариться в віках...</b><br />14 березня 1944 року на землю Бершадщини прийшло радісне свято - визволення рідної землі від поневолення військами...
4 фото   
<b>Млин - найдавніша пам'ятка району</b><br />За часів панування польської шляхти на Україні Баланівка належала Збаражським, Вишневецьким, з кінця XVIII столоття...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора. Хмільниччина - тур другий.</b><br />Хоч надворі веселилася зима, а дорога скоріш за все нагадувала льодову ковзанку, до Хмільника добралися вчасно,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Війтівка
Пшеничний Кирило Андронович (1925) 1925 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 15.04.45. Похов. с. Зігет, Австрія.

З історії Бершаді
Поряд з досягненнями в економіці відчутні зміни відбувалися в культурному житті. З перших днів після визволення почала виходити районна газета «Соціалістичний шлях» (з 1963 року — «Вогні комунізму»). Відкрилося педагогічне училище, в якому з числа молоді, що мала семирічну освіту, готували учителів початкових класів. У цьому закладі більш як 20 кваліфікованих викладачів навчали понад 300... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

"Берегиня" на святі фольклору - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники