Fridge magnet wooden gears

Це ім'я знає вся Україна

  • Подобається0Не подобається
  • 21 Березня 2015, 09:00

Ім’я Василя Думанського відоме всійУкраїні, особливо в нас на Бершадщині.

Народився майбутній письменник у мальовничій Серединці. Важка хвороба прикувала його до ліжка на все життя. Та, незважаючи на постійну боротьбу з недугою, він не падав духом, писав мініатюри, афоризми, вірші.

Його творчість пронизана високою духовністю і патріотизмом. Вона вчить милосердю та доброті, повазі до людини і всього живого на землі, допомагає позбутися комплексу неповноцінності людям із особливими потребами, спонукає замислитись над сенсом життя.

Нині творчість Василя Думанського вивчається у школах Поділля.

Особливо шанують пам’ять сільського письменника на батьківщині – у Серединці. У місцевій школі облаштовано кімнату-музей Василя Думанського, школі присвоєно його ім’я. Іменем письменника також названо вулицю в селі. У 2000 році районна газета «Бершадський край» спільно із товариством «Прогрес» заснували премію імені Василя Думанського, яка щорічно вручається кращому громадському кореспонденту. А товариство ще й заснувало стипендію імені знаного земляка.

Щороку у серпні на традиційному дні села вшановують пам’ять свого земляка. Цього року Бершадщина відзначатиме 65-річчя з дня народження Василя Думанського, і ми вирішили провести літературну годину. Вона пройшла у Війтівській ЗОШ, організована сільською бібліотекою (Олександра Крикун) за участю шкільної бібліотеки. Спочатку була розповідь бібліотекарів про життєвий і творчий шлях Василя Михайловича, а потім учениці 9-А класу Євгенія Вінниченко, Вікторія Гібнер і Світлана Трач читали його поезії. Всі присутні переглянули документальний фільм про письменника «Береги Василя Думанського».

Була представлена виставка творів В.Думанського та періодичних видань із матеріалами про життя і творчість письменника.

За допомогу в організації заходу дякуємо дирекції та колективу Війтівської школи.

Методичну допомогу надали провідний методист районної бібліотеки Любов Сербіна, бібліограф-краєзнавець Юлія Маршук та інші небайдужі люди.

Олена ГРАБОВА, завідуюча сільською бібліотекою, с. Війтівка.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
2 фото   
<b>В Яланці відкрито оновлені заклади</b><br />Одним із позитивних моментів реформи системи охорони здоров’я у районі є те, що медичні заклади отримали...
5 фото   
<b>З надією на дощ</b><br />Людно було днями біля відомого на території Бирлівської територіальної громади Бурлакового джерела. З надією на...
4 фото   
<b>Обласний семінар директорів районних БК</b><br />10-11 березня 2009 року на базі Бершадського районного будинку культури відбувся обласний семінар директорів районних...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Лугова
Химич Йосип Овксентійович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Важливим завданням, яке постало згодом перед трудівниками, була соціалістична перебудова сільського господарства. Взимку 1923 року в Бершаді створюється сільськогосподарська трудова артіль «Колос» а влітку - артіль «Серп» Це були невеличкі кооперативні об'єднання селян. 105 членів артілі «Серп» хазяйнували на 90 десятинах землі. Артіль з самого початку добилася добрих показників - урожай був... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Це ім'я знає вся Україна - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники