Сьогодні наші односельчани – учасники бойових дій на Сході країни – є прикладом реального патріотизму. Відомо, що ставлення людини до країни уособлюється з такими поняттями як «Вітчизна», «Україна», а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її від ворога ціною власного життя.
Саме так зрозуміли поняття «Батьківщина» наші землякиодносельчани: Богдан Богданович Матіїв, Сергій Федорович Усатий, Іван Васильович Лукашенко, Олександр Вікторович Козаренко, Олег Васильович Ткач, Василь Петрович Усатий. Вони є гарним прикладом для сучасного покоління, взірцем самовідданості, мужності, взаємодопомоги.
До цього свята учні, дошкільнята та весь колектив НВК готувались надзвичайно відповідально: малювали малюнки, виготовляли обереги, вивчали вірші та пісні.
Проникливими і хвилюючими були спогади учасників АТО про бойову службу. Іловайськ, Дебальцеве, Авдіївка, Краматорськ, Маріуполь – місця їхнього бойового хрещення. Саме тут вони отримали державні відзнаки та нагороди. Пам’ятний подарунок з передової привіз Б.Б. Матіїв – прапор 30-ої ОМБ. З вдячністю прийняли учні НВК з рук свого земляка солдатську святиню.
Усе дійство пронизував світлий трепетний дух – дух палкої любові, тривоги і печалі за Україну. На очах присутніх були сльози, хвилиною мовчання пом’янули загиблих в бою.
Доземний уклін нашим воїнам-землякам та усім тим, хто відстоює Україну і нас усіх.
Останнім акордом свята були осінні квіти та щирі побажання: Неба вам ясного, сонця золотого, З рідної криниці чистої водиці.
Щастя вам, щастя і добра Бажаємо на довгії літа.
Надія ПЕТРУНЬ, директор НВК, с. Шумилів.