Fridge magnet wooden gears

Свято Щедрої куті

  • Подобається0Не подобається
  • 26 Січня 2016, 09:00

Уже стало традиційним проведення у районному краєзнавчому музеї свята Щедрої куті 14 січня. Не відступили від традиції і цього року. Так, цього дня святково прибрана виставкова зала, із традиційними різдвяними стравами, знову чекала гостей.

У заході взяли участь керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Гресько, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Надія Герасимчук та священнослужитель Голдашівської громади Української ГрекоКатолицької Церкви о. Михайло Будник, вихованці та викладачі музичної школи, діти, жителі міста.

Насамперед, діти почули історію святкувань, традицій та звичаїв, про які розповідала науковий співробітник музею Галина Шевчук. Учасники свята ознайомилися також із виставкою робіт художника Сергія Мазуренка та різдвяних композицій, виготовлених гуртківцями із тіста.

Перед учасниками заходу виступив о. Михайло Будник, який нагадав, що ми можемо сьогодні святкувати тому, що нас охороняють воїни на Сході України у будьяку погоду. Ми маємо пам’я - тати про них і бути вдячними. Він благословив саме проведення святкувань, нагадавши, що головним іменинником найбільшого свята всіх вірян є Ісус Христос.

Священик закликав впустити Ісуса до свого серця та жити за його заповідями.

Цього року до господи ра - йонного краєзнавчого музею завітало кілька щедрівних ватаг: районного будинку культури (керівник Ніна Гончарук), дитячий вокальний ансамбль (керівник Лариса Баранова) Бершадської ДМШ ім. Р. Скалецького та зразковий дитячий вокальний ансамбль «Світанок» (керівник Олена Гоцуленко) Флоринського будинку культури.

Організатори заходу наголошували на присутності на столі головної різдвяної страви – куті, яка протягом свят готується тричі:

  • перша – «Багата», вона готується в переддень Різдва;
  • друга («Щедра») – на Василя (Старий Новий рік 14-го січня);
  • третя («Голодна кутя») – у переддень Водохреща (хоча у деяких місцевостях саме цю кутю називають «Багатою»).

З вечора і до півночі обходили оселі щедрувальниці.

Юнки, зібравшись у гурти, з поетичними піснями-щедрівками відвідували сусідів, а дівчата-підлітки щедрували поодинці чи гуртом. Парубки в цей час «водили Меланку», тобто перевдягненого в жіноче вбрання жартівника.

Усі присутні в музеї мали можливість брати участь у дійствах, покушувати запашних пирогів, узвару та святкових страв, приготовлених вмілими господарями. Кутя виявилась дійсно щедрою та багатою, бо багата і щедра наша українська земля своїми полями, лісами і дібровами. Багата на хліб і пісню, на традиції та обряди.

Галина ІВАНЧЕНКО, член Національної спілки журналістів України, громадський кореспондент.


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Автопробіг у Бершаді</b><br />6 травня ТСОУ з нагоди 66-ї річниці Великої Перемоги та 20 &ndash; річниці вищеназваної організації проходив...
3 фото   
<b>Відкрито оновлений дошкільний навчальний заклад у Війтівці</b><br />23 травня 2012 року ввійде в історію села Війтівка яскравою сторіночкою для її наймолодших жителів. В цей день в...
19 фото   
<b>24 серпня - День Незалежності України</b><br />
2 фото   
<b>Шляхова віджнивувала першою. Інші – на завершенні. Результати – контрастні</b><br />Хоч під ранніми зерновими культурами у ТОВ «Світанок-Агросвіт» зайнято було в цьому році більше тисячі гектарів поля,...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Берізки-Бершадські
Шаповал Василь Антонович (1915) 1915 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
І в наступні роки не вщухала на цих землях боротьба проти поневолювачів. Жителі Бершаді були учасниками повстання під проводом С, Палія. Тут було сформовано сотню на чолі з сотником Лук'яном, яка у жовтні 1702 року визволяла від польських військ Немирів. 1734 року надвірні козаки Бершаді підтримали селянсько-гайдамацьке антифеодальне повстання. В 50-х роках, коли знову пожвавився гайдамацький... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Свято Щедрої куті - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники