Fridge magnet wooden gears

«У М’якоході на городі…»

  • Подобається0Не подобається
  • 9 Вересня 2017, 09:00

На знімку: представники територіальної громади з М’якоходу на районному святі в Бершаді. Фото Руслана ХРАНОВСЬКОГО.

Уже багато років сільський будинок культури очолює Микола Бовсунівський. Саме він був ініціатором і став керівником фольклорно-етнографічного колективу «Подружки» Майже 10 років колектив носить звання народного, його успішно підтверджує. «Подружки» побували практично в усіх селах району, підтримують дружні стосунки зі своїми колегами з Бирлівки та П’ятківки та інших сіл.

Знають цей колектив і за межами Бершадщини. Виступали «Подружки» у багатьох районах – Теплику, Погребищі, Гайсині, Тростянці, Гайвороні…

П’ять разів їздили на гостини до Ганни Секрет, два рази – до столиці, були учасниками популярної програми Оксани Пекун «Фольк-мюзік».

Звичайно ж, не міг колектив не взяти участь в урочистостях, які проводилися в селі до Дня Незалежності України. Ці заходи відбулися 19 серпня, в день медового Спаса. Разом із односельчанами готувалися до районного свята, на якому було представлено експозицію «У М’якоході на городі», короваї односельчанки Світлани Гаврилюк і дари садів та городів, вироби умільців.

Хоч Микола Степанович давно вже досяг пенсійного віку, на заслужений відпочинок не поспішає. Щочетверга і щосуботи у сільському будинку культури відбуваються репетиції «Подружок». Нині м’якохідські аматори готуються до ювілейного десятого свята борщу на городі в Ганни Секрет (заплановано на 21 вересня), а також до захисту звання народного, що відбудеться в листопаді.

Представляючи своє село на районному святі, м’якохідці, зрозуміло, не могли не поцікавитися, з чим приїхали в Бершадь інші громади. Це давно вже стало правилом: вчитися в інших, переймати досвід. Щедро діляться і власними надбаннями. Адже об’єднує їх із колегами з інших громад любов до людей, народної пісні, рідної землі.

Тож хай ще довго лунає наша пісня над Поділлям та Україною!


Дивіться також в розділі  Заходи
» 16.06.2018 Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника краєзнавчої книги.
» 16.06.2018 Гарною традицією в нас стали свята-зустрічі однокласників, які ми проводимо через кожних п’ять років. Нещодавно зустрілися випускники двох класів, які закінчили школу в 1983-му, тобто тридцять п’ять років тому.
» 16.06.2018 На базі ДНЗ «Малятко» м. Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у ньому були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного...
» 16.06.2018 відбувся в останній день травня. Усім вихованцям, які закінчили цей заклад, вручено свідоцтва про одержання початкової спеціалізованої мистецької освіти. На урочистостях були присутні батьки, рідні випускників.
» 16.06.2018 Свято у «Барвінку»
» 15.06.2018 Із джерел рідної землі
» 15.06.2018 Мовний літній табір «щаслива англійська»
» 15.06.2018 Таланти бершадщини отримали грошові премії
» 15.06.2018 Підтримка і любов
» 15.06.2018 Країна починається з дитинства
Всі статті розділу Заходи »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Народна артистка з Бершаді</b><br />У березні нинішнього року в Одесі було відзначено 90-у річницю з дня народження народної артистки, камерної співачки,...
25 фото   
<b>ДЖУЛИНКА</b><br />Вважається, що назва села походить із татарської мови. Це слово &quot;джуя&quot; означає сміливий, хоробрий. Так...
3 фото   
<b>Герб Бершаді</b><br />Герб має форму іспанського щита червоного і срібного кольору. У верхній частині &ndash; перший історичний...
6 фото   
<b>Усе найкраще - дітям!</b><br />У п’ятницю, 26 липня, відбулася нарада за участю керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, міського та...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Тернівка
Задерей Олексій Михайлович (1900) 1900 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 1941 р.

З історії Бершаді
За роки соціалістичного будівництва Бершадь стала промислово-аграрним центром півдня області. Але її мирне життя було перервано війною. Вже 29 липня 1941 року Бершадь окупували німецько-румунські війська. Фашисти утворили тут гетто для єврейського населення. Від катувань, голоду, епідемій у Бершаді загинуло багато радянських людей, розстріляно 327, вигнано в рабство 1203 чоловіка. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«У М’якоході на городі…» - Заходи культури на Бершадщині - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники