Fridge magnet wooden gears

«Круглий стіл» з керівниками фермерських господарств

  • Подобається3Не подобається
  • 29 Березня 2011, 19:54

Бершадщина –аграрний район, який налічує 117 фермерських господарств. Сільське господарство – одна з основних галузей матеріального виробництва району, що відіграє важливу роль у житті суспільства. Тому відродження українського села, розвиток фермерського господарства є одним з найважливіших завдань керівництва країни та, зокрема, району.

Законодавчою базою створення, діяльності та припинення діяльності фермерських господарств є Конституція України, Земельний кодекс України, Закон України “Про фермерське господарство” та інші нормативно-правові акти України. Головна мета створення фермерських господарств в Україні – збільшення обсягів продовольчих фондів держави і підвищення добробуту сімей селян на основі їх участі в підприємницькій діяльності.  Але, якщо зіткнутись на практиці з веденням фермерського господарства, то виникає ряд питань та проблем, на які ще не вироблено юридичні норми.

Обговорити ці питання та внести конкретні пропозиції щодо покращення роботи фермерських господарств Бершадського району, поділитись досвідом та знаннями зібрались за «круглим столом» 29 березня 2011 року голови фермерських господарств району. В роботі «круглого столу» взяли участь Ткачук М.Ф. – директор Фонду підтримки фермерських господарств у Вінницькій області, Кухарчук І.І. - голова Асоціації фермерів і землевласників у Вінницькій області, Снігур О.Ф.- голова Бершадської райдержадміністрації., Кушпела В.Я.- заступник голови РДА., Гладиборода Л.В.- в.о. начальника управління агропромрозвитку, голови фермерських господарств району.

Велика увага приділялась обговоренню законодавчих актів щодо права на продаж землі, приватизацію та оренду земель сільськогосподарського призначення. Голова Асоціації ФГ району Третяк П.М. висловив думку, що земля взагалі має бути власністю лише держави, а всі бажаючі вести будь-яку господарську діяльність на ній матимуть змогу орендувати землю у держави. Свою думку він запропонував донести до керівництва області, щоб далі її можна було внести на розгляд в Кабінеті Міністрів.

Ткачук М.Ф. коротко ознайомив присутніх з зарубіжним досвідом розвитку ФГ, їх ціновою політикою на землю. Разом з тим він відмітив, що «Європа захлиснулась в своїх інтенсивних технологіях і потребує екологічно чистої продукції. А Україна в даний час має змогу цю продукцію виробляти і, при необхідності, експортувати»

ДОВІДКОВО: Корисним для агропромислового виробництва України може бути кооперативна(фермерська) діяльність Скандинавських країн у сфері переробки і реалізації продукції. Так у Швеції через кооперативи реалізується 98% молока, виробленого фермерськими господарствами, 80 – птиці і тварин, понад 80 – зерна, 75% – яєць, забезпечується до 60% постачання засобів виробництва. У зарубіжних країнах функціонують і змішані форми кооперативних структур, які здійснюють постачальницьку і збутову діяльність (Швеція, Данія, Фінляндія, Норвегія та інші країни). Тут молочні кооперативи не лише переробляють продукцію, а й постачають у господарства своїх членів різне обладнання – доїльну техніку, холодильники-цистерни, сепаратори тощо. Збутові кооперативи, що об’єднують спеціалізовані рослинницькі господарства, постачають фермерам також насіння, засоби захисту рослин, мінеральні добрива тощо. Заслуговує на увагу практика створення кооперативних форм міжгосподарського використання техніки – „машинні гуртки”, „машинні ринги” тощо. Такі кооперативи проводять закупівлю, зберігання, ремонт і спільну експлуатацію сільськогосподарської техніки (Бельгія, Нідерланди, Німеччина). Об’єднуючи практично всіх фермерів (Швеція, Фінляндія, Данія, Норвегія), кооперативи відіграють провідну роль в економічних зв’язках аграрного сектора з іншими галузями національного господарства. Це стосується як збуту сільськогосподарської продукції та її переробки, так і виробничого забезпечення, кредитування і обслуговування фермерських господарств.

Голова РДА О.Снігур висловив думку, що Уряд також йтиме на поступки фермерам, але за умови, що вони будуть забезпечувати населення робочими місцями з відповідними умовами праці, вчасно і в повному обсязі сплачуватимуть податки до бюджету, виконуватимуть умови сівозміни і т.п. Держава буде лише зацікавлена в таких добросовісних фермерах. Наразі в Бершадському районі також виникають проблеми в земельних відносинах між пайовиками, інвесторами, головами ФГ товариств. Але, щоб дати людям роз»яснення та відповісти на їх звернення в районі створено групу з фахівців, яка згідно графіка бере участь в загальних зборах громадян за місцем проживання і інформує населення по питаннях, які виникають.

Користуючись нагодою голова РДА нагадав керівникам ФГ про необхідність розвитку тваринництва в районі, збільшення площ посівів цукрового буряка. В разі, коли ці умови не будуть дотримані, Олександр Снігур вкотре попередив, що договора оренди землі з такими господарствами будуть розриватись. Землі, які не придатні для ведення сільськогосподарських робіт, за словами О.Снігура, будуть заліснюватись. Так як 2011 рік оголошено роком лісів, в районі розроблено відповідну програму, яка з початку травня буде реалізовуватись. Олександр Снігур запросив всіх до відкритого діалогу та співпраці, адже лише спільно, в дискусії та обговорені, можна вирішити проблеми району, в тому числі і в сільськогосподарській галузі.

Щодо утримання та розвитку тваринництва в районі не обійшлось без дискусій. Детальні роз`яснення з цього питання вніс заступник голови РДА. В.Кушпела. Він ознайомив присутніх з постановою КМ України від 03.03.2011 року №182, якою затверджено розміри виплат для надання державної підтримки галузі тваринництва, а також розміри бюджетної тваринницької дотації на 2011 рік.


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
8 фото   
<b>День Незалежності 2007</b><br />
2 фото   
<b>Останній політ полковника Олексія Овчарука</b><br />Минулого тижня, 25 січня, близько 19-ої години на Полтавщині біля Кременчука сталася трагедія з гелікоптером Мі-8, в...
3 фото   
<b>Кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків</b><br />25 червня 2011 року відбувся кубок Бершадщини з армрестлінгу серед чоловіків присвячений Дню молоді. Змагання...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Голдашівка
Юрченко Гнат Іванович (1908) 1908 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 27.07.44. Похов. с. Кондратешти, Молдова.

З історії Бершаді
14 березня 1944 року для бершадців настав радісний день: війська 2-го Українського фронту визволили їх рідне місто. В пам'ять про воїнів та земляків які віддали своє життя за визволення Бершаді, в центрі міста на братських могилах споруджено обеліски та скульптурні групи, біля підніжжя яких завжди живі квіти. Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

«Круглий стіл» з керівниками фермерських господарств - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники