«Вінниччина очима редактора»

 • Подобається1Не подобається
 • 29 Червня 2011, 19:23

Щиро вітаємо Вас, майстри слова, на гостинній Бершадській землі!

Сьогодні ми раді, що маємо змогу презентувати Вам наш район, так як переконані, що Бершадський район є одним із кращих у Вінницькій області та має великий потенціал.

Розвиток економіки, родючість земель, працьовитість людей, велич природи – це далеко не всі складові, які характеризують наш район в чому сьогодні ви самі зможете переконатись… Сподіваємось, що під час знайомства з районом, кожен з Вас знайде корисну і потрібну інформацію про діяльність органів влади та органів місцевого самоврядування. Адже друковані засоби масової інформації – це потужний засіб спілкування між людьми, державами і народами, формування громадської думки, відродження і примноження духовних, культурних цінностей. Незаперечним є той факт, що без свободи слова, вільного обміну інформацією, незалежної “четвертої влади”, існування демократичного суспільства неможливе. Завдяки журналістиці відбувається формування громадської думки, яка згодом суттєво впливає і на суспільно-політичний мікроклімат в регіоні, країні, і на процес державотворення в цілому.

Від районної державної адміністрації та районної ради вітаємо всіх гостей на нашій землі, висловлюємо сподівання, що даний візит надасть нового імпульсу щодо налагодження конструктивного діалогу влади і громадськості, зміцнення злагоди і поглиблення порозуміння у суспільстві.

Голова Бершадської РДА О.Снігур Голова Бершадської райради М.БурлакаІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Бершадщина - це край, що здавна славиться людьми, які своєю мудрістю та працелюбністю, протягом століть, вносять належний вклад у створення, відбудову та розвиток району. Ніжна й велична у красі своїй Бершадська земля, вона ласкаво вітає всіх, хто іде до неї з щирим і відкритим серцем.

І радо показує все, чим багата, чим уславила її звитяга ратна і наснага трудова. Сьогодні Бершадщина вабить до себе і чарівною природою, і численними пам'ятками історії, археології, архітектури, культури.

Проте, проносилися над цим краєм суворі вітри історії, лишаючи в живій пам'яті поколінь карби про події сивої давнини, про дужі слов'янські племена, які населяли цю землю. Були вони землеробами, ремісниками, будівничими, а в годину небезпеки - мужніми воїнами.

Розміщений Бершадський район на південному сході Вінницької області та межує із трьома сусідніми районами Вінницької області - Тростянецьким, Теплицьким і Чечельницьким, а також із трьома сусідніми областями - Одеською, Кіровоградською, Черкаською. Головна річка - Південний Буг з притоками Дохною, Берладинкою, Удичем.
Як свідчать археологічні дані, люди в цих місцях жили дуже давно.

Це підтверджують кургани епохи бронзи, поселення передскіфського часу, черняхівської культури.

Територія, де розміщений зараз Бершадський район, до ХІV століття перебувала під монголо-татарською владою, згодом - у складі Брацлавського воєводства Литовської держави, з 1569р. - це землі Речі Посполитої. Після Андрусівського перемир'я бершадські землі відійшли до Польщі, а з І672р. вони під владою турків, які зруйнували місто і навколишні села. 1734 року надвірні козаки цього міста підтримали селянсько - гайдамацьке антифеодальне повстання. Біднота Бершаді та навколишніх сіл приєдналася до загонів М. Залізняка і І.
Гонти, коли ті у 1768 році здобули Умань.

В 1797 р. за новим поділом Бершадь стає повітовим містом Подільської губернії, а з 1804 року - містечком Ольгопільського повіту.

Жителів району не обійшли стороною історичні події 1905-1907 рр., 1917р., громадянської війни, колективізації, голодоморів та воєн.

Активну участь брали робітники і у виступах під час першої російської революції у 1906 р. Під час Лютневої буржуазно - демократичної революції робітники цукрового заводу створили заводський комітет. Його члени взяли участь у роботі з ' їзду представників робітників цукрових заводів Ольгопільського повіту, який відбувся у серпні 1917 року. З'їзд створив районний комітет профспілки трудящих цукрових заводів з постійним місцем перебуванням в м.Бершадь. Під час Громадянської війни влада переходила з рук в руки. В серпні 1918 року тут було проголошено радянську владу. 1922 року Бершадь стала центром Ольгопільського повіту. Взимку 1923 року в місті створюється сільськогосподарська трудова артіль "Колос", а влітку - "Серп".

Бершадський район за післявоєнні роки став одним із провідних в області і країні по вирощуванню високих врожаїв сільськогосподарських культур.
У 1991 році 52112 громадян Бершадського району на Всеукраїнському референдумі проголосували за підтвердження Акту проголошення незалежності України.
27 лютого 1932 р. було утворено Вінницьку область, до якої увійшли 69 районів, у т.ч. Бершадський і Джулинський. Чорним крилом смерті і страждань пройшовся по Бершадщині штучний голодомор 1932 - 1933 років. Втрати від нього в районі склали більше 18 тисяч чоловік.

29 липня 1941 року район був окупований німецько-румунськими військами і поділений на дві частини. Одна увійшла до складу так званої Трансністрії (території між Дністром і Південним Бугом) і була окупована румунами. Лівобережжя склало зону німецької окупації. На фронтах воювало понад 17 тисяч бершадців, майже 10 тисяч з них загинули. 14 березня 1944 року війська 2-го Українського фронту визволили район від окупантів.

Після війни відбудовувалось народне господарство. Бершадський район за післявоєнні роки став одним із провідних в області і країні по вирощуванню високих врожаїв сільськогосподарських культур. У 1977 році йому було присвоєно звання району високої культури землеробства.

Бершадський район в економічному плані є аграрним, а тому тут приділяється велика увага агропромисловому сектору, реформуванню сільського господарства.

ПЛАН-СЦЕНАРІЙ

проведення акції “Вінниччина очима редактора” у Бершадському районі 30 червня 2011 року

1. Збір-реєстрація в редакції газети “Бершадський край”, (кава-брейк) 2.Зустріч з головою РДА, головою райради, міським головою Бершадської міської ради

2.1. Роздача інформаційно-довідкового матеріалу

2.2. Виступ голови РДА Олександра Федоровича Снігура (до 10 хв.)

2.3. Виступ голови районної ради Михайла Григоровича Бурлаки (до 10 хв.)

2.4. Запитання та відповіді (до 20 хв.)

3. Огляд об'єктів Бершадського району

3.1. Огляд новозбудованого пологово-акушерського відділення ЦРЛ Пологового - акушерський корпус м. Бершадь введено в експлуатацію в серпні 2010 року.

В корпусі розгорнуто пологове відділення, відділення патології вагітних, гінекологічне відділення та жіноча консультація.

З початку роботи нового корпусу тут народилось 362 дітей. Жінки, вагітні, породіллі, новонароджені, роділлі, медперсонал перебувають і працюють в умовах, які повністю відповідають сучасним вимогам та стандартам.

В корпусі 14 одномісних палат, 12 двомісних палат, 2 пологові зали, операційна, палата сумісного перебування матері і дитини на 1 ліжко, для вагітних та гінекологічних хворих палата на 2 ліжка зі всіма зручностями.

Придбано сучасну апаратуру: 2 кардіомонітори, блок інтенсивної терапії, ларингоскопи, обігрівачі, пеленальні столики «Аіст», апарат ШВЛ для новонароджених, електроніж, колько скоп, з монітором, кріотон, одноразові вакуум-екстрактори, бокс-сітки, засоби для сучасного ведення пологів.

Біля 7% пологів – жінки з інших районів області. У відділені організовано цілодобове чергування лікарів акушергінекологів. В будь-який час надається анестезіологічна допомога.
Планується в найближчий час організувати цілодобове чергування неонатологів-педіатрів.

3.2. Огляд нового центру дозвілля при районному Будинку культури.

Приміщення районного будинку культури спеціально збудоване і налічує 575 посадкових місць, 6 приміщень для гурткової роботи, літній танцювальний майданчик, зал для малих форм роботи.

При РБК діє 13 клубних формувань в яких займається 338 учасників, з них 6 для дітей, в яких приймає участь 291 дитини. За минулий рік було проведено 106 культурно масових заходів, з них 61 для дітей, на яких побувало 2439 глядачів.

В Бершадському районному будинку культури діє два народних колективи та зразковий дитячий ансамбль естрадного танцю «Мрія». У кожної людини своя мрія, а у бершадців одна на всіх «Мрія», яку викохала і виплекала Бершадська земля та талановитий хореограф, випускниця Київського університету культури та мистецтв, заслужений працівник культури України Н.Гаврилюк. Колектив має дипломи,грамоти обласних, Всеукраїнських, Міжнародних фестивалів : «Ми ХХІ століття» м.Івано –Франківськ, «Понтійська арена» м.Севастополь, срібні призери фестивалю «Прем’єр – ліга» м.Рівне, володарі гран – прі «Азовські вітрила» м.Бердянськ, «Захід ХХІ століття» м.Івано –Франківськ, «Музична парасолька» м.Вінниця. В колективі приймає участь 110 дітей.

Працює народний жіночий вокальний ансамбль «Козачка» , керівник колективу Гончарук Н.І., народний аматорський колектив троїстих музик «Подоляни», керівник О.В.Мартинюк.
В районному будинку культури працює 17 працівників, 12 працівників забезпечують культурно – освітню діяльність, з них 4 методисти по жанрах.

З 1997 року Бершадський районний будинок культури очолює Гаврилюк Олександр Володимирович, випускник Київського національного університету культури і мистецтв, він робить вагомий внесок в організацію роботи РБК та сприяє зміцненню авторитету колективу.

3.3. Візит до Маньківської територіальної громади 3.3.1.СТОВ “Лан”. Зустріч з депутатом облради, головою ради сільгоспвиробників району, директором СТОВ “Лан” Сергієм Павловичем Савченко та сільським головою Григорієм Іллічем Вербецьким.

Сільське господарство є домінуючою галуззю виробництва сільськогосподарської продукції в Бершадському районі.

В землекористуванні району знаходиться 128,5 тис.га землі.

Загальна площа сільськогосподарських угідь становить 102,3 тис.га, в тому числі ріллі 93,8 га., що свідчить про високий рівень агропромислового освоєння земель.
Посівна площа по всіх категоріях господарств станом на 1.06.2011 року становить 90,9 тис.га.

Сільськогосподарські підприємства району обробляють 58,2 тис.га землі, або 63 % 118 фермерських господарств обробляють 12 тис. га, або 13%, особисті селянські господарства використовують для ведення товарного виробництва 22 тис.га, або 24 % від загальної площі ріллі.

СТОВ „Лан” с.Маньківка Сільськогосподарське підприємство має в обробітку більше 2 тис.га землі на якій вирощує зернові, технічні, кормові та овочеві культури.
Господарство займається виробництвом гібридного насіння кукурудзи для забезпечення високоякісним насіннєвим матеріалом не тільки для своїх потреб, а і господарств регіону.
Галузь тваринництва по підприємству розвивається з позитивної сторони. За останні роки нарощується чисельність поголів’я ВРХ, стабільно розвивається молочне скотарство.
Всі галузі сільськогосподарського виробництва на підприємстві є прибутковими, що дає змогу дотримуватися соціальних гарантій з оплати праці та виплати орендної плати за земельні та майнові паї.

За підсумками роботи господарство неодноразово нагороджувалося Почесними грамотами та Подяками.

Керівник підприємства Савченко Сергій Павлович неодноразово заносився на районну Дошку пошани, депутат обласної ради, голова ради сільгостоваровиробників.

3.3.2. Відвідини стрілецького тиру по летючих мішенях, де тренуються кращі стрільці України.

В жовтні 1987р., за ініціативи, на той час, голови колгоспу 12 річчя Жовтня с.Маньківки, Булки Б. Д. та районної ради ФСТ «Колос» був побудований стрілецько-стендовий комплекс для стрільби по летючих мішенях. Відкриття спортивної споруди відбулось проведенням Чемпіонату України зі стрільби стендової серед юніорів та молоді.

Оснащення ССК метальними машинками «ДІАНА» привернуло увагу збірної України і в 1998 р. був проведений навчальнотренувальний збір збірної команди України зі стрільби стендової після якого киянин Дмитро Монаков виборов Олімпійське золото в Сеулі.

На даний час ССК знаходиться на балансі Бершадської КО РДЮСШ «Ровесник», де майстерності влучної снайперської стрільби навчаються більше 40 юних спортсменів.

На ССК щорічно проводяться Чемпіонати Вінницької області, Кубки та Всеукраїнський меморіальний турнір пам’яті ветерана с/г вва, кавалера багатьох орденів та медалей Б.Д.Булки та Олімпійського чемпіона Дмитра Монакова.

Збірна команда Вінницької області проводить НТЗ з метою підготовки до Чемпіонатів України та Всеукраїнських Кубків.

Результативна робота тренерського штабу дала можливість підготувати переможців Всеукраїнських змагань: Когут Олександр – кубок «Донбасу» м.Донецьк, Кубок пам’яті Д.Монакова м.Одеса, Чемпіон України 2011 р.серед юніорів до 21р. м.Львів.

Хмельовський Микола – переможець кубку України «Кубок Прикарпаття» м.Львів, бронзовий призер Чемпіонату України 2011р. серед юніорів до 21р. м.Львів.
Блащенко Тетяна – призерка Чемпіону України 2011р.

Збірна Вінницької області щорічно виборює призові місця в командному заліку на Чемпіонатах та кубках України.

3.3.4. Відвідини Маньківського будинку культури та спортивного клубу “Гетьман” В 2003 році на базі Маньківського спортивного залу було відкрито філіал Бершадської ДЮСШ по відділеннях бокс та боротьба грекоримськська.

Тренери –викладачі: Горпинюк А. Л (бокс) та Коваль С. П.(грекоримськська боротьба).

Боксом займається 22 учні з сіл Маньківка, Красносілка, Шумилово, Крушинівка, Хмарівка.

Гордість ДЮСШ та тренерів - чемпіони області з боксу – Затрубчик А.,який на чемпіонаті Україні зайняв 5 місце та призери Стахов Є., Медведчук М., Ступак О.

Боротьбою займається біля 40 учнів. Чемпіони – Коваль С. , Кот Є., призери Коваленко Р., Коваленко О., Шевчук В., Петрунь Б.

3.3.5.Відвідини місцевої дільничої лікарні та районного стаціонарного відділення для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян Бершадського району Стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян територіального центру Бершадського району функціонує з червня 2009 року і розраховане на обслуговування 30 одиноких громадян.

В даний час в стаціонарному відділені перебуває 14 осіб, які за станом здоров’я не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду та допомоги, соціально – побутових, соціально – медичних та інших соціальних послуг.

У стаціонарному відділені громадяни перебувають на повному державному утримані, одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених Кабінетом Міністрів України нормативів забезпечуються: - житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем і столовим посудом; - раціональним чотириразовим харчуванням; - комунально - побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, тепло – водопостачання, тощо); - цілодобовим соціально – медичним обслуговуванням.

Стаціонарне відділення, яке є структурним підрозділом територіального центру утримується за рахунок коштів, які відповідно до Бюджетного кодексу України виділяються з місцевого бюджету на соціальний захист населення та враховуються під час визначення обсягу міжбюджетних трансфертів між державним бюджетом та місцевим бюджетом.
На 2011 рік з державного бюджету на утримання стаціонарного відділення виділено 159,6 тис.грн. при мінімальній потребі 400 тис.грн.

Різниця в коштах покривається за рахунок недофінансування інших структурних підрозділів територіального центру. Крім того підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності надається благодійна допомога.

Завідувач відділення – Яременко Н.Ю.

Робота стаціонарного відділення, як і в цілому територіального центру, з питань надання соціальних послуг одиноким непрацездатним громадянам, перебуває під постійним контролем районної державної адміністрації та районної ради, головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької обласної державної адміністрації, якими надаються методична та матеріальна допомога.

4.Візит до Красносільської територіальної громади.

4.1.Відвідини Красносільського цукрозаводу та дитячого садка Красносільський цукровий завод заснований в 1844 році польським магнатом, полковником Генріхом Казимировичем Липковським. В 1880 році завод було продано великому цукрозаводчику Бродському.

Прокладання залізниці у напрямку Гайворона через Красносілку було завершено у 1899 році. Першу масштабну реконструкцію було здійснено у 1925 році – парок отельного, продуктового цехів, газової печі, механічної майстерні по ремонту обладнання тощо. У 1944 році завод був практично побудований вдруге. Після війни він реконструйовувався чимало разів.

В зв’язку із погіршенням фінансового стану підприємство збанкротувало і новими власниками стало ТОВ „Торговельна корпорація „РегВін-Інвест” (м.Вінниця). В 2003 році на підприємство було підведено природний газ, що знизило собівартість продукції.

Протяжність газопроводу склала 18,5 км вартістю більше 2,5 млн. грн.

Завдяки реконструкції середньодобову продуктивність доведено до 1800 тон.

На підприємстві займались виробництвом цукру до 2007 року включно. В 2008-2009 роках завод не працював і був проданий іншим власникам.

На даний час власником є ПП "Санте». З 2010 року завод орендує підприємство ТОВ "Укрцукорінвест" (м.Київ) та відповідно за даний період роботи виробництво цукру відновлено та вироблено 7135 тонн цукру.

5.Підведення підсумків роботи


Дивіться також в розділі  Редакційна колонка
» 06.12.2016 До волонтерського корпусу Бершадщини ввійшли  люди різних поколінь, професій, віросповідання, соціального стану, учні та студенти, територіальні громади, голови товариств та приватні підприємці, - всі вони за покликом душі не змогли бути...
» 29.04.2015 Чинна податкова політика сьогодні демонструє досить активний наступ на селянські інтереси. Запроваджено нові податки, які вже наступного року можуть спонукати жителів сільської місцевості до соціального невдоволення. Фахівці називають податкові...
» 05.09.2014 Кілька місяців тому Європейський Союз, прагнучи підтримати Україну, відкрив для її сільськогосподарської продукції свій ринок. Цей захід планувався як тимчасовий і, швидше за все, міг нагадувати певне тестування: наскільки Європа готова сприйняти...
» 25.06.2014 Нинішній рік Організація Об’єднаних Націй оголосила Міжнародним роком сімейних фермерських господарств. Із 570 млн. фермерських господарств, які налічуються світі, 500 млн. – саме сімейні.
» 05.06.2014 «Органіки» починають дружити з кооператорами
» 22.05.2014 Досліджена земельна оренда
» 21.05.2014 Які дотації потрібні виробникам молока?
» 16.05.2014 Проблемна сівозміна
» 30.04.2014 Аграрна Україна має думати не лише про закордонні, а й про внутрішні ринки
» 04.03.2014 Генеральна оренда та створення об’єднань землевласників - шляхи вдосконалення орендних відносин
Всі статті розділу Редакційна колонка »
Цікаві фото
34 фото   
<b>БАЛАНІВКА</b><br />БАЛАНІВКА &mdash; село, центр сільської Ради, розкинулося на берегах річки Берладинки, за 12 км від районного центру...
3 фото   
<b>Відкрито центр обслуговування платників податків</b><br />16 травня 2012 року при Бершадській міжрайонній державній податковій інспекції відкрито центр обслуговування...
4 фото   
<b>Проблеми освіти, кадрові питання</b><br />Більше місяця минуло відтоді, як Михайло Бурлака був призначений головою райдержадміністрації і склав повноваження...
5 фото   
<b>1 вересня - День Знань</b><br />Сьогодні його урочисто відзначають в усіх куточках нашої України; з веселою піснею першого дзвоника, морем яскравих...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Флорино
Красножон Степан Семенович (1907) 1907 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 00.07.44.

З історії Бершаді
Партійні органи організували широку допомогу сім'ям фронтовиків. З цією метою проводились декадники, місячники допомоги, під час яких збирали гроші, продукти харчування, одяг. Виділені рішенням райкому партії підприємства та установи ремонтували квартири, забезпечували паливом родини військовослужбовців. Подбали й про дітей, батьки яких загинули. Майже 150 підлітків були прийняті до дитячого... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

«Вінниччина очима редактора» - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення