Fridge magnet wooden gears

Підстави та права особи при затриманні

 • Подобається0Не подобається
 • 17 Грудня 2016, 09:00

Часто виникає багато питань як себе поводити при затриманні правоохоронними органами. Ця процедура регулюється низкою законодавчих актів: Конституцією України, Законом України «Про поліцію», Кримінально-процесуальним та Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Підстави для затримання.

Відповідно до ч.1 ст.208 КПК України уповноважена службова особа має право без ухвали слідчого судді, суду затримати особу, підозрювану у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі, лише у випадках якщо: цю особу застали під час вчинення злочину або замаху на його вчинення; безпосередньо після вчинення злочину очевидець, у тому числі потерпілий, або сукупність очевидних ознак на тілі, одязі чи місці події вказують на те, що саме ця особа щойно вчинила злочин.

Згідно з ч.1 ст.262 КУпАП адміністративне затримання проводиться органами внутрішніх справ при вчиненні дрібного хуліганства, насильстві в сім’ї, поширюванні неправдивих чуток, вчиненні злісної непокори працівникам поліції, вияві неповаги до суду, порушенні правил про валютні операції, обігу наркотичних засобів або психо - тропних речовин, розпиванні спиртних напоїв у громадських місцях та інше.

Термін затримання у таких випадках, згідно зі ст.263 КУ- пАП, складає не більше трьох годин. У виняткових випадках у зв’язку з особливою потребою законами України може бути встановлено інші строки адміністративного затримання.

При зверненні до вас працівника поліції з вимогою про необхідність пройти з ним до найближчого відділу поліції вам необхідно: 1) посилаючись на ч.3 ст.18 Закону України «Про поліцію», попросити його пред’я - вити службове посвідчення; 2) обов’язково з’ясувати підставу затримання; 3) згідно зі ст.213 КПК України, вимагати негайного особистого повідомлення осіб, яких вважаєте за потрібне. При цьому обов’язково вкажіть, що згідно зі ст.209 КПК України особа є затриманою з моменту, коли вона силою або через підкорення наказу змушена залишатися поряд із правоохоронцем чи в приміщенні, визначеному уповноваженою службовою особою; 4) у разі доставлення до відділу поліції вимагати: запису до книги затриманих і доставлених; забезпечити запис усіх дій, що проводяться із залученням затриманого, у тому числі час їх початку та закінчення, а також осіб, які проводили такі дії або були присутні; забезпечити невідкладне надання належної медичної допомоги та фіксацію медичним працівником будьяких тілесних ушкоджень або погіршення стану здоров’я затриманого; 5) з моменту затримання або арешту (взяття під варту) на безоплатну правову допомогу (захисника).

Права особи при затриманні.

Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз’яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто чи користуватися правовою допомогою захисника (ч.4 ст.29 Конституції України).

Затримана особа негайно звільняється, якщо протягом 72 годин з моменту затримання їй не вручено вмотивованого рішення суду про тримання під вартою (ч.3 ст. 29 КУ).

Про арешт або затримання людини має бути негайно повідомлено родичів заарештованого чи затриманого (ч.6 ст.29 КУ).

Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів (ч.1 ст.63 КУ).

Строк адміністративного затримання обчислюється з моменту доставлення порушника для складання протоколу (ч.1 ст.263 КУпАП).

Особистий огляд може провадитись уповноваженою особою однієї статі з оглядуваним і в присутності двох понятих тієї ж статі (ч.2 ст.264 КУпАП).

Протокол про адміністративне затримання підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим (ст.261 КУпАП).

Особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу, які додаються, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання (ч. 3 ст. 256 КУпАП).

Ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи, а лише за добровільною згодою власника або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених ч.3 ст.233 КПК України.

З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів (ч.1 ст.237 КПК України). Для участі в огляді можуть бути запрошені потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження (ч.3 ст.237 КПК України).

Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді (ч.2 ст.234 КПК України).

Ухвала про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи може бути виконана слідчим чи прокурором. Для цього запрошуються потерпілий, підозрюваний, захисник, представник та інші учасники кримінального провадження (ст.236 КПК України).

Відповідно до ст. 241 КПК України слідчий, прокурор здійснюють освідування підозрюваного, свідка чи потерпілого для виявлення на їхньому тілі слідів кримінального правопорушення або особливих прикмет, якщо для цього не потрібно проводити судово-медичну експертизу.

Це здійснюється на підставі постанови прокурора, яка обов’язково пред’являється.

Згідно з вимогами КПК України складається протокол.

Його копія надається особі освідування.

Намагайтеся завжди мати при собі телефон та ім’я адвоката, юридичної консультації або правозахисної організації.

В’ячеслав ПОЛІЩУК, начальник відділу Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області, майор поліції.


Дивіться також в розділі  Людина і закон
» 25.05.2018 Конституцією України не лише визначене широке коло прав громадян, але й встановлені дієві гарантії їх реалізації. Однією з таких гарантій є право на захист суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Найбільш повному здійсненню права...
» 11.05.2018 Право на захист та законні інтереси громадян гарантоване Конституцією України. Ця форма захисту проявляється у наданні юридичної допомоги громадянам і юридичним особам, у тому числі у формі представництва. Під представництвом у виконавчому...
» 27.04.2018 1. Заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові...
» 01.04.2018 На жаль, незважаючи на свідоме та чесне виконання обов’язків військової служби більшістю військовослужбовців, у Збройних силах України є випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби. Військове правопорушення – самовільне...
» 01.04.2018 Якщо сплатили надміру або помилково...
» 24.03.2018 Стан злочинності на території району у 2017 році
» 16.03.2018 Наші пріоритети – боротьба з корупцією
» 15.03.2018 Початок примусового виконання рішень
» 07.03.2018 Весняний призов
» 03.03.2018 Боржників аліментів – до «суспільно корисних робіт»
Всі статті розділу Людина і закон »
Цікаві фото
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
5 фото   
<b>Дитячий крок - найближче до зірок!</b><br />Відбувся фінал Всеукраїнського дитячого телевізійного конкурсу "Крок до зірок". Випробування на артистизм,...
4 фото   
<b>Вінниччина очима редактора - Липовеччина – тур третій</b><br />Черговий виїзд редакторського корпусу виявився вже до меншого, сорокатисячного району, але зовсім не менш значимого і...
4 фото   
<b>Дяківка на межі трьох областей</b><br />Це село за графіком відвідала робоча група у складі начальників відділів та структурних підрозділів РДА, яку очолював...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Ставки
Пустовіт Мойса Степанович (1910) 1910 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 11.09.44. Похов. с. Алац-Котан, Румунія.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

Підстави та права особи при затриманні - Тлумачення в чинному законодавстві - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення