Fridge magnet wooden gears

Усе життя з вірою

  • Подобається0Не подобається
  • 17 Грудня 2016, 09:00

Ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС...

Хоч від тієї жахливої пори минуло вже три десятиліття, холодком віє від одних тільки спогадів про ту жахливу трагедію. Що доводилося переживати тоді їм самим, навіть уявити важко.

Серед чорнобильців, як ми їх тепер називаємо, яким на долю випало вступити у двобій з невидимим ворогом – радіацією, рятуючи від неї нас усіх, був Дмитро Микитюк із П’ятківки. Сьогодні Дмитро Олександрович настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці. Про спасіння людських душ він дбає і тепер, тільки трохи по-іншому.

… Серпень. 1986 рік. Сильна спека, згадує отець Дмитро дні свого перебування на ліквідації аварії. Каже, у кабіні КамАЗу, яким він тоді возив асфальт на будівництво дороги у чорнобильську зону, термометр взагалі міг показувати до п’ятдесяти градусів. Але на це ніколи було звертати увагу.

На ліквідацію екологічного лиха його відрядило з автомобілем автопідприємство, на якому працював у той час. Як і інші чоловіки усвідомлював, що покладений на нього обов’я зок будь-що повинен виконати.

Заради безпеки дозволялося робити тільки по два рейси на відстань сімдесят кілометрів і лише через день.Утім, хто тоді з цим рахувався. До того ж, техніка частенько підводила, ламалася, але всі знали – її треба якнайшвидше відремонтувати, і до праці. Робили це, додає колишній ліквідатор, бувало, на власні страх і ризик.

Ще замолоду Дмитро Олександрович не раз задумувався над тим, як влаштований світ.

Особливо почав цим перейматись, коли повернувся із небезпечного відрядження додому. А що, як і насправді, через гріхи людей природа настільки жорстоко мстить їм? І знаходив чимало аргументів, які могли слугувати тому підтвердженням. Як тільки люди переставали грішити, наверталися до віри, до Бога, більше дотримувалися законів, враз десь зникало чимало їхніх проблем. Тоді і вирішив докорінно змінити своє життя, присвятити його служінню церкві, Богу, людям.

Родом отець Дмитро із Західної України, але вже багато років живе на Бершадщині. Люди найкращими словами згадують його проникливі, переконливі проповіді ще під час служб у Михайлівці, Лісничому. Вже чимало років править у П’ятківці, де про нього теж прекрасно відгукуються.

Життя священнослужителя взагалі може бути прикладом стійкості людського духу і витривалості. Недаремно у колекції його відзнак, поряд із численними грамотами ра - йонного та обласного рівнів, ще й грамота Архієпископа Тульчинського і Брацлавського.

У П’ятківці живуть і інші ліквідатори. Розповісти зна - йшлося б про кожного з них, та вибір випав саме на отця з врахуванням нестандартних його поглядів на життя.

Спілкуючись, згадував ті страшні дні, метал. На його думку, люди виживали лише завдяки тому, що вірили в Бога, краще майбутнє. Віра, на його переконання, завжди допомагає у найважчу хвилину.

Дмитро Олександрович разом із дружиною виховали двох синів і двох дочок, а не так давно їх неабияк порадував своєю появою на світ онук. Один із синів та дочка продовжують християнську справу батька, вже закінчили духовну школу.

У вільний час сільський батюшка залюбки порається по господарству, має пасіку. Найголовнішим у житті кожного вважає не рід занять, захоплення і навіть не освіту, а гідно прожите життя. Як аргумент навів приклад, що у жодній із країн Євросоюзу, куди ми взяли курс, ніколи і нікому з неба нічого даремно не впало. Жителі цих країн, дотримуючись законів, самі домоглися кращого життя. Українці цілком спроможні жити не гірше, ніж європейці, тим більше, багато для цього не треба, достатньо жити з вірою, по совісті і без обману.

Хоч усяке траплялося на віку, отець Дмитро всім задоволений. І лише завдяки тому, що завжди його не полишала віра.

На закінчення нашої бесіди він щиро побажав усім, зокрема й чорнобильцям, міцного здоров’я, їхнім сім’ям – надійного добробуту. Нехай ніколи більше не повториться не тільки в Україні, а і в світі біда, яка сталася у Чорнобилі.

Павло КУШПЕЛА.


Дивіться також в розділі  Нам пишуть
» 16.06.2018 Сьогодні економічно складний час для всієї країни та для кожного господарника і підприємця зокрема, не виняток і ПрАТ «Птахокомбінат «Бершадсь кий». Але, за свою майже сорокарічну історію, ми завжди намагалися йти в ногу з часом, постійно...
» 16.06.2018 Кожна людина має свій характер, уподобання, пріоритети у виборі прикладу для наслідування. Я давно обрав найближчих і найрідніших для мене людей – моїх батька та матір. Так склалося не тому, що вони багато чого досягнули у житті, а через те, що...
» 16.06.2018 Даруйте любов! А як її дарувати, якщо не словами в книжках? Дуже просто: презентувати в бібліотеку, де юні читачі із захопленням гортають сторінки творів своїх земляків. Під час проведення місячника крає - знавчої книги фонд бібліотеки Джулинської...
» 15.06.2018 При Бершадській ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 із кінця травня працював пришкільний табір «З.О.Д.І.А.К.» із денним перебуванням школярів. У ньому відпочивали та оздоровлювалися 260 дітей – найбільше в районі. З великим задоволенням поспішали сюди учні 1-9...
» 07.04.2018 Через баночку цибульки…
» 07.04.2018 Батьківська пісня
» 07.04.2018 Завітайте до «Орхідеї»
» 01.04.2018 Шукаймо позитив, будьмо оптимістами
» 01.04.2018 І знову війна
» 01.04.2018 Уроки – як свято
Всі статті розділу Нам пишуть »
Цікаві фото
3 фото   
<b>З візитом до Польщі: вивчаємо досвід реформування галузей</b><br />З 18 по 21 травня делегація Бершадського району відвідала Єнджейовський повіт Свентокшиського воєводства Распубліки...
3 фото   
<b>Голова Бершадської райдержадміністрації вивчає проблеми села</b><br />9 березня 2011 року голова райдержадміністрації Олександр Снігур відвідав одне з найвіддаленіших сіл району &ndash;...
2 фото   
<b>Квіти</b><br />
14 фото   
<b>Вибух на городі</b><br />Менше тижня минуло з часу відзначення 64-ої річниці Перемоги, коли найстрашніша в історії людства війна обізвалася...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Поташня
Хом'як Мойсей Васильович (1925) 1925 р., українець, селянин. З 06.1943 р. підпільник. з 08.1943 р. партизан загону Печеного. Страчений ворогами 02.1944 р.

З історії Бершаді
Квітне старовинна Бершадь, за роки Радянської влади вона перетворилася на соціалістичне місто. В грудні 1966 року, враховуючи питому вагу в розвитку економіки й культури, збільшення кількості населення, Президія Верховної Ради УРСР ухвалила перевести Бершадь з селища міського типу в місто районного підпорядкування. На вулицях, що після вигнання окупантів являли згарища та самі руїни, споруджено... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Усе життя з вірою - Листи читачів до редакціії газети "Бершадський край" та сайту - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
  • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
    18.05.2020(063) 431-41-18
  • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
    13.04.2020(067) 225-27-18
  • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
    08.04.2020(096) 095-84-08
  • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
    16.03.2020(098) 908-43-57
  • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
    27.01.2020(068) 041-74-83
  • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
    26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення