"Моя хата з краю, нічого не знаю..."

 • Подобається0Не подобається
 • 29 Жовтня 2014, 10:00

На знімку: в одному із закладів компанія, в якій перебували й неповнолітні після 22-ої години, спробувала заховати спиртне, але це їй не вдалося.

У районі діє робоча група, яка у вечірні години відвідує заклади, де вечорами проводить своє дозвілля молодь. Представники райдержадміністрації, райради, податкової інспекції, міліції і преси вивчають, як на місцях дотримуються розпорядку роботи, правил реалізації спиртних напоїв і тютюнових виробів тощо.

Днями одна робоча група побувала у М’якоході, Красносілці, Маньківці і Війтівці, інша – в Яланці, Лісничому, Флориному.

Напередодні один із авторів зустрівся з літньою жінкою.

Бабуся не просто скаржилася, вона благала порадити, що їй робити. Розповідала, що онук у такому вже віці, в якому його ровесники створюють сім’ї, а він ні за холодну воду не береться. Та ще й пристрастився до спиртного.

Склянка горілки, а на додачу цигарка і більше, здається, йому нічого вже не треба. А щоб «святкувати», почав ще і гроші у бабусі вимагати з її пенсії, бо сам не працює. Старенька навіть знайшла йому роботу, але він через оте «святкування» про це і слухати не схотів, мовляв, за якусь там тисячу гривень «вкалувати» не буде.

Такою проблемою, як у бабусі, нікого вже не здивуєш. Справді, як тільки десь збираються люди, мова обов’язково заходить про шкоду, яку завдає молодим пияцтво.

А тим часом...

«3абігайлівки», «генделики», як тільки презирливо не називають у нас заклади, в яких їхні господарі завжди готові будь-кого і будь-коли «пригостити» за його гроші. Ніде правди діти, запросто можуть «запричащати» й у досить престижних, як на перший погляд, закладах. Саме у них чи не найчастіше заряджають молоді організми «енергією», яка не веде до добра. Впевнені, що читачі можуть пригадати приклади, як та «енергія» приводила когось на лікарняне ліжко, а в гіршому випадку навіть людей працездатного ще віку – туди, звідки ще ніхто не повертався.

Правил торгівлі спиртним і тютюновими виробами ніхто і ніколи ще не відміняв. У кожному із таких закладів повинні знати, що саме, кому і в якому віці можна наливати, як і те, о якій порі і перед ким заклад повинен зачиняти двері. Але під час відвідування робочою групою у багатьох закладах відчувалася якась байдужість до дотримання правил. Як тільки не виправдовувалися продавці, в обов’язки яких входить ще і відстежувати, щоб відвідувачі дотримувалися відповідних вимог. Були такі, які навіть попереджувальних табличок про заборону продажу спиртних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім не спромоглися виставити на видні місця. А коли мова заходила про наявність сертифікату на той чи інший напій, чи хоча б накладну, по якій його отримали, чого тільки не придумували. Чимало пояснювали, що документація взагалі зберігається у власника закладу.

А ще дехто, кого застали за прилавком чи барною стійкою, не був оформлений на роботу. Якщо оце «моя хата скраю» триватиме і далі, то невидима сила байдужості і надалі віддалятиме молодь від їхніх рідних.

Не помилимося, коли скажемо, що у вихідні і святкові дні після дев’ятої години вечора більшість покупців алкогольних напоїв – саме неповнолітні.

Можна було б навести чимало прикладів, коли неповнолітні «відпочивали» зі спиртним у той час, коли вони мали бути дома. Чому їхні батьки байдужі до цієї проблеми? Продавці виправдовувалися, що спиртне відвідувачі приносили з собою.

Не менш дивувало й інше.

Всі ніби знають, якої шкоди завдають такі «забігайлівки», а от ознак того, щоб самі пробували навести у них порядок, щось не дуже було помітно.

Тільки дехто із винахідливих продавців ледве витискав із себе, що заходив, мовляв, сільський голова і про все попереджав. Але у Маньківці, у торгівельній точці на автобусній зупинці, продавець не захотіла відповідати на запитання навіть працівникам міліції. Пояснювала це тим, що це у неї лише випробувальний термін, стажування на цій роботі. Можна тільки здогадуватися, як вона буде ставитися до покупців, якщо власник захоче залишити її на роботі.

Тим більше, що питання до неї були цілком законні – про прізвище та ім’я, договір на працевлаштування, медичну книжку тощо. Складалося враження, ніби вона взагалі не розуміла, що перебувала у громадському місці, за прилавком.

Члени груп змушені були не тільки попереджувати продавців і покупців, а й роз’яснювати їм правила та вимоги закону.

Закрадалася підозра, що у місцях, де вечорами збирається молодь, ситуацією взагалі вже ніхто не керує. На першому плані проглядався лише зиск, і де вже там мову вести про якусь мораль, навіть закони. Треба тільки бачити, до яких прийомів вдавалися власники деяких точок, щоб виправдатися. Вони і вибачалися за поведінку продавців, і обіцяли, що наведуть порядок. Але варто було повернутися через якусь годину, як бачили: продовжується те, що й було. У кінцевому підсумку спиртним нищиться молоде покоління.

Можливо, і не гарно перекладати вирішення проблеми на когось, однак ситуація зайшла вже так далеко, що силами дільничних її уже важко осилити. Для розв’язання проблеми давно пора організовувати зусилля всіх – сільських рад, депутатів, батьків, учителів. Адже у нас чудові села і гарні люди в них, варто лише їх розворушити.

А те, що діється сьогодні у деяких точках, де «тусується» молодь, веде лише у провалля.

Тож робоча група по вивченню згаданої проблеми працюватиме і далі. Однак осторонь не повинні залишатися територіальні громади, бо мова йде про майбутнє нації.

Павло КУШПЕЛА, Тетяна БОНДАР.


Дивіться також в розділі  Людина і закон
» 25.05.2018 Конституцією України не лише визначене широке коло прав громадян, але й встановлені дієві гарантії їх реалізації. Однією з таких гарантій є право на захист суб’єктивних прав та охоронюваних законом інтересів. Найбільш повному здійсненню права...
» 11.05.2018 Право на захист та законні інтереси громадян гарантоване Конституцією України. Ця форма захисту проявляється у наданні юридичної допомоги громадянам і юридичним особам, у тому числі у формі представництва. Під представництвом у виконавчому...
» 27.04.2018 1. Заходами примусового виконання рішень є: 1) звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об’єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові...
» 01.04.2018 На жаль, незважаючи на свідоме та чесне виконання обов’язків військової служби більшістю військовослужбовців, у Збройних силах України є випадки самовільного залишення військових частин чи місць служби. Військове правопорушення – самовільне...
» 01.04.2018 Якщо сплатили надміру або помилково...
» 24.03.2018 Стан злочинності на території району у 2017 році
» 16.03.2018 Наші пріоритети – боротьба з корупцією
» 15.03.2018 Початок примусового виконання рішень
» 07.03.2018 Весняний призов
» 03.03.2018 Боржників аліментів – до «суспільно корисних робіт»
Всі статті розділу Людина і закон »
Цікаві фото
2 фото   
<b>Тирлівка, Кавкули – і про них не забули</b><br />Черговий «День районної ради» її голова М.Г. Бурлака провів у Тирлівській територіальній громаді разом з депутатами...
3 фото   
<b>Вітаємо переможців конкурсу</b><br />Підбито підсумки конкурсу малюнків на тему «Книга у моєму житті», який тривав у травні 2018 р. під час місячника...
2 фото   
<b>Маршрутами пам'яті</b><br />Так склалося, що того дня збіглися дві вагомі події &ndash; міжрайонний автопробіг, присвячений 66-ій річниці Великої...
4 фото   
<b>Міжнародний турнір</b><br />Завдячуючи триразовому чемпіону світу, заслуженому майстру спорту А.В. Телятникову, який у Ставках створив чудову...
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / П'ятківка
Стратієнко Нестор Спиридонович (1911) 1911 р., українець, селянин. Мобілізований в 1944 р. Рядовий. Загинув 1944 р.

З історії Бершаді
Возз'єднання Правобережної України з Росією було прогресивним явищем в житті українського народу. Це помітно позначилось і на розвитку Бершаді, яка стала центром одноіменного округу Брацлавського намісництва. В 1797 році за новим поділом Бершадь — повітове місто Подільської губернії, а з 1804 року — містечко Ольгопільського повіту. Вже на початку XIX ст, існували бершадські суконна... Читати далі »Останні новини
Може бути цікаво

"Моя хата з краю, нічого не знаю..." - Тлумачення в чинному законодавстві - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники
 • Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  Продається будинок с. Чернятка. 35 соток, з усіма прибудовами: криниця, погріб, літня кухня з газом, будинок та времянка з газовим опаленням. Гарне місце. Ціни 3200 договірна.
  18.05.2020(063) 431-41-18
 • . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  . Продам квартиру в місті Ірпінь, Київська область. 37 метрів, 16 000 у.о
  13.04.2020(067) 225-27-18
 • . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  . Продаж одягу з Європи: Секонд хенд та нове.
  08.04.2020(096) 095-84-08
 • ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  ДОСТАВКА:ОТСЕВА,ПІСКА,ЩЕБНЯ,,та інших вантажів до 8т.
  16.03.2020(098) 908-43-57
 • Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  Продається тілна корова с.Бирлівка ціна договірна. тел 0960726720
  27.01.2020(068) 041-74-83
 • Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  Продается дом с участком.(цена договорная) по адресу Виницька обл., Бершадськый р-н., с. Шляхова, вул. Дружбы 14.С общей площадью участка 25 соток
  26.08.2019(097) 487-43-42
Всі оголошення Розмістити оголошення