Згідно з ним звільняються від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, особи, кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно них не набрали законної сили, а також особи, визнані винними у вчиненні злочину, що не є особливо тяжким, проти життя та здоров’я особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, отримали статус учасника бойових дій.
Крім зазначених категорій громадян, під дію Закону підпадають неповнолітні, вагітні жінки, ті, які мають неповнолітніх дітей або дітейінвалідів, хворі на туберкульоз, СНІД, онкологію, пенсіонери, які засуджені за скоєння умисних не тяжких і не особливо тяжких або злочинів з необережності, які не вважаються особливо тяжкими.
Рішення про застосування чи незастосування амністії приймається судом щодо кожної особи індивідуально після ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання. При цьому прокурори обов’язково братимуть участь у таких судових засіданнях.
З моменту набрання даним Законом чинності за клопотанням прокурорів Бершадської місцевої прокуратури звільнено від відбування покарання у зв’язку із амністією 4 особи.
Разом із тим даний законодавчий акт передбачає лише звільнення осіб від відбування покарання, але не звільняє від кримінальної відповідальності.
Богдан САВЧУК, прокурор Бершадської місцевої прокуратури.