Fridge magnet wooden gears

З НАДІЄЮ НА ГОЛУБИЙ ВОГНИК

  • Подобається5Не подобається
  • 1 Квітня 2009 р

За нинішніми мірками Крушинівка – потужне і перспективне бригадне село, в якому на сьогодні нараховується 511 дворів, проживають 976 чоловік. Третина з них – пенсіонери, але є й 129 дітей. Минулого тижня Маньківський сільський голова Г.І. Вербецький звітував перед жителями Крушинівки про виконання програми соціальноекономічного та культурного розвитку громади у 2008 році.
Цифри і дані, які прозвучали у доповіді, свідчили про те, що зроблено багато. Але й невирішених питань залишається чимало, адже життя не стоїть на місці, і кожен день потребує активності, наполегливості, ефективних дій.

Найголовніше – депутатський корпус, виконавчий комітет забезпечили нормальне функціонування у звичному режимі всіх структурних підрозділів територіальної громади, які знаходяться на балансі сільської ради та фінансуються з місцевого бюджету.
Між іншим, сільський бюджет 2008 року, наголосив Г.І. Вербецький, був не тільки соціально орієнтованим, а й вперше за роки незалежності бюджетом розвитку, адже план по власних надходженнях тут виконано на 178% і на капітальні видатки спрямовано чимало коштів.
Будь-якій сільській громаді в умовах економічної кризи та безлічі негативних проявів, як ніколи, потрібні конструктивізм, взаєморозуміння і плідна співпраця. Приклад консолідації зусиль у вирішенні соціальних питань жителів громади демонструють сільська рада і місцеве СТОВ «Лан», керівник якого депутат районної ради С.П. Савченко теж брав участь у загальних зборах громадян. Тільки торік сільгосптовариством на продукти харчування для шкіл, лікарні та дитсадків, на матеріали для ремонту об’єктів соціальної сфери, автотранспортні послуги, новорічні подарунки дітям тощо виділено 23,8 тис. грн. Всіляко допомагає СТОВ «Лан» і територіальному фізкультурно-спортивному клубу «Гетьман».
Підтримку громада відчуває і з боку районної та обласної влади, що яскраво засвідчила газифікація Маньківки.
Та чи означає це, що у Крушинівці немає проблем?
Звісно, ні. Непростою залишається ситуація у селі з безробіттям, яка ускладнилася на початку нинішнього року у зв’язку з введенням в дію Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення». Однак сільська рада, дбаючи про соціальну захищеність різних груп населення, плідно співпрацює з районним центром зайнятості. Минулого року з декількома громадянами були укладені трудові договори на виконання громадських робіт і працівники отримували мінімальну зарплату.
Поліпшення потребує і стан доріг після проведення робіт з газифікації. І хоча торік на їх ремонт було витрачено 25232 грн., крім того, допомагає ПП «Будматеріали» (керівник В.І. Козійчук), одночасно у всіх трьох селах виправити ситуацію нереально. Є нарікання і стосовно стихійних сміттє - звалищ, про що, зокрема, говорила й Н.Г. Кифорук. Чимало залежить тут і від самих жителів, їх свідомості, адже сміття висипають у недозволених місцях не чужі люди.
Суттєво допомогло б і самооподаткування громадян у розмірі 10 грн., але до цього торік долучилася лише третина мешканців.
Однак найголовніше на сьогодні для громади – підведення газопроводу до села. У Крушинівці збудовано 15 кілометрів газових вуличних мереж, газопровід проведено до 340 дворів, у 32 домівках вже зроблено монтаж. Але потрібно близько 380 тис. грн.
на будівництво підвідного газопроводу до села. Сільська рада вже цього року на це спрямувала понад 38 тис. грн.
власних коштів. Не стане діло і за газовиками, як запевнили на зібранні начальник управління розвитку газового господарства ВАТ «Вінницягаз» О.П. Олійник та головний інженер районного управління газового господарства М.В. Макарчук, – були б кошти.
Підкріпила надію крушинівчан на завершення газифікації села і голова райдержадміністрації С.Л. Шульц, яка активно долучалася і до підведення блакитного палива до Маньківки, де в 233 оселях вже користуються природним газом. Приблизно таку ж суму коштів – 400 тис. грн. – потрібно і на будівництво підвідного газопроводу до Шумилова. Газифікувати нинішнього непростого року два села до початку опалювального сезону – завдання надто складне, зауважила Світлана Леонідівна, але влада бере зобов’язання допомагати в цьому.

Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.
На знімку: ось так збиралися на схід села в Крушинівці.
Фото Сергія КІСИКА


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
4 фото   
<b>Засідання колегії райдержадміністрації</b><br />15 травня 2009 року о 10 год в актовій залі управління агропромислового розвитку відбулося розширене засідання...
3 фото   
<b>«Голубий вогник» – в оселі ставчан</b><br />Жителі Ставків довго чекали цього дня, і ось нарешті він настав. Минулої суботи в селі було велике свято &ndash;...
3 фото   
<b>Війтівка йде в ногу з часом</b><br />13 грудня цього року голова районної державної адміністрації Олександр Снігур з групою спеціалістів відвідав...
31 фото   
<b>УСТЯ</b><br />Вперше згадується у писемних джерелах в 1651 році. Назва походить від імені засновниці Устини Любомирської.
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Джулинка
Микитюк Свирид Олександрович (1903) 1903 р., українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 31.05.44.

З історії Бершаді
У розвиток сільськогосподарського виробництва зробили великий внесок механізатори Бершадської МТС, створеної у березні 1930 року. В 1932 році вона обслуговувала 35 колгоспів, що мали близько 20 тис. га орної землі. Але на шляху виконання намічених планів в цей період були й труднощі. Партійна організація провела значну роботу, щоб зміцнити механізаторські кадри і трудову дисципліну. Все це дало... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

З НАДІЄЮ НА ГОЛУБИЙ ВОГНИК - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники