Fridge magnet wooden gears

Польський досвід – Бершадцям

  • Подобається4Не подобається
  • 30 Квітня 2009 р

Насиченим, цікавим, а головне, корисним був минулого четверга традиційний щомісячний семінар з міським, сільськими головами та секретарями місцевих рад за участю голови районної ради М.Г. Бурлаки та першого заступника голови райдержадміністрації В.Д. Максимчука. Предметом обговорення було чинне законодавство про місцеве самоврядування – так звана «мала конституція місцевої самоврядності». Як відомо, в Україні запроваджена трирівнева система місцевого самоврядування.

Бершадщина – один із тих районів, які найактивніше співпрацюють з польськими побратимами, причому, в двох різних воєводствах – Сьвєнтокшиському і Великопольському

Наскільки ефективна така модель? Які реальні можливості територіальної громади – первинного суб’єкта, основного носія функцій і повноважень місцевої самоврядності? Про це мову вела координатор зв’язків з територіальними громадами вінницького обласного осередку Міжнародної громадської організації «УкраїнаПольща-Німеччина» О.В. Сулима.
Цікаво, а чим відрізняється польське законодавство про місцеве самоврядування від українського? В чому полягає секрет, що наш сусід – Польща – добре і успішно розвивається? Учасники семінару з інтересом слухали розповідь голови вінницького обласного осередку Міжнародної громадської організації «УкраїнаПольща-Німеччина» О.В. Гаврилова про структуру державної влади Республіки Польщі, розподіл повноважень та обов’язків органів виконавчої влади і місцевого самоврядування всіх рівнів, а також про бюджетну та податкову політику сусідньої держави.
У Польщі, яка вже п’ять років є членом Євросоюзу, теж три рівні місцевого самоврядування – ґміна, повіт, воєводство. Однак у них на першому місці стоїть ґміна (найнижчий рівень самоврядності), яка є базисом для розвитку держави. Саме ґміна має найширше коло повноважень, а заодно і фінансових ресурсів.
Достатньо сказати, що на рівні ґміни залишаються 39,34% податків з прибутків фізичних осіб та 6,7% – з юридичних.
Варто зазначити: Бершадщина – один із тих районів, які найактивніше співпрацюють з польськими побратимами, причому, в двох різних воєводствах – Сьвєнтокшиському і Великопольському.
Представники райдержадміністрації, районної ради, міський та окремі сільські голови, освітяни у складі делегацій брали участь в поїздках до Польщі, де вивчали досвід місцевого самоврядування, європейських традицій демократії.
Перше село, яке вийшло на співпрацю з поляками (ґміна Моравіца Сьвєнтокшиського воєводства), – Баланівка, звідки родом голова Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеч - чина» С.П. Татусяк. Добре співпрацюють з польськими побратимами Джулинська, Флоринська, Красносільська територіальні громади. Сергій Пилипович, за словами О.В. Гаврилова, взагалі вважає, що на Бершадщині кожне село повинно мати польського партнера, через якого співпрацюватиме з Євросоюзом.
– Це наше завдання на перспективу, – поділився Олексій Валерійович. – До речі, через побратимів ми розвиваємо й інші відносини – обмінюємося поїздками дітей, молоді, проводимо культурні і спортивні заходи, а також співпрацюємо в економічному та екологічному напрямках. На Вінниччині є конкретні приклади, коли завдяки цьому реалізовувалися певні економічні проекти, які приносять користь всій нашій громаді.
Ключова тема розмови на семінарі – як можна користатися такою співпрацею на благо конкретної громади, як залучати кошти не українських, а європейських, міжнародних структур для її розвитку.
Безперечно, ознайомлення міського, сільських голів, секретарів рад з досвідом функціонування самоуправних територіальних громад Польщі зарядило їх оптимізмом і обов’язково позитивно відіб’ється на розвитку нашого місцевого самоврядування, адже всі ми прагнемо до нових, кращих стандартів життя.
Після розгляду «польсь кого» блоку питань порядку денного учасники семінару обговорили й інші проблеми сьогодення. Зокрема, заступник начальника районного управління юстиції – начальник відділу реєстрації актів цивільного стану Л.Я. Шевчук довела до присутніх вимоги керівних документів Міністерства юстиції України та обласного управління юстиції з питань законодавства про шлюб та сімейні відносини, начальник управління статистики Л.О. Кушпела наголошувала на необхідності впровадження автоматизованої системи інформації в сільських радах. Про організацію підготовки та відзначення в районі 64-ої річниці Великої Перемоги над фашистськими загарбниками інформував голова районної ради ветеранів війни та праці В.М. Крамар.
Голова районної ради М.Г.
Бурлака і перший заступник голови райдержадміністрації В.Д. Максимчук підбили підсумки семінару і визначили завдання на найближчу перспективу.
Василь ВЕРБЕЦЬКИЙ.


Дивіться також в розділі  Нове в роботі
» 15.06.2018 У цьому році розпочата реформа первинної ланки медичних закладів та стартувала кампанія з вибору сімейних лікарів.
» 15.06.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г. Бурлака видав розпорядження від 13 червня 2018 року №45 «Про скликання 20 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 10 липня поточного року в залі засідань комунальної організації...
» 13.04.2018 2017 року на сайті Міністерства юстиції України запрацював єдиний реєстр боржників. У ньому можна знайти відомості про боржника за прізвищем, ім’ям, по батькові та реєстраційним номером облікової картки платника податків. Вільний та безоплатний...
» 07.04.2018 Голова Бершадської районної ради М.Г.Бурлака видав розпорядження від 4 квітня 2018 року №26 «Про скликання 19 сесії районної ради 7 скликання», пленарне засідання якої провести 20 квітня поточного року в залі засідань КО Бершадська РДЮСШ «Ровесник».
» 07.04.2018 Засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування
» 07.04.2018 Юридичний практикум
» 01.04.2018 Події. Новини. Факти.
» 01.04.2018 Про державну підтримку вирощування молодняка ВРХ
» 01.04.2018 Часткова компенсація вартості техніки
» 01.04.2018 Про щорічну грошову допомогу до 9 травня
Всі статті розділу Нове в роботі »
Цікаві фото
5 фото   
<b>Районний конкурс читців "Кобзар і Україна"</b><br />Навесні, напередодні дня народження великого українського поета Тараса Шевченка, традиційно проводяться у районі...
5 фото   
<b>Кубок з армспорту серед юнаків та дівчат</b><br />31 березня 2012 року в приміщені Будинку Культури с. Лісничого був проведений «КУБОК» з армспорту серед юнаків та...
4 фото   
<b>Птахокомбінату «Бершадський» – 35!</b><br />Матеріали з ПАТ «Птахокомбінат «Бершадський», у тому числі і з нагоди пам’ятних дат, доводилося готувати не раз. І...
2 фото   
<b>ЯЛАНЕЦЬ</b><br />
Всі фотогалереї »
Ми - пам’ятаємо - «Книга Пам’яті України» / Мала Киріївка
Білодід Тодор Фризонович Українець, селянин. Мобілізований в 1941 р. Рядовий. Загинув 13.04.44.

З історії Бершаді
Характерною є історія заводу металовиробів, у якій немов відбито шлях розвитку економіки міста. Перед революцією в заштатному містечку існувало понад двісті дрібних майстерень, продукція яких реалізовувалась через подібні ж дрібні крамнички. В радянський час ремісники об'єдналися в артілі, які в роки семирічки переросли в сучасний завод металовиробів. У 1971 році асортимент підприємства... Читати далі »



Останні новини
Може бути цікаво

Польський досвід – Бершадцям - Новинки в галузях Бершаді та району - www.bershad.ua
Користувачі OnLine: 
Бершадщина  | Форуми  | Сторінками історії  | Літературна Бершадь  | Фотогалереї  | Новини  | Довідники  | Визначні місця  | У нас в гостях!  | Прогноз погоди в Бершаді  | Телефонні довідники